Pasaulē
Baltija

Krievija mēģina šķelt kopienas Baltijas valstīs 4

Igaunija. Kremlis mēģina pasliktināt Baltijas valstīs dzīvojošo kopienu, kas atrodas Krievijas valsts plašsaziņas līdzekļu informācijas telpā, attiecības ar pamatiedzīvotājiem, teikts Igaunijas ārējās izlūkošanas dienesta – Informācijas departamenta – gadagrāmatā.

“Krievija konsekventi izplata vēstījumu, ka Igaunija, Latvija un Lietuva neievēro savu krievvalodīgo iedzīvotāju tiesības un sagroza vēsturi.

Rietumvalstu un starptautisko organizāciju skatījumā Baltijas valstīm mēģina radīt nedemokrātisku un problemātisku partneru tēlu, lai vājinātu to sakarus ar sabiedrotajiem un mazinātu to nozīmi politikas attiecībā uz Krieviju veidošanā,” lasāms gadagrāmatā.

Kremlis mēģina pasliktināt Krievijas valsts plašsaziņas līdzekļu informācijas telpā esošo iedzīvotāju kopienu attiecības ar Baltijas valstu pamatiedzīvotājiem, apgrūtinot viņu integrāciju vietējā sabiedrībā un raisot neuzticību valstij, kurā viņi dzīvo. Izlūkdienests norāda, ka līdz ar tradicionālām Krievijas propagandas tēmām ir parādījusies vēl viena tēma – NATO bruņoto spēku klātbūtne.

“Retorika šajā jautājumā ir pretrunīga – no vienas puses, Krievijas plašsaziņas līdzekļos skan apgalvojumi, ka NATO provocē Krieviju vai pat gatavo Baltijas valstis kā placdarmu uzbrukumam Krievijai, bet, no otras puses, Baltijas valstis mēģina iztēlot kā cietējas no vēsturiskiem kompleksiem, kas piemīt nesvarīgām mazām valstīm, kas rada kara paniku, traucējot lielajām valstīm panākt kompromisus,” norādīts Igaunijas ārējās izlūkošanas dienesta gadagrāmatā.

LA.lv