×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Krievijā peļ Latvijas plānus kriminalizēt okupācijas noliegšanu (6)

Zirinovskis

Vairāki Krievijas Valsts domes deputāti pauduši neapmierinātību ar ierosinājumu Latvijā kriminalizēt padomju okupācijas noliegšanu.

Kā jau ziņots, Saeimas Juridiskā komisija otrdien virzīšanai trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, kas paredz sodīt arī ar brīvības atņemšanu par PSRS vai nacistiskās Vācijas pret Latviju īstenotās agresijas publisku noliegšanu, attaisnošanu, slavināšanu vai ļaunprātīgu, rupju vai aizvainojošu apšaubīšanu.

Tikmēr Krievijas Valsts domes Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs paziņojis, ka attiecīgais likumprojekts uzskatāms par “nacisma un tā atbalstītāju politisku reabilitāciju un Otrā pasaules kara iznākuma pārskatīšanu”.

Pēc Puškova sacītā, lielā mērā pateicoties dalībai Padomju Savienībā, Latvijai radās iespēja kļūt par neatkarīgu valsti.

“Trešā reiha laikā Latvija kā tāda vispār nebija paredzēta, taču Padomju Savienībā Latvija tika saglabāta kā valstisks veidojums savā teritorijā ar savām varasiestādēm, kas deva tai iespēju kļūt par neatkarīgu valsti,” paziņoja Puškovs.

Sašutumu paudis arī odiozais Krievijas politiķis Vladimirs Žirinovskis, pieprasot atsaukt Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu.

Pēc Žirinovska sacītā, Latvijas varasiestādes rīkojoties zemiski, jo “mēs viņus un visu Eiropu izglābām no fašisma”.

Tikmēr Krievijas Valsts domes Ārlietu komitejas priekšsēdētājs arī izteicis ierosinājumu ar likumu aizsargāt Krievijas vēsturi un “mūsu viedokli par vēsturiskajiem notikumiem”.

“Iespējams, mums vajag aizdomāties par to, lai pieņemtu likumu, kas aizsargātu mūsu vēsturi un mūsu viedokli par vēsturiskajiem notikumiem, jo gan ārvalstīs, gan arī pašā Krievijā ir daudzi, kas vēlas to izkropļot,” uzskata Puškovs.

Jau ziņots, Krievijas parlamentā pašlaik tiek izskatīts likumprojekts par nacisma reabilitācijas sodīšanu, kurā iekļauts arī aizliegums kritizēt PSRS armijas darbības, par ko draudēs naudassods līdz 300 000 rubļu (6316 eiro) un trim gadiem cietumā.

Dokumenta versijā, ar kuru iepazīstināti žurnālisti, paredzēti kriminālsodi par Nirnbergas tribunāla konstatēto faktu noliegšanu, kā arī par atzinīgu vērtējumu paušanu par tribunāla konstatētajiem noziegumiem un par apzināti melīgu PSRS apsūdzēšanu par noziegumu pastrādāšanu Otrā pasaules kara laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Klausīties, ko muld tāds radījums kā Žirinovskis, ir necieņas izrādīšana vispārcilvēciskām vērtībām.

  2. Un par ko tad pārtapa PSRS sabiedrotā Otrajā pasaules karā-Tuvas Tautas Republika?

  3. Tas taču atkal Žirinovskis!

  4. šitais ir indikātors, kad krievijas varas iestādes sāk histēriju, nozīmē, ka ejam pareizā virzienā.

  5. Krievi atnesa Latvijai postu, okupāciju, kolonizāciju, rusifikāciju, genocīdu pret latviešu tautu! Kā krievs var apgalvot – “Trešā reiha laikā Latvija kā tāda vispār nebija paredzēta, taču Padomju Savienībā Latvija tika saglabāta kā valstisks veidojums savā teritorijā ar savām varasiestādēm, kas deva tai iespēju kļūt par neatkarīgu valsti”.

    Krievs ar vācieti 1939.gadā sadalīja Eiropu. Ja nebūtu krievu un vāciešu okupācijas, tad Latvija, kas dibināta 1918.gada 18.februārī – nebūtu zaudējusi neatkarību un nevajadzētu 1990.gada 4.maijā neatkarību atjaunot! Krievs ir vainīgs pie okupācijas un tagad melo, ka pie vācieša būtu sliktāk un tieši tāpēc krievs ir labāks okupants, jo krievu okupants 1990.gadā deva iespēju neatkarības atjaunošanai. Abi okupanti ir vienlīdz slikti – gan krievs, gan vācietis.
    Krievi ir meļi un vēstures viltotāji! (saprotams, ne visi krievi – ir arī daži labi un Latvijai draudzīgi noskaņoti).

Draugiem Facebook Twitter Google+