Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
25. decembris, 2014
Drukāt

Krievija nosūtījusi atpakaļ uz Latviju 39 tonnas poļu ābolu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Voroņeža (Krievija), 25.dec., LETA–RIA NOVOSTI. Krievijā no Latvijas nav ielaistas 39 tonnas Polijas ābolu, kas uz Kazahstānu vestas “bez vajadzīgās dokumentācijas”, trešdien pavēstīja Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” Tveras un Pleskavas apgabalu pārvalde.

“Atbilstoši karantīnas fitosanitārās kontroles rezultātiem, kas tika veikti daudzpusējā automobiļu iebraukšanas punktā “Ubilinka” [uz robežas ar Latviju], aizliegta divu Polijas svaigo ābolu partiju ievešana. Kravas kopējais svars ir 39 tonnas,” teikts dienesta paziņojumā. Āboli vesti uz Kazahstānu.

Pārvadātājiem neesot bijuši augļu izcelsmes valsts fitosanitāro sertifikātu vai arī apstiprinātu to kopiju. Kā paskaidroja dienestā, tādējādi esot pārkāpts fitosanitāro pasākumu starptautiskais standarts numur 12.

Partijas, kuru pārvadāšanā pārkāpta Krievijas un Muitas savienības likumdošana, nogādāta uz blakusesošās valsts – Latvijas – teritoriju.

Krievija uz gadu aizliegusi vairāku pārtikas produkti ievešanu no valstīm, kas Maskavai Krimas aneksijas un Austrumukrainas destabilizācijas dēļ noteikušas sankcijas. To vidū ir ASV, Eiropas Savienības valstis, Kanāda, Austrālija un Norvēģija.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+