Pasaulē
Baltija

Krievija lems, vai izdot vienu no Lietuvā visvairāk meklētajiem noziedzniekiem1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Čīka

Krievijas tiesībsargāšanas iestādes lems, vai izdot Viļņai vienu no Lietuvā visvairāk meklētajiem noziedzniekiem – pērn oktobrī aizturēto Aļģirdu Ģeležu, kas savā valstī notiesāts par divu cilvēku slepkavību.

Kā ziņu aģentūrai BNS piektdien pastāstījis Marijampoles apriņķa policijas kriminālizmeklēšanas nodaļas priekšnieks Daiņus Zubs, galvenā problēma saistībā ar Ģeležus izdošanu līdz šim bijusi tā, ka viņam kaimiņvalstī piešķirts bēgļa statuss, taču “tagad ieslēgti citi tiesiskie procesi, un pēc Lietuvas iniciatīvas šis jautājums Krievijā tiek pārskatīts”.

Tomēr pagaidām nav zināms, ko un kad varētu izlemt Krievijas tiesībsargāšanas iestādes.

Kā ziņoja portāls “Delfi.lt”, kādreizējais Liberāldemokrātu partijas biedrs un Kalvarijas pašvaldības padomes loceklis Ģeležus Krievijas Kaļiņingradas apgabalā aizturēts pagājušā gada 30.oktobrī. Lietuvas puse par viņa aizturēšanu informēta, bet atklātībā šī informācija līdz šim netika paziņota.

Marijampoles apriņķa policija Ģeležu meklē no 2012.gada nogales, kad viņam tika piespriests 14 gadu cietumsods par divu cilvēku slepkavību.

Ģeležus notiesāts par to, ka 1994.gada pavasarī nežēlīgi nogalinājis divus savas pilsētiņas iedzīvotājus, kuri it kā bija apzaguši viņa brāli. Gribēdams atgūt naudu, politiķis viņus spīdzinājis un vēlāk noslepkavojis. Viņu mirstīgās atliekas joprojām nav atrastas.

Ģeležus pilnvaras pašvaldības padomē tika apturētas 2006.gadā. Toreizējie liberāldemokrāti, tagadējā partija “Kārtība un taisnīgums”, anulēja viņa kā partijas Kalvarijas nodaļas priekšsēdētāja un šīs partijas biedra pilnvaras.

LA.lv