Pasaulē

Krievija nedomā izdot ASV apsūdzētos interneta “troļļus”2


Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzstājas priekšvēlēšanu kampaņā Maskavā, 03.03.2018.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzstājas priekšvēlēšanu kampaņā Maskavā, 03.03.2018.
Foto – LETA/Reuters

Krievijas prezidents Vladimirs Putins svētdien paziņojis, ka Maskava “nekad un nekādos apstākļos” neizdos savus par iejaukšanos ASV vēlēšanās apsūdzētos pilsoņus, un noliedzis viņu saistību ar Kremli.

“Es zinu, ka viņi nepārstāv Krievijas valsti, Krievijas varasiestādes. Man nav ne jausmas, ko tieši viņi darījuši. Ja arī ir kaut ko darījuši, lai amerikāņu kolēģi iepazīstina mūs ar materiāliem, detaļām un datiem, mēs tos izpētīsim,” viņš sacījis intervijā telekanālam NBC.

ASV 16.februārī izvirzīja apsūdzības 13 Krievijas pilsoņiem un trim juridiskajām personām par iejaukšanos ASV vēlēšanās. Visi apsūdzētie ir Sanktpēterburgā bāzētās Krievijas interneta troļļu un propagandistu “Interneta pētījumu aģentūras” darbinieki. Viens no apsūdzētajiem ir “Interneta pētījumu aģentūras” vadītājs un Putina bijušais personīgais pavārs Jevgēņijs Prigožins.

Saistītie raksti

“Interneta pētījumu aģentūra” un vēl divas citas Prigožina kontrolētās kompānijas “Concord Management Consulting LLC” un Concord Catering”, kurām ir līgumi ar Krievijas valdību, apsūdzētas interneta kampaņas vadīšanā, lai pa dažādiem kanāliem, ieskaitot sociālos medijus, ietekmētu ASV prezidenta vēlēšanas.

Kā uzskata eksperti, pat tad, ja apsūdzētie Krievijas pilsoņi nekad nestātos ASV tiesas priekšā, šīs apsūdzības tomēr palīdzēs pievērst sabiedrības uzmanību centieniem ietekmēt ASV demokrātiju no ārienes.

LA.lv