×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2016
Drukāt

Krievija Malaizijas lidmašīnas lietā izsauc Nīderlandes vēstnieci (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nīderlandes vadītās starptautiskās izmeklēšanas grupas ziņojumā secināts, ka Malaizijas pasažieru lidmašīna virs Austrumukrainas 2014. gada 17. jūlijā tika notriekta ar raķeti no Krievijas zenītraķešu iekārtas "Buk" teritorijā, kas atradās prokrievisko spēku kontrolē.

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien izsauks Nīderlandes vēstnieci, lai paustu neapmierinātību par kriminālizmeklēšanas atzinumiem virs Austrumukrainas notriektās Malaizijas pasažieru lidmašīnas lietā.

Nīderlandes vadītā starptautiskā izmeklēšanas komisija trešdien paziņoja, ka Malaizijas lidmašīna notriekta ar raķeti “Buk”, kas Ukrainā tika ievesta no Krievijas un palaista no Maskavas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas.

Krievija komisijas atzinumus bez kavēšanās nodēvēja par “politiski motivētiem”.

“Lai izskaidrotu papildu iemeslus, kuru dēļ Krievijai starptautiskās izmeklēšanas komandas izmantotās metodes ir nepieņemamas, Krievijas Ārlietu ministrija 3.oktobrī izsauks Nīderlandes vēstnieci Maskavā,” piektdien vēlu vakarā paziņoja ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova.

Nīderlandes Ārlietu ministrija piektdien izsauca Krievijas vēstnieku Nīderlandē. Ārlietu ministrs Berts Kūnderss sacīja, ka Nīderlandi satrauc “nepamatotā kritika”, ko Maskava veltījusi izmeklētājiem.

Nīderlandes vadītās starptautiskās komisijas izmeklētāji trešdien paziņoja, ka Malaizijas pasažieru lidmašīna 2014.gadā virs Austrumukrainas tika notriekta ar raķeti “Buk”, kas Ukrainā tika ievesta no Krievijas un palaista no Maskavas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas.

Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu palaidējs tika atkal aiztransportēts atpakaļ uz Krieviju, atzinusi Nīderlandes vadītā Apvienotā izmeklēšanas grupa (JIT).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pieļauju ka pierādījumi ir pietiekoši, lai putinu tiesātu kā kara noziedznieku.

  2. Krievijas cinismam nav robežu! Pieķerti kriminālnoziegumā un 298 cilvēku nāvē viņi mēģina paslēpties aiz “politiskas” motivācijas. Liekas, ka tik nekaunīgi nebija pat viņu priekšgājēji PSRS laikos. Tas tikai parāda, cik zemu Krievijas šodienas vadoņi vērtē cilvēka dzīvību. Tāpēc jau arī patreiz notiek nežēlīga un apzināta Alepo pilsētas bombardēšana Sīrijā, kas līdzvērtīga kara noziegumam pret civiliedzīvotājiem, jo Krievijai uz galda jau ir cits “attaisnojums” un motivācija – terorisms. Netiekot galā ar opozīciju, teroristos ieskaita arī visus pārējos iedzīvotājus, tajā skaitā arī bērnus. Kaut arī zem terorisma apkarošanas maskas tiek realizēti pavisam citi politiskie plāni Asada režīma reanimācijai. Bet ko dara ASV, kas ir militāri spēcīgāka par Krieviju? Praktiski neko, tikai diskutē un tēlo demokrātus.

Draugiem Facebook Twitter Google+