×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Krievija noslēdz līgumu ar Kipru par karakuģu piekļuvi Vidusjūrai (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas un Kipras prezidenti Vladimirs Putins un Niks Anastasiadis parakstījuši vienošanos, kas dos Krievijas karakuģiem piekļuvi Kipras ostām.

“Mēs parakstījām daudzus dokumentus, kas attiecas uz mūsu militāro sadarbību. Piemēram, par mūsu kuģu iebraukšanu Kipras ostās,” atklāja Putins. Viņš skaidroja, ka Kipras ostās novietotie kuģi pārsvarā tiks izmantoti starptautiskās pretterorisma un pirātisma apkarošanas operācijās. “Es nedomāju, ka tam vajadzētu kādu satraukt,” norādīja Putins. Krievija meklējusi piekļuvi saviem karakuģiem Vidusjūras ostām, kopš zaudēja militāro bāzi Sīrijas piekrastē.

Kipra, kas ir stipri atkarīga no Krievijas investīcijām, noraidīja līguma nozīmīgumu, paziņojot, ka Krievijas kuģiem vienmēr bijusi piekļuve Kipras ostām. Vienkārši šī ir pirmā reize, kad jautājums par piekļuvi izdalīts atsevišķā līgumā, norādīja kāds avots Kipras valdībā. Kopš Ukrainas konflikta dēļ Krievijai saasinājušās attiecības ar Rietumiem, Maskava centusies satuvināties ar atsevišķām Eiropas Savienības valstīm, tostarp Kipru, Grieķiju un Ungāriju. Amatpersonas Briselē bažījas, ka Maskava šādi cenšas vājināt ES apņēmību un novērst sankciju pastiprināšanu pret Krieviju.

Krievija šonedēļ restrukturēja 2,5 miljardu eiro aizdevumu, ko tā piešķīra Kiprai 2011. gadā, samazinot ikgadējo procentu likmi no 4,5 procentiem līdz 2,5 procentiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Vai tik nav japarbauda ofsoru kontu izmainas … !

Draugiem Facebook Twitter Google+