×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Krievija nosaka “pilnīgu embargo” lielākajai daļai ES un ASV pārtikas preču (papildināts) (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievija noteikusi “pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu, ceturtdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

“Krievija ievieš pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas,” norādīja Medvedevs.

Krievija aizliedz sekojošu produktu ievešanu no ASV, ES, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas:

 • svaiga, atdzesēta vai saldēta liellopu gaļa;
 • svaiga, atdzesēta vai saldēta cūkgaļa;
 • svaiga, atdzesēta vai saldēta mājputnu gaļa vai pārtikas subprodukti;
 • sālīta, žāvēta vai cepta gaļa;
 • zivis, vēžveidīgie, moluski un tamlīdzīgi ūdens bezmugurkaulnieki;
 • piens un piena produkti;
 • dārzeņi un ēdamie sakņaugi;
 • augļi un rieksti;
 • desas un analogi produkti no gaļas, gaļas un asins subprodukti; gatavi pārtikas produkti no gaļas;
 • gatavie produkti ar sieru un biezpienu, kas izgatavotu uz augu tauku bāzes;
 • pārtikas produkti (pienu saturoši produkti uz augu tauku bāzes).

Kā ziņots, Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien parakstīja rīkojumu par tirdzniecības un sadarbības ierobežošanu ar valstīm, kuras ieviesušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

Putina rīkojums paredz uz gadu “aizliegt vai ierobežot [..] Krievijas teritorijā ievest noteiktus lauksaimniecības produktus, izejmateriālus un ražojumus no valstīm, kas ieviesušas ekonomiskās sankcijas pret Krievijas juridiskām un/vai fiziskām personām vai pievienojušās šādam lēmumam”.

Krievijas prezidents uzdeva valdībai izveidot sarakstu ar lauksaimniecības produktiem un izejmateriāliem, kā arī uzskaitīt noteiktas darbības, kas nepieciešamas šī rīkojuma izpildei.

Krievijas oficiālie statistikas dati liecina, ka Krievija importē aptuveni trešo daļu no patērētās pārtikas. Lielu daļu no pārtikas importa veido produkti no Austrumeiropas valstīm.

Atbildot uz Rietumu ieviestajām sankcijām, pēdējās nedēļās Krievija masveidā bloķējusi dažādu lauksaimniecības produktu ievešanu no Eiropas valstīm.

ES un ASV 29.jūlijā nolēma piemērot papildu sankcijas pret Krievijas enerģētikas, ieroču rūpniecības un finanšu nozarēm, nosodot Maskavu par agresiju pret Ukrainu.

No Krievijas puses arī izskanējuši draudi ES lidsabiedrībām slēgt vai ierobežot gaisa satiksmi Krievijas teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Mužiki pieraduši pie badināsanās. Pats galvenais viņiem ir bučot kārtējā cara dupsi.

 2. Tā izskatās, ka sankcijas piemēros tikai pret atsevišķām ES valstīm? Kas stāvēja maliņā un klusēja- tām nekas. Kur paliek ES valstu savstarpējā solidaritāte? Vai atkal tikai skaista pasaciņa?

 3. Kad Maskavā vairs nebūs ko ēst, Maskalija sabruks putekļu lēveros.
  Papa Vova nogrims vēstures mēslainē.
  Krievi, ņemat pļotkas un nositiet to vepri.
  Padzeniet laupītajus un slepkavas.
  Laiks beidzot sākt dzivot normalu dzīvi.

 4. ARĪ MĒS ESAM RŪDĪTI un PRATĪSIM ATKRATĪTIES NO CIMPERLĪGĀS, POLITISKĀS, PSIHISKĀS KRIEVIJAS un VISĀM AMBĪCIJĀM, ko DARA šī VALSTS!!! Lai ēd ĶInas vai citu valstu produktus VESELI, it īpaši panagsijas fileju no Vjetnamas! LABU APETĪTI!!! ŽĒL, ka mūsu uzņēmēji jau kopš 1998.gada dūriena mugurā KRASI nemeklēja citus tirgus noietus savām precēm!? SLIKTI!!! IR jāmāca IZGARŠOT mūsu zivju garšīgi pagatavotā produkcija!!! Arī bērnus skolā labi var redzēt pie pusdienu galda:1) ir bērni, kuriem garšo gandrīz viss pagatavotais ēdiens, 2) ir bērni, kuri mīl vai nu zupas vai otros ēdienus,3) ir bērni, kuriem negaršo NEKAS no pagatavotā ēdnīcā sortimenta un viņi ēd hamburgerus, bulciņas, dažādas maizītes, dzer kolu u.c. ķimikālijām pilnus dzērienus, pieņemoties svarā samaitātās VIELUMAIŅAS dēļ!????? Bērns ir ĢIMENES SPOGULIS… ES ĻOTI CERU UZ MŪSU UZŅĒMĒJU DROSMI UN DARBĪGUMU, MEKLĒJUMIEM PĒC ARVIEN JAUNIEM ATKLĀJUMIEM VISĀS JOMĀS, LAI TIKTU NOST NO LĪDZĪGĀM PROBLĒMĀM!!! Mazie uzņēmumi un mājražotāji jau ir pazīstami. PALDIES PAR VIŅU PRODUKCIJU!!!

 5. Un? Lai taču sprāgst badā,sen jau zināms,ka Varenā un plašā nespēj sevi apgādāt.

 6. Ļoti labi atceros krievu laikus, kad mēs stāvējām rindās,bet piena un gaļas produktus, pumpēja no Latvijas uz Maskavu un Ļeņingradu, lai paēdinātu šīs daudzmiljonu pilsētas. Paši krievi ātri vien sāks bļaut, kad nebūs Baltijas un Polijas pārtikas…

 7. Ko tad edis krievu elite?Gurkus un kapostus?

  • Par importu no Latīņamerikas un Āzijas nekas nav teikts. Toties ASV un ES nebūs savu produkciju kur grūst.

 8. Putins, kā savulaik Staļins Ukraiņus, krievus izmērdēs ar badu. Krievija visādos veidos var būt pašpietiekama, izņemot pārtikas preces.

  • PSRS bija nesalīdzināmi spēcīgāka valsts par Krieviju, tomēr mēs zinām, pie kā noveda tās pašpietiekamība.

  • Īstenībā tieši tehnoloģiju importa pārtraukšana Krieviju uztrauc visvairāk. Lielai daļai no Rietumos ražotā tehnoloģiskā sortimenta nav aizvietotāju.

 9. Ja Krievija tik vienkārši varētu aizvietot Rietumu produkciju, tad sen jau to būtu izdarījusi.

Draugiem Facebook Twitter Google+