Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
25. decembris, 2014
Drukāt

Krievija nosūtījusi atpakaļ uz Latviju 39 tonnas poļu ābolu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Voroņeža (Krievija), 25.dec., LETA–RIA NOVOSTI. Krievijā no Latvijas nav ielaistas 39 tonnas Polijas ābolu, kas uz Kazahstānu vestas “bez vajadzīgās dokumentācijas”, trešdien pavēstīja Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” Tveras un Pleskavas apgabalu pārvalde.

“Atbilstoši karantīnas fitosanitārās kontroles rezultātiem, kas tika veikti daudzpusējā automobiļu iebraukšanas punktā “Ubilinka” [uz robežas ar Latviju], aizliegta divu Polijas svaigo ābolu partiju ievešana. Kravas kopējais svars ir 39 tonnas,” teikts dienesta paziņojumā. Āboli vesti uz Kazahstānu.

Pārvadātājiem neesot bijuši augļu izcelsmes valsts fitosanitāro sertifikātu vai arī apstiprinātu to kopiju. Kā paskaidroja dienestā, tādējādi esot pārkāpts fitosanitāro pasākumu starptautiskais standarts numur 12.

Partijas, kuru pārvadāšanā pārkāpta Krievijas un Muitas savienības likumdošana, nogādāta uz blakusesošās valsts – Latvijas – teritoriju.

Krievija uz gadu aizliegusi vairāku pārtikas produkti ievešanu no valstīm, kas Maskavai Krimas aneksijas un Austrumukrainas destabilizācijas dēļ noteikušas sankcijas. To vidū ir ASV, Eiropas Savienības valstis, Kanāda, Austrālija un Norvēģija.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+