Latvijā
Sabiedrība

Krievija norāda uz 170 uzlabojamām karavīru apbedījuma vietām Latvijā 16


Šā pussabrukušā jūrnieku pieminekļa nojaukšana, LImbažos kas nav apbedījuma vieta, izpelnījās Krievijas notu.
Šā pussabrukušā jūrnieku pieminekļa nojaukšana, LImbažos kas nav apbedījuma vieta, izpelnījās Krievijas notu.
No Nacionālās apvienības “Facebook”

Krievijas puse šogad ir iesniegusi sarakstu ar 170 karavīru apbedījumu vietām Latvijas teritorijā, kurās nepieciešami dažāda veida remontdarbi, portāls “LA.lv” uzzināja Ārlietu ministrijā.

Starpvalstu sadarbību apbedījuma jautājumos nosaka noslēgtā vienošanās, kas paredz tiesības Krievijas pusei apsekot karavīru apbedījumus Latvijas teritorijā reizi gadā.

“2016.gadā Krievijas puse ir iesniegusi sarakstu ar 170 apbedījumu vietām Latvijas teritorijā, kurās nepieciešami dažāda veida remontdarbi. Minēto sarakstu Ārlietu ministrija ir nosūtījusi Latvijas puses atbildīgajām institūcijām,” stāsta Ārlietu ministrijas pārstāve Diāna Eglīte.

Izdevumus par karavīru kapa vietu uzturēšanu sedz Latvijas puse, sacīts Limbažu novada domei adresētajā vēstulē no Brāļu kapu komitejas. Starpvalstu vienošanās paredz, ka Krievijas puse sniedz priekšlikumus par tiem apbedījumiem, kuros rekonstruciju iespējams veikt par tās līdzekļiem, projektu saskaņojot ar konkrēto pašvaldību un komiteju.

Viena no vietām, kurai nepieciešami steidzami darbi, ir karavīru apbedījumi Skultes pagasta teritorijā, portālam “la.lv” apliecināja pagasta pārvaldes vadītājs Artis Ārgalis. Apbedījuma vietā dzelzsbetona kontrukcijas jau esot nolietojušās, iespējams, kļuvušas bīstamas. Tiek domāts par nožogojuma uzstādīšanu, bet galīgais lēmums vēl nav pieņemts. Ideja pārapbedīt karavīru mirstīgās atliekas vienuviet novadā, pēc visu apstākļu apsvēršanas, nav guvusi atbalstu, jo Skultes teritorijā karavīri jau reiz pārapbedīti un mirstīgās atliekas varētu būt stipri cietušas.

Saistītie raksti

Krievijas ikgadējā ziņojumā norādītas piecas karavīru apbedījuma vietas Limbažu novadā, kur nepieciešami dažāda veida uzlabojumi, tostarp par Skultes pagasta Mandagām sacīts, ka nepieciešama demontāža un mirstīgo atlieku pārapbedīšana. Sarakstā ir arī padomju karavīru apbedījumi novada teritorijā – pie Viļķenes luterāņu baznīcas, Raganā, pie Ausekļiem, kā arī Ķezberkalniņā Limbažos, kur visur nepieciešams kapitālais remonts.

Rezonansi pēdējās nedēļas laikā ieguva lēmums atļaut nojaukt jūrnieku pieminekli Limbažos, kura apstākļus tagad izmeklē Ārlietu ministrija, jo saņemta Krievijas nota. Tā nav apbedījuma vieta. Pieminekļa nojaukšanu ar Krievijas vēstniecību pašvaldība nebija saskaņojusi, pretēji Nacionālās Apvienības Saeimas deputāta publiski paziņotajam šonedēļ.

LA.lv