×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
9. februāris, 2017
Drukāt

Krievija mēģina šķelt kopienas Baltijas valstīs (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunija. Kremlis mēģina pasliktināt Baltijas valstīs dzīvojošo kopienu, kas atrodas Krievijas valsts plašsaziņas līdzekļu informācijas telpā, attiecības ar pamatiedzīvotājiem, teikts Igaunijas ārējās izlūkošanas dienesta – Informācijas departamenta – gadagrāmatā.

“Krievija konsekventi izplata vēstījumu, ka Igaunija, Latvija un Lietuva neievēro savu krievvalodīgo iedzīvotāju tiesības un sagroza vēsturi.

Rietumvalstu un starptautisko organizāciju skatījumā Baltijas valstīm mēģina radīt nedemokrātisku un problemātisku partneru tēlu, lai vājinātu to sakarus ar sabiedrotajiem un mazinātu to nozīmi politikas attiecībā uz Krieviju veidošanā,” lasāms gadagrāmatā.

Kremlis mēģina pasliktināt Krievijas valsts plašsaziņas līdzekļu informācijas telpā esošo iedzīvotāju kopienu attiecības ar Baltijas valstu pamatiedzīvotājiem, apgrūtinot viņu integrāciju vietējā sabiedrībā un raisot neuzticību valstij, kurā viņi dzīvo. Izlūkdienests norāda, ka līdz ar tradicionālām Krievijas propagandas tēmām ir parādījusies vēl viena tēma – NATO bruņoto spēku klātbūtne.

“Retorika šajā jautājumā ir pretrunīga – no vienas puses, Krievijas plašsaziņas līdzekļos skan apgalvojumi, ka NATO provocē Krieviju vai pat gatavo Baltijas valstis kā placdarmu uzbrukumam Krievijai, bet, no otras puses, Baltijas valstis mēģina iztēlot kā cietējas no vēsturiskiem kompleksiem, kas piemīt nesvarīgām mazām valstīm, kas rada kara paniku, traucējot lielajām valstīm panākt kompromisus,” norādīts Igaunijas ārējās izlūkošanas dienesta gadagrāmatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ja neturpinās šķelt kopienas Baltijas valstīs, tad taču NEKO nepanāks NO PLĀNOTĀS IECERES!? Intensīvs šķelšanas darbs taču nesa augļus Ukrainas dienvidos??? Ja jums ir HREN, tad KĀPĒC RUNĀJIET ŠAJĀ PORTĀLĀ, durak? KAS jums te pazudis???

  2. “… cietējas no vēsturiskiem kompleksiem, kas piemīt nesvarīgām mazām valstīm, kas rada kara paniku, traucējot lielajām valstīm panākt kompromisus,” – vai tas nav tāds impērisks “mazo”- nesvarīgo” un “lielo – kompromisu” valstu salīdzinājums ? Vai arī to saka kāds hibrīdkarotājs, ar nolūku – kompromitēt šo “ārējo” izlūkdienestu.

  3. Pašas Baltijas valstis sašķēlušās pat bez Krievijas palīdzības. Piemēram ja boļševiku laikos bija autobusa maršruts no Skrundas uz Možaikiem un atpakaļ ,tad tagad tāda nav.Nojauktas pat dzelzceļa sliedes vienā vietā Latvijas virzienā.Vēl nav noslēgts Latvijas – Lietuvas jūras robežas līgums.Dabu piesārņojošās ražotnes Lietuva uzcēlusi tuvāk Latvijas robežai. Vēl paši latvieši krasi sašķelti pēc reliģijas, ienākumiem, mantiskā stāvokļa,kas ir ļoti bīstami valsts pastāvēšanai.Cik savstarpēji atsvešinātas Baltijas valstis bija pirms 1940.g.,tik pat tādas tās ir tagad.Laikam tām ir liela vēlme atkal saukties par pribalķiku.

  4. bet kopš aizlaikiem dara !

Draugiem Facebook Twitter Google+