×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Krievijā neielaidīs valsts “apvainotājus” (17)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Krievijas Valsts domes deputāti izstrādājuši likumprojektu, kas paredz liegt iebraukšanu jebkurai personai, kas apvainojusi valsts “nacionālās, vēsturiskās, garīgās, kultūras vai citas sociālās vērtības”.

Krievijas likumdevēji ir izveidojuši vispārīgos vārdos formulētu likumprojektu, kas dotu iespēju varas iestādēm liegt iebraukšanu jebkuram ārzemniekam, kurš “apvainojis” valsti vai tās pilsoņus. Šāda likumprojekta pieņemšana dotu Maskavai plašākas iespējas neielaist valstī Kremļa politikas kritiķus, atzīmē laikraksts “The Moscow Times”. Likumprojekts, kura autori ir divi valdošās partijas “Vienotā Krievija” deputāti, paredz, ka Krievija kontrolēs iebraucējus saskaņā ar “savstarpīguma principu”, vēršoties pret ārvalstu veiktajiem ierobežojumiem Krievijas pilsoņu iebraukšanā ar līdzīgiem pretsoļiem. Eiropas Savienība 2015. gadā paredz ieviest biometrisko datu pieprasīšanu Krievijas pilsoņiem, kas grib iebraukt Šengenas zonas valstīs.

Ierosinātie labojumi Krievijas migrācijas likumā arī paredz, ka Krievijai ir tiesības liegt iebraukt ārvalstu pilsoņiem vai bezpavalstniekiem, kas varētu būt veikuši nodarījumus pret valsts nacionālajām interesēm vai Krievijas pilsoņiem. Krievijas amatpersonas ir atkārtoti apsūdzējušas Rietumus tās interešu graušanā, pārmetot ASV un Saūda Arābijai darbību naftas cenu pazemināšanā, lai sodītu Maskavu, un kritizējušas rietumvalstis par centieniem iejaukties Ukrainā, ar ko Krievijai ir vēsturiskas un kultūras saites. Likumprojekts paredz liegt iebraukt Krievijā jebkurai personai, kas apvainojusi valsts “nacionālās, vēsturiskās, garīgās, kultūras vai citas sociālās vērtības”, izmantojot konceptuālus pieņēmumus, lai liegtu iebraukšanu Kremļa politikas kritiķiem. Likumprojekta līdzautori Rizvans Kurbanovs un Ludmila Bokova uzskata, ka “priekšlikumi atbilst vispāratzītajiem starptautisko tiesību principiem, ņemot vērā pašreizējās ārpolitiskās situācijas būtiskos aspektus”. Krievijas likumdevēji secinājuši, ka labojumi migrācijas likumā ir nepieciešami, lai “aizsargātu Krievijas Federācijas pilsoņu tiesības un likumīgās intereses, Krievijas sabiedrību un mūsu valsti kopumā”, raksta “MT”.

Kā ziņo aģentūra “Interfax”, no šā gada 10. decembra ārzemniekiem, kas gribēs saņemt vīzas Krievijas konsulātos Apvienotajā Karalistē, Dānijā, Mjanmā un Namībijā, kā arī Vnukovas lidostā Maskavā, tiks veikta pirkstu nospiedumu ņemšana. Dekrētu par šādas procedūras veikšanu pagājušajā nedēļā parakstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Krievijas Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta vadītājs Jevgeņijs Ivanovs paziņojis, ka šis pasākums esot “pilotprojekts, kas palīdzēs noteikt, vai biometrisko datu vākšana ir iespējama arī citos Krievijas konsulātos”. Pēc Ivanova vārdiem, pirkstu nospiedumu ņemšana netiekot ieviesta, lai apgrūtinātu ārzemniekiem vīzu saņemšanu. Analītiķi atzīmē, ka vienlaicīgi ar prasību pirkstu nospiedumiem ārzemniekiem no rietumvalstīm Krievija apspriež bezvīzu režīma ieviešanu ar diktatorisko Ziemeļkoreju.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Vai tad kāds dikti raujas uz krieviju?

 2. Man žēl ka man tas tā jāsaka. Ka man kārtējo reizi jākļūst par “trolli”, kremlistu… bet tāds solis no KF ir tikai adekvāts pretsolis mūsējo rīcībai. Un jājautā kurš te īsti ir TROLLIS… varbūt īstenībā tādi kā rinkēvic un viņa tamlīdzīgie, viņa “maizes tēvi” un priekšnieki.

 3. NU TAČU SLIENIET ATPAKAĻ DZELZS PRIEKŠKARU! Miljoni par to priecāsies.

 4. Bet mūsu diplomāte Kurme Maskavā domā, ka visi kas ienīst Latviju un latviešus, un nicīgi izturas par Ukrainu, Latvijā ir jālaiž iekšā, lai varētu jaunā viļņa balagānu turpināt Jūrmalā. Laikam ZZS partijas izdara spiedienu.

 5. Latvijai nepieciešams tieši tāds pat likums, papildinot to vēl ar pantu, kas paredz atņemt Latvijas pilsonību un izsūtīt no Latvijas tos, Latvijas pilsoņus, kuri “apvainojuši valsts “nacionālās, vēsturiskās, garīgās, kultūras vai citas sociālās vērtības”.
  Un nepieciešama konsekventa šī likuma izpilde.

 6. Vai nebūtu pienāci laiks aizliegt ieeju Saeimā partjas Vienotās Krievijas biedriem?

 7. Cik atceros, tad Latvijai ar ASV, kad bija vīzu režīms, vai tik arī neņēma pirkstu nospiedumus?
  Bet uz Krieviju cilvēkiem, kas ir atzīmējušies ar “vēstures falsificēšanu”, tas ir, tās stāstīšanu Kremlim netīkamā veidā, labāk bija nebraukt jau agrāk. Jo par tādām lietām Krievijā paredzēta kriminālatbildība arī ārzemniekiem.

 8. Bet Latvijā pirkstu nospiedumus ņem ikvienam pases saņēmējam.

 9. Nu tad jau Pētrburgas mūzeju apmeklējumi uz kādu laiku būs jāatliek – kamēr tā valsts sabruks…

  • Žēl, ka tā, jo muzeji tiks izlaupīti kad hunta laidīsies prom no tautas, kas būs atvērusi acis. Ar piebildi, ja tas notiks.

 10. (…) tiks veikta pirkstu nospiedumu ņemšana. Kaut ko vēl latviskāku centos sameklēt Švauksta kunga runās, taču nesekmīgi. Nez, vai tas žurnālists ar tik jocīgo uzvārdu Bērziņš, ir gājis Latvijas skolā vai tikai apmeklējis 3×3 nometni Augšbebros?
  Ja par tēmu-
  Ja Latvija arī ieviestu līdzīgus pretsoļus, iespējams, ka Rīgā, Jūrmalā, Liepājā un vēl daudzās “latviskās” pilsētās uz laiku laikiem būtu jāklapē ciet visi krogi, butiki, spēļu zāles, jāslēdz baznīcas un pat ”ruskim školam biķ” skanētu kā zaimi.

 11. Ar trakiem pa labam, vai arī jāuzvelk trako krekls

 12. Krievija skatās plašāk ,ieviešot savas valsts apvainotāju sarakstu, toties Latvijas ārlietu ministrijā noteikti ir geju apvainotāju saraksts.

 13. Un Latvijā? Kurš nieciena neatkarīgu Latviju, tam durvīs ir jābūt ciet. te nav iebraucamā sēta Kremļa trubadūriem… Tikai ar to durvju slēgšanu ir tā pavāji un vel vājāk ar TV lielkrievu propogandas slēgšanu – pat nav īsti atbildīgā ministram, kuram varētu prasīt – kāpēc? Ir kaut kādas padomes un domes un valdes, kuras rāda viena uz otru un spriedīs un … tikai to lielkrievu propogandu rāda – sveša valsts Latvijā. It kā Latvija jau butu kāda guberņa…

 14. Aldiņ, cik tu gudrs!

 15. Neielaist nevienu krievu Eiropas Savienībā ! Lai brauc strādāt uz Sibīriju !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+