×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Krievija nosoda CVK lēmumu par “nepilsoņu referendumu”

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas Ārlietu ministrija nosodījusi Latvijas Centrālās vēlēšanu komitejas (CVK) lēmumu neizsludināt parakstu vākšanu par “nepilsoņu referendumu”.

Pēc ministrijas pārstāvja Aleksandra Lukaševiča sacītā, šāds lēmums ir diskriminējošs un liecina par “demokrātijas deficītu valstī”. “CVK acīmredzami politizētais lēmums vēl vairāk diskriminē to Latvijas sabiedrības daļu, kas nav pamatiedzīvotāji, kā arī parāda, kas realitātē stāv aiz demagoģiskajiem valdības saukļiem par starpetniskā dialoga veicināšanu,” sacīja Lukaševičs. “Latvijas varasiestāžu nevēlēšanās ņemt vērā krievvalodīgās minoritātes tiesības un intereses un starptautisku organizāciju un institūtu rekomendāciju ignorēšana par mūsdienu Eiropai apkaunojošā “nepilsoņu” statusu likvidēšanu, liecina par būtisku demokrātijas deficītu šajā valstī,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Ministrija uzskata, ka CVK lēmums “izpelnīsies principiālu novērtējumu no ANO, Eiropas padomes un EDSO cilvēktiesību un nacionālo mazākumtautību iestādēm”.

CVK vakar nolēma neizsludināt parakstu vākšanas otro posmu referenduma ierosināšanai par vēlētāju iesniegto likumprojektu “Grozījumi Pilsonības likumā” par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem, jo piedāvājums “nav pilnīgi izstrādāts”. Likuma grozījumi netiks nodoti referendumam arī tāpēc, ka tie neatbilstot Satversmes 2. pantam un 1990. gada 4. maija deklarācijai, turklāt tie būtiski paplašinātu pilsoņu loku un ļautu apšaubīt Latvijas Republikas pēctecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+