Foto – LETA

Krievija nosaka importa aizliegumu Latvijā ražotai cūkgaļai 0

Saistībā ar klasiskā cūku mēra uzliesmojumu Latvijā Krievija noteikusi pagaidu aizliegumu cūkkopības produkcijas importam no Latvijas teritorijas, biznesa portālam “Nozare.lv” apliecināja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ilze Meistere.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Lasīt citas ziņas

Krievijas fitosanitārais dienests aizliedzis no Latvijas ievest ne tikai dzīvas cūkas, kuru imports apturēts jau iepriekš, bet arī cūkgaļu un cūkgaļas produktus, kuri nav termiski apstrādāti vismaz 70 grādu temperatūrā.

“Šis aizliegums varētu ietekmēt trīs līdz piecus Latvijas uzņēmumus, kas uz Krieviju eksportē auksti kūpinātas, cieti žāvētas desas, aukstos kūpinājumus un citus cūkgaļas izstrādājumus, kas apstrādāti temperatūrā, kas zemāka par norādītajiem 70 grādiem,” sacīja Meistere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa arī norādīja, ka patlaban cūkas un svaiga cūkgaļa no Latvijas uz Krieviju eksportēta netiek, eksports vērsts galvenokārt uz Eiropas Savienības valstīm.

Kā ziņots, saistībā ar klasiskā cūku mēra uzliesmojumu Latvijā Krievija noteikusi pagaidu aizliegumu cūkkopības produkcijas importam no Latvijas teritorijas. Krievijas fitosanitārais dienests aizliedzis no Latvijas ievest cūkgaļu un cūkgaļas produktus, kuri nav termiski apstrādāti vismaz 70 grādu temperatūrā. Jau iepriekš, šā gada 20.martā Krievija apturēja dzīvu cūku, kā arī citu mājlopu importu no ES dalībvalstīm, lēmumu pamatojot ar infekciozā Šmalenbergas vīrusa izplatību Eiropā. Latvijā aizliegums joprojām attiecas uz 22 cūku fermām.

Jau vēstīts, ka klasiskais cūku mēris konstatēts trijās Latgales saimniecībās – divas no tām atrodas Piedrujas pagastā, bet viena – Svariņu pagastā, vakar informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

“Tās ir nelielas saimniecības, savukārt lielu eksportējošu saimniecību tostarp nav. Kopējais inficēto cūku skaits ir 17. Tās visas tiks iznīcinātas, bet inficētais materiāls – sadedzināts,” sacīja Balodis.

Viņš arī sacīja, ka ap inficētajām saimniecībām tiks noteikta trīs kilometrus plaša aizsardzības zona, ārpus kuras būs aizliegts pārvietot jebkurus dzīvniekus.

“Pārbaudīsim cūkas arī visās tuvākajās saimniecībās, kas atrodas desmit kilometru noteiktajā uzraudzības zonā. Apdraudētajās zonās patlaban strādā 40 PVD speciālisti, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes veterinārmedicīnas studenti.”

Kā ziņots, novembra vidū Latgalē konstatētas klasiskā cūku mēra antivielas, kuru klātesamība asinīs liecina par saskarsmi ar klasiskā cūku mēra ierosinātāju, 16 mežacūkām, bet klasiskā cūku mēra vīruss ir konstatēts astoņām no tām.

Reklāma
Reklāma

Baltkrievija 23.novembrī aizliegusi cūkgaļas importu no Latvijas un Krievijas Maskavas apgabala. Krievijas cūkgaļai importa aizliegums ieviests tādēļ, ka Maskavas apgabalā atklāta Āfrikas cūku mēra izplatība.

Savukārt cūkgaļas importa aizliegums Latvijai noteikts saistībā ar meža cūkām atklāto saslimšanu ar klasisko cūku mēri.

Āfrikas cūku mēris ir ļoti lipīga mājas un meža cūku infekcijas slimība, kas rada milzīgus ekonomiskos zaudējumus cūkkopības industrijai. Āfrikas cūku mēris nav ārstējams, un saslimšanas gadījumā ir jālikvidē viss ganāmpulks. Pret slimību nav izstrādāta arī vakcīna. Turklāt slimības uzliesmojuma gadījumā valstij tiek noteikti tirdzniecības ierobežojumi.

Āfrikas cūku mēris ir izplatīts Āfrikas kontinentā, taču slimība reģistrēta arī Gruzijā, Azerbaidžānā, Krievijas Federācijā, Ukrainā, kā arī konkrētās norobežotās zonās Itālijā.

Latvijā pēdējo reizi saslimšana ar klasisko cūku mēri reģistrēta 1996.gadā, bet Āfrikas cūku mēris Latvijas teritorijā nekad nav reģistrēts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.