Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
3. septembris, 2014
Drukāt

Krievija nav ES stratēģiskais partneris


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, NATO ir jāsniedz papildu garantijas tām alianses dalībvalstīm, kurām ir kopīga robeža ar Krieviju, paziņojusi Itālijas ārlietu ministre Federika Mogerīni, kura izraudzīta ES ārlietu pārstāvja amatam.

Krievija vairs nav ES stratēģiskais partneris, piebilda Mogerīni, Eiropas Parlamentā atbildot uz deputātu jautājumiem. Pievēršoties jautājumam, vai viņa ir “prokrieviska vai antikrieviska”, ministre uzsvēra – “īstais jautājums” ir, kāds ir Eiropas atbalsts demokrātijas procesam Kijevā, kā arī tas, ka Austrumukrainas krīzei rodams politisks, nevis militārs risinājums. Polijai un Baltijas valstīm, kas ir sevišķi satrauktas par arvien kareivīgāko Krieviju un tās agresiju Ukrainā, ir jābūt pārliecinātām, ka [NATO Vašingtonas līguma] 5. pants nav vienīgi rakstīts teksts, ka ir zināmi pasākumi, kas var tikt īstenoti, lai garantētu viņu drošību,” sacīja Mogerīni.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+