Foto – AFP

Krievija kosmosa programmas neveiksmēs vaino ārvalstis 0

Krievijas Federālās kosmosa aģentūras “Roskosmos” direktors Vladimirs Popovkins pieļāvis iespēju, ka pie viņa vadītā resora pērnā gada neveiksmēm varētu būt vainojami ārvalstu spēki.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

Intervijā laikrakstam “Izvestia” Popovkins norādījis, ka vairāki izmēģinājumi cietuši neveiksmi tieši tajā brīdi, kad kosmosa kuģi šķērsojuši teritorijas, kuras neuztver Krievijas radari. “Nav skaidrs, kādēļ mūsu neveiksmes bieži notiek, kad kuģi ceļo cauri Krievijai “tumšajām” Zemes daļām – teritorijās, kurās mēs kuģus neredzam. Es nevēlos nevienu vainot, bet mūsdienās ir daži ļoti ietekmīgi pretpasākumi, ko var izmantot pret ārvalstu kosmosa kuģiem, kuru izmantošanu mēs nevaram izslēgt,” norādīja Popovkins.

Novembrī bezpilota kosmiskajai zondei “Fobos-Grunt” neizdevās uzņemt paredzēto kursu uz Marsu un tā iestrēga Zemes orbītā. Glābšanas mēģinājumi cieta neveiksmi, un gaidāms, ka tuvāko dienu laikā zonde sadegs Zemes atmosfērā. Popovkins paziņojis, ka šīs neveiksmes cēloņi pagaidām vēl nav noskaidroti, bet atzinis, ka misija bijusi riskanta jau no paša sākuma, jo daļa projekta izstrādāta vēl Padomju Savienības laikos. “Ja mums neizdotos to palaist 2011. gadā Marsa misijā, mums tas būtu vienkārši jāizsviež, norakstot zaudējumos piecus miljardus rubļu (aptuveni 88 miljonus latu),” viņš piebilda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Popovkins “Roskosmos” direktora amatā tika iecelts pērnā gada aprīlī. Viņa priekšgājējs tika atlaists, pamatojoties uz apkaunojošajām neveiksmēm, ko aģentūra cietusi viņa vadīšanas laikā. Tomēr neskatoties uz vadības maiņu, problēmas aģentūru turpina vajāt joprojām. Kopš aprīļa “Roskosmos” zaudējusi vairākus satelītus, bet augustā uz Starptautisko kosmosa staciju neveiksmīgi startēja Krievijas bezpilota kravas kuģis “Progress-M-12M”, kas nespēja sasniegt ieplānoto orbītu un kopā ar nesējraķetes trešo pakāpi nogāzās neapdzīvotā taigā Sibīrijas Altaja republikā. Savukārt 23. decembrī pēc palaišanas no Pļeseckas kosmodroma Sibīrijas teritorijā nogāzās komunikāciju satelīts “Meridian”. Viens no satelīta fragentiem ironiskā kārtā ietriecās kādā ēkā Kosmonautu ielā. Neviens cilvēks netika ievainots, bet mājas jumtā tika izsists liels caurums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.