×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
30. septembris, 2016
Drukāt

Krievija noraida ASV aicinājumus apturēt Alepo austrumu bombardēšanu (1)

Krievijas aizsardzības ministrijas fotoKrievijas aizsardzības ministrijas foto

Krievija ceturtdien paziņojusi, ka turpinās bombardēt Alepo austrumu rajonus, neskatoties uz ASV aicinājumiem pārtraukt gaisa uzlidojumus.

Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka Krievijas gaisa spēki turpinās atbalstīts Sīrijas režīma spēkus.

Viņš arī aicināja Vašingtonu pildīt savu solījumu un ievērot atšķirību starp Sīrijas opozīcijas kaujiniekiem un teroristiem.

ASV prezidents Baraks Obama un Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien telefona sarunā nosodīja Krievijas un Sīrijas režīma gaisa triecienus pret Alepo pilsētu, nosaucot tos par “barbariskiem”.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs brīdināja Maskavu, ka Vašingtona “ir uz robežas”, apsverot sarunu apturēšanu ar Krieviju par konfliktu Sīrijā.

“Ņemot vērā bombardēšanu, kas tur notiek, ir iracionāli te tagad sēdēt, mēģinot uztvert lietas nopietni,” norādīja Kerijs.

Krievijas Ārlietu ministrija savukārt paziņoja, ka ASV atteikšanās sadarboties būtu dāvana teroristiem.

ANO ir paziņojusi, ka Alepo notiek tāda humāna katastrofa, kāda līdz šim nav bijusi pieredzēta Sīrijas brutālajā pilsoņkarā, Maskavai un Damaskai īstenojot ofensīvu pilsētas atkarošanai pēc pamiera izjukšanas pagājušajā nedēļā.

Krievija un ASV ir vainojušas viena otru pamiera izjukšanā. Ja šis pamiers turpinātos, tas būtu pirmais solis jaunos centienos izbeigt Sīrijas pilsoņkaru, kurā kopš 2011.gada nogalināti ap 300 tūkstošiem cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad pēc Krievijas sacītā Asads neslepkavo savu tautu??? JĀSMEJAS!!! KO TAD VIŅŠ DARA? GLAUDA VAIDZIŅUS!!! Pārējais skaidrāks par skaidru! Jautājumu nav!!! KURŠ KO BOMBARDĒ?????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+