×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Krievija nosoda Latviju par leģionāru piemiņas gājienu (21)

16.marta gājiens Rīgā. Foto Timurs Subhankulovs16.marta gājiens Rīgā. Foto Timurs Subhankulovs

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) ceturtdien nosodījusi Rīgas centrā notikušo leģionāru piemiņas dienas gājienu, mudinot arī starptautisko sabiedrību paust savu reakciju.

“Īpaši ciniski šajā kontekstā izskatās oficiālās Rīgas centieni attēlot leģionārus kā “brīvības aizstāvjus” un Latvijas tautas kara gadu “traģēdijas upurus”. Rēķināmies ar pasaules sabiedrības un profilējošo starptautisko organizāciju principiālu vērtējumu notiekošajam Latvijā,” izteicās ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

Krievija vairākkārt devusi asu publisku vērtējumu “šīm apkaunojošajām sapulcēm, kas cildina bijušos Latviešu brīvprātīgo SS leģiona karavīrus”, atgādināja amatpersona. “Latvijas varasiestādes turpina katru gadu atbalstīt šo mūsdienu Eiropas Savienības dalībvalstij apkaunojošo pasākumu.”

“Arī šoreiz personas, kuru rokas ir notrieptas ar tūkstošu mierīgo iedzīvotāju asinīm, cītīgi apsargāja valdošās koalīcijas deputāti, kuriem pievienojās domubiedri no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas un pat no Ukrainas,” teikts Zaharovas komentārā ministrijas tīmekļa vietnē.

“Mēs balstāmies nostājā, ka jebkuri centieni pārrakstīt Otrā pasaules kara rezultātus un apšaubīt Nirnbergas tribunāla spriedumu ir nepieļaujami,” uzsvēra amatpersona.
Ceturtdien Rīgā leģionāru piemiņas gājienā piedalījās aptuveni 2000 cilvēku, žurnālistiem apliecināja Latvijas Valsts policijas (VP) Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs. Gājiena dalībnieku skaits šogad bija nedaudz pieaudzis, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, bet bija samazinājies gājiena vērotāju un interesentu skaits.

Kopumā VP vērtējumā pasākums noritēja bez būtiskiem starpgadījumiem, tomēr pieci cilvēki tika aizturēti. Leģionāru piemiņas gājiens notika no Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim, kur tā dalībnieki nolika ziedus. Gājienā piedalījās arī vairāki Saeimas deputāti no apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK. Dalībnieki dziedāja patriotiskas dziesmas, dažiem no viņiem rokās bija plakāti, uz kuriem rakstīts “Mēs sakām nē nacismam un komunismam”, kā arī bilde ar pārsvītrotu Ādolfu Hitleru un Josifu Staļinu, pie kuras uzrakstīts “Nē – Hitlera un Staļina režīmiem”. Latviešu leģiona atceres pasākumus Lestenē šodien apmeklējuši apmēram 500 cilvēki, aģentūru LETA informēja Tukuma novada Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes vadītājs Vilnis Janševskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Arī šoreiz personas, kuru rokas ir notrieptas ar mijonu mierīgo iedzīvotāju asinīm, cenšās pamācīt mūs un visu pasauli. Zaharova jau izceļās ar daudzām “gudrām domām”, kas ļoti piedien Solovjova telešovam. Viņas viedoklis mums ir ļoti svarīgs.

  • Ты ври, да не заговаривайся! У неё руки в крови быть не могут ни в каких смыслах, ни в прямом, ни в переносном! А вот у твоих «хероев», марширующих к памятнику, руки в крови это точно! Доказано!

 2. Putina Krievija neciena vājos. 9. maija svinētāju rindās šodien neatradīsi gandrīz nevienu karavīru kurš Otrā pasaules kara laikā cīnijās pirmajās frontes līnijas rindās. Šinī pasākumā piedalās bijušie poļitruki un čekisti tā saucamās “otrās līnijas karotāji” kuri turējās vismaz pus kilometru attālumā no kaujas līnijas un apšāva tos, kuriem neizturēja nervi, un smagi ievainotos kuri bija atpalikuši no uzbrucējiem. GULAGU apsargi, varbūt kāds, vēl no dzīviem palikušajiem čekistiem kuri piedalijās Katiņā poļu inteliģences nolsepkavošanā. Un latviešu tautas daļa tikai applaudē!

 3. Baļķi savā acī ... Atbildēt

  Kāpēc vispār jāraksta par lielā kaimiņa viedokli šajā sakarā? Rakstiet vnk, ka bija leģionāru gājiens. Labi, vienā teikumā var pieminēt sirdsskaidrās, nekad nemelojošās, nekad miljonu masu slepkavībās nepiedalījušās valsts viedoklīti.

 4. Nirnbergas tribunāls jāturpina. Neies cauri krieviem latviešus slaktēt, tikai nosaucot par fašistiem. Mūžam nicināmi tie okupanti. Dzimbūšana te nebūs nekad.

 5. Un tad? Mēs arī Krieviju nosodām par genocīdu pret mūsu tautu, par Krimas okupāciju utt. un tā joprojām. Viņu zvērības un asinsdarbi LT kara laikā var droši konkurēt ar vācijas sliktākajiem kara noziegumiem.

  • novāc savas smirdošās ķepas no Cukura!

   • То есть, цукурс в твоём понимании, герой?! А в чём геройство его было, не напомнишь. В убийстве мирных граждан, евреев в рижском гетто! На фронте он не воевал. Хороший такой «херой»!

  • Tavai zināšanai .. salaspils salīdzinot ar gulagu bija kūrorts

 6. SS Bataljona pieminas diena!!!!!!

 7. būtu,ja nenosodītu.Tā tak ir tik ierasta lieta,ka vairs neprasa nekādu uzmanību.Drīz jau nosodīs arī to,ka latvieši vēl joprojām dzīvo Latvijā.Par to,ka gribam savā zemē runāt savā valodā ,jau cik reizes esam nosodīti.Un nekas-vēl gluži visi krieviski nevervelējam.

 8. To kā melo rusņas TV vakar vakarā pārliecdinoši varēja redzēt NTV MIR “Dienas kopsavilkums”
  Tā muldēt tiešām ir jāmāk.
  Kas attiecas uz maņku zaharovu,tad to govi ,kopā ar “””skumjo zirgu”lavrovu,neapšaubami,gaida Gebelsa liktenis.

 9. Участников – судить и сажать!

 10. nu un kāda daļa , lai nosoda, kāpēc Latvijas avīzēs tas vispār jāpiemin?

 11. kremlis būtu labāk skatījies uz baļķi savā acī, nevis meklējis skabargu cita acī!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+