×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Krievija kritizē balsu skaitīšanu Skotijas referendumā, jo tā notikusi “pārāk lielās” telpās (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas novērotāji paziņojuši, ka Skotijas referendums nav atbildis “starptautiskajiem standartiem”, jo balsu skaitīšana esot notikusi “pārāk lielās” telpās un balsu skaitīšanas process esot bijis slikti uzraudzīts.

Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti” atsaucas uz referenduma novērotāja no Krievijas Igora Borisova stāstīto. Viņš kopā ar trim citiem oficiāli akreditētiem Krievijas novērotājiem referenduma norisei sekoja līdzi Skotijas galvaspilsētā Edinburgā, kur tikās ar politiķiem, vēlētājiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, skaidro Krievijas ziņu aģentūra. Sarunā ar “RIA Novosti” Krievijas Vēlēšanu tiesību sabiedriskā institūta padomes vadītājs Borisovs stāstīja, ka viņu nepatīkami pārsteidzis redzētais. Krievu novērotājs stāstījis, ka balsu skaitīšana notikusi “alām līdzīgos lidlauku angāros”. Viņš neesot redzējis, kā notiek balsu skaitīšana. “Tur bija galdi, pārpildīti ar biļeteniem. Novērotāji tika izvietoti tiem ap perimetru. Pat ja kāds gribēja, nebija iespējams noteikt, kas tur notika. Tāpat nebija skaidrs, no kurienes tika atvestas urnas ar biļeteniem,” sūkstījās Borisovs.

Krievijas novērotājs izteicās, ka ASV Valsts departaments, Britānija un citas rietumvalstis asi kritizē vēlēšanas Krievijā, bet pašas neievēro noteikumus. Viņaprāt, Londona un Edinburga neizpildīja visas prasības “pareiza referenduma” sarīkošanai. “Nevienam neinteresēja, kurš atnes balsošanas kartītes. Nebija parakstu, zīmogu,” kritizēja Borisovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai tad netika noorganizēta nepātraukta urnu novērošana no biļetenu iemešanas līdz balsu skaitīšanai? Ko nozīmē “tika atvestas nezin no kurienes”? Ja kaut kas tāds tiešām ir noticis, tad referendums patiešām ir neleģitīms.

  2. Patiesam ,siem jau neienak pat prata ,ka kads var ko darit godigi ,nekrapjoties un nemelojot.

  3. … Tiesam, sadi Kremla propagandas zombetie un iztapigie agenti, NAKOT NO JAU KRIMINALISTU ZOMBETAS UN PARVALDITAS SABIEDRIBAS, nekad nesapratis oficialos darbiniekus demokratiska valsti, kuri darbojas ar tiesiskuma un atbildibas apzinas prioritati, kuri zem zverasta izpilda savus pienakumus, un kuriem pat neienak prata lauzt attiecigi piemerotos likumus !!!!

    … UN TAS NOTIEK bez kadas nelegalas varas iespaida, varas, kas ir jau uzurpejusi savu pilsonu tiesibas dzivot briva un morala valsti un sabiedriba … !

    … Un sos velesanas rezultatus Skotija neiznicinas pec paris menesiem, lai varetu parbaudit pec vajadzibas un kadu iespejamu parkapumu del … !

    … Smiekligi likas RT scenarijs kur dazi Donetskas pro Kremlinisti vicinot Skotijas karogu meginaja savu NELEGALI PANAKTO VARU pielidzinat Skotijas referendumam … !

  4. Putins ātrāk varēja dot pavēli atslēgties no starptautiskā tīmekļa citādi galīgi samaitās savu tautu un vēlēšanās kas zi…

Draugiem Facebook Twitter Google+