Pasaulē
Eiropa

Krievija nikna: sola “atriebties” par 23 diplomātu izraidīšanu no Lielbritānijas8


Kāds vīrietis noņem karogu pie Krievijas vēstniecības Londonā, Lielbritānijā, 14.03.2018.
Kāds vīrietis noņem karogu pie Krievijas vēstniecības Londonā, Lielbritānijā, 14.03.2018.
Foto – LETA/Reuter

Maskava trešdien paziņoja, ka Lielbritānijas lēmums izraidīt 23 krievu diplomātus, reaģējot uz bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu, apliecinot to, ka Londona izvēlējusies konfrontāciju ar Krieviju.

“Lielbritānijas valdība izvēlējusies konfrontāciju ar Krieviju,” teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā, norādot, ka drīzumā gaidāmi Maskavas pretpasākumi.

Kā ziņots, Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien paziņoja, ka par 4.martā Anglijas dienvidrietumu pilsētā Solsberi notikušo uzbrukumu Skripaļam atbildīga ir Krievijas valsts.

Meja pavēstīja, ka sakarā ar notikušo no Lielbritānijas tiks izraidīti 23 Krievijas diplomāti un ka Londona aptur augsta līmeņa diplomātiskos kontaktus ar Krieviju.

Meja piebilda, ka Londona anulē ielūgumu Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam apmeklēt Apvienoto Karalisti.

Saistītie raksti

Premjerministre arī paziņoja, ka Lielbritānija nesūtīs uz šovasar Krievijā paredzēto Pasaules kausa izcīņu futbolā nedz kādu augstāka ranga amatpersonu, nedz kādu karaliskās ģimenes locekli.

Skripaļs, kurš Krievijā 2006.gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita Jūlija 4.martā bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.

LA.lv