×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Krievijā meklēšanā izsludināta opozīcijas aktīviste dzīvo un studē Igaunijā

Foto - AFPFoto - AFP

Saistībā ar masu nekārtībām, kas notika 6. maijā Bolotnajas laukumā Maskavā, Krievijas Izmeklēšanas komiteja meklēšanā izsludinājusi Krievijas demokrātiskās kustības “Solidaritāte” aktīvisti Anastasiju Ribačenko, kura pašlaik dzīvo un studē Igaunijā.

Atsaucoties uz portālu “Lenta.ru”, Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR ziņo, ka Ribačenko tiek meklēta kā lieciniece krimināllietā, tomēr arī pret viņu var izvirzīt apsūdzības. Pašlaik Ribačenko studē Tallinas Tehniskajā universitātē. Viņa Igaunijā ieradās vasarā. Iepriekš viņa stāstīja, ka no augstskolas Krievijā, kur studēja politikas zinātni, tika atskaitīta pēc tam, kad augstskolā ieradās izmeklētāji. “Apsveiciet mani: es iestājos Tallinas Tehniskajā universitātē, paldies Krievijas opozīcijas aktīvistiem Garijam Kasparovam un Borisam Ņemcovam par rekomendācijām un cita veida palīdzību,” viņa rakstīja mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Ribačenko norādīja, ka, lai gan viņa ir reģistrēta kā lieciniece, viņas dzīvoklī tika veikta kratīšana, un viņas lietā ir piebilde, ka viņa varētu slēpties no kriminālatbildības. Krievijas Izmeklēšanas komitejas mājaslapā viņa raksturota kā masu nekārtību dalībniece. Jūlijā Krievijas plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka sieviete tiek apsūdzēta par vardarbīgu rīcību pret policistiem, Krievijas Izmeklēšanas komitejas pārstāvis paziņoja, ka Ribačenko meklēšanā izsludināta 11. septembrī saistībā ar masu nekārtībām Bolotnajas laukumā. Pēc demonstrācijas tika veikta kratīšana Ribačenko dzīvoklī un viņa pat lūdza politisko patvērumu Vācijā, lai gan vēlāk no šīs idejas atteicās.

Kopumā par 6. maijā notikušajām nekārtībām krimināllietā par mudināšanu uz masu nekārtībām un spēka pielietošanu pret tiesībsargājošo institūciju pārstāvjiem iesaistītas 17 personas, no kurām 12 ir aizturētas. Maskavā 6. maijā izcēlās sadursmes starp Krievijas opozīcijas rīkotā “Miljonu gājiena” dalībniekiem un īpašo uzdevumu policiju. Sadursmes sākās, kad gājiens sasniedza Bolotnajas   laukumu, kurā bija paredzēts mītiņš. Policisti ķiverēs lietoja stekus, lai atspiestu atpakaļ demonstrantus un daudzus no viņiem aizturēja. Policija Bolotnajas laukumā aizturēja arī opozīcijas līderus Sergeju Udaļcovu, Alekseju Navaļniju un Borisu Ņemcovu.

Maskavas mērijā saskaņotais pasākuma dalībnieku skaits bija 5000 cilvēku. Iekšlietu ministrijas Maskavas galvenās pārvaldes preses dienests gājiena sākumā paziņoja, ka uz to ieradušies aptuveni 8000 cilvēku. Organizatori neilgi pirms tam apgalvoja, ka uz gājienu sapulcējušies no 10 līdz 20 tūkstošiem cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+