×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Krievija noliedz, ka ASV apsūdzētās personas ir saistītas ar spiegošanu

ASV izvirzītās apsūdzības ar Krieviju saistītām personām, kas tiek turētas aizdomās par līdzdalību nelegāla militārā aprīkojuma eksporta tīklā, nav saistītas ar spiegošanu, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

“Apsūdzības, ar kurām mūs iepazīstināja ASV puse, ir krimināla rakstura un nav saistītas ar jebkādu izlūkošanas darbu,” ziņu aģentūra “Interfax” citēja Krievijas ārlietu ministra vietnieka Sergeau Rjabkova teikto. ASV paziņoja, ka izvirzījusi kriminālapsūdzības pret Teksasā bāzētu tīklu, kas tiek turēts aizdomās par nelegālu ASV augsto tehnoloģiju elektronikas ierīču kontrabandu Krievijas armijas interesēs, izliekoties par civilo preču ražotājiem.

“Mums jau bija iespēja tikties ar vienu no apsūdzētajiem,” teica Rjabkovs.
“Šajā stāstā ir daudz neskaidrību, protams, tas rada nopietnas bažas, un mēs sagaidām, ka ASV amatpersonas cienīs aizturēto Krievijas pilsoņu tiesības un intereses.”

Iespējamais eksporta tīkls darbojās no 2008. gada, to vadīja Teksasas štatā esoša kompānija “Arc Electronics”, kas pieder Kazahstānā dzimušajam un uz ASV emigrējušajam Aleksandram Fišenko, kas ir apsūdzēto vidū. ASV prokuroru sniegtā informācija liecina, ka padomju laikā Kazahstānā dzimušais Fišenko studēja Krievijā, bet 1994. gadā emigrēja uz ASV. Otrs apsūdzētais Aleksandrs Posobilovs no Krievijas aizbrauca 2001. gadā. Viņi abi ir naturalizējušies ASV pilsoņi, bet nav zināms, vai viņiem ir arī Krievijas pases. Trīs no apsūdzētajiem pašlaik atrodas Krievijā. Viens no viņiem ir kompānijas “Apex” īpašnieks 44 gadus vecais Sergejs Kļinovs, kas apsūdzēts par mikroelektronikas kontrabandu Krievijas drošības dienestiem bez eksporta licences. Kļinovs ceturtdien teica, ka izvirzītās apsūdzības, par ko viņu informēja radiostacija “Eho Moskvi”, viņu “apbēdināja un radīja apjukumu”. Savukārt Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs žurnālistiem Maskavā atzina, ka Krievija nav apmierināta ar ASV sniegto informāciju šajā lietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+