×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

Krievija militāro bāzi Kirgizstānā īrēs līdz 2032. gadam

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, uzturoties vizītē Biškekā, panācis vienošanos par Krievijas izmantotās militārās bāzes īri Kirgizstānā līdz pat 2032. gadam.

Vienlaikus Krievija piekritusi norakstīt Kirgizstānas parādu teju 500 miljonu dolāru apmērā. Kirgizstāna ir vienīgā valsts pasaulē, kur atrodas gan ASV, gan Krievijas armijas bāzes. Gan Maskava, gan Vašingtona kopš prezidenta Kurmanbeka Bakijeva gāšanas 2010. gadā centusies panākt iespēju pagarināt Kirgizstānā izmantoto militāro bāzu īres termiņu. Kā ziņu aģentūrai AFP atklāja vārdā neminēts informācijas avots Kirgizstānas valdībā, Krievija varēs izmantot militāro bāzi Kirgizstānā vēl 15 gadus pēc 2017. gada. “Līdz 2017. gadam jāizstrādā jauns dokuments,” skaidroja avots, norādot, ka īres līgums varētu tikt pagarināts ik pa pieciem gadiem.

Kirgizstānā atrodas arī ASV gaisa spēku bāze, kas ir svarīgs tranzīta punkts karavīru nogādāšanai Afganistānā un ievainoto militārpersonu evakuēšanai, kā arī militāro lidmašīnu degvielas uzpildīšanai. Pašreizējais Savienoto Valstu izmantotās Manasas gaisa spēku bāzes īres termiņš beidzas 2014. gadā. Šā gada martā vizītē Kirgizstānā ieradās ASV aizsardzības ministrs Leons Paneta, cenšoties panākt, ka Vašingtona var turpināt izmantot šo gaisa spēku bāzi arī pēc 2014. gada. Taču, kā šodien uzsvēra Kirgizstānas prezidents Almazbeks Atambajevs, Biškeka vēlas, lai pēc 2014. gada Manasas gaisa spēku bāze tiktu pārveidota par civilo lidostu, savukārt Putins uzsvēra, ka ASV bāzes turpmākais liktenis sarunās netika apspriests. Taču vienlaikus Putins atzina, ka Maskava ir gatava palīdzēt Biškekai pārveidot šo bāzi par peļņu nesošu civilo objektu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+