Pasaulē

Krievija nosaka Kanādai atbildes sankcijas 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Krievija sestdien paziņojusi, ka nosaka atbildes sankcijas pret Kanādu, kura dienu iepriekš noteica sankcijas 30 Krievijas amatpersonām, kas iejauktas advokāta un korupcijas atmaskotāja Sergeja Magņitska nāvē.

“Ievērojot savstarpējības principu, pieņemts lēmums liegt ieceļošanu Krievijas Federācijā veselai virknei Kanādas darboņu,” paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova. “Ja mūsu Kanādas partneri spēlē sankciju spēles, mēs būsim spiesti atbildēt.”
Ministrija nav izpaudusi konkrētus uzvārdus, bet norādījusi, ka saraksts ir garš un tajā ir vairāki desmiti cilvēku.

“Runa ir par tiem rusofobiski noskaņotajiem Kanādas pilsoņiem, kuri plānveidīgi nodarbojušies ar divpusējo attiecību graušanu,” paziņojusi Zaharova.

Kā ziņots, Kanāda piektdien apstiprināja sankcijas pret 30 Magņitska lietā iejauktām Krievijas amatpersonām, nosakot tām ieceļošanas aizliegumu un iesaldējot to kontus. Sankcijas noteiktas, pamatojoties uz jauno likumu, kas pilnvaro valdību vērties pret tām personām, kuras vainojamas cilvēktiesību pārkāpumos. Kanādas sarakstā cita starpā iekļauts arī Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins.

Maskava jau iepriekš tika brīdinājusi, ka reaģēs ar pretsoļiem, ja Kanāda vērsīs sankcijas pret krievu amatpersonām.

Krievijas vēstniecība Otavā, reaģējot uz sankciju noteikšanu, paziņojusi, ka Kanāda “pašizolējas no ietekmīgas pasaules lielvalsts”.

Kanāda jau agrāk vērsusi pret Krieviju virkni sankciju, reaģējot uz tās iebrukumu Ukrainā.
Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Magņitskis savulaik atklāja, ka tiesībsargājošo iestāžu darbinieki piesavinājušies valsts budžeta līdzekļus 5,4 miljardu rubļu apmērā. Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

ASV 2012.gadā tika pieņemts Magņitska likums, ar kuru noteiktas sankcijas pret viņa nāvē iesaistītajiem cilvēkiem.

LA.lv