×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. decembris, 2015
Drukāt

Krievija: Novērsts mēģinājums nodot Lietuvai un Latvijai slepenu informāciju (5)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) Kaļiņingradas apgabala pārvalde paziņojusi, ka tai izdevies novērst divu Krievijas pilsoņu nodomu nodot Lietuvas un Latvijas speciālajiem dienestiem informāciju par Krievijas Baltijas floti.

“Noskaidroti divi Kaļiņingradas apgabala iedzīvotāji, kas gatavojās sniegt atbalstu Lietuvas un Latvijas speciālajiem dienestiem ierobežotas pieejamības informācijas iegūšanā par Krievijas Baltijas floti,” teikts pārvaldes izplatītajā paziņojumā.

Dokumentā norādīts, ka šī darbība radījusi nosacījumus noziegumam, kas paredzēts Krievijas Federācijas kriminālkodeksa 275.pantā (“Valsts nodevība”).

Norādīts, ka ar abiem Krievijas pilsoņiem, kuri aizraujoties ar Pirmā un Otrā pasaules kara materiālo liecību meklēšanu, iepazinušies Lietuvas un Latvijas pilsoņi, kas vākuši militāra rakstura datus, piesegam izmantojot izrakumus Otrā pasaules kara laika priekšmetu meklēšanai. Viņu saziņa notikusi ar interneta starpniecību.

Kā paziņojusi FDD Kaļiņingradas apgabala pārvalde, ārvalstnieki pierunājuši Krievijas pilsoņus par finansiālu atlīdzību palīdzēt viņiem iegūt ziņas par militārās tehnikas un bruņojuma izvietojumu, bet abi Kaļiņingradas apgabala iedzīvotāji neesot apzinājušies, ka tā ir ierobežotas pieejamības informācija, kuras izpaušana rada apdraudējumu Krievijas Federācijas drošībai.

Izmeklēšanas gaitā esot noskaidrots, ka Krievijas pilsoņi vākuši un glabājuši ierobežotas pieejamības informāciju bez nolūka izmantot to pret

Krievijas Federācijas drošību, tomēr viņu darbība “radījusi nosacījumus noziegumam, kas paredzēts Krievijas Federācijas kriminālkodeksa 275.pantā (“Valsts nodevība”)”.

Abiem Kaļiņingradas apgabala iedzīvotājiem izteikts oficiāls brīdinājums, ka šāda veida rīcībā atrodamas valsts nodevības pazīmes, taču tā neveido nozieguma sastāvu, bet rada apstākļus tā izdarīšanai.

Savukārt Lietuvas un Latvijas pilsoņiem, kuri centušies iegūt minētos datus, noteikts aizliegums iebraukt Krievijas teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. 😀
  Baigi viņi kādam vajadzīgi?
  Būtu labāk citus likuši mierā!

 2. Tradicionala Spiegu-manija Atbildēt

  Taj’ zeme ari atejas durvju klink,is ir valsts noslepums. Parasti nevar atrast ne klin,k,i, ne durvis, ne pas’u ateju – ir tikai pietaisita vieta. Bet, kas to mekle, tas lukojas pec klasificetas informacijas: tatad ir potencuals valsts node ejz

 3. Slepena Krievijā var būt tikai bardaka pakāpe un no valsts kases nozagtās naudas daudzums,pie tam tikai Krievijas pilsoņiem.

 4. Kam tā informācija vajadzīga? Savāciet to savu agresoru floti ar visiem noslēpumiem un domoi. Prūsijas okupācija ES vidū jāizbeidz!

 5. dziivo vienas bailes,taas ir no nelabaa.Zeel,tadu naciju,kas nepaartraukti meklee sev ienaidniekus,nesaprotot,jeb speciali izliekoties,ka ir sevi nostadijusi pasaules valstu aciis par pamulkiem.Kam vajadziga jusu .. zeme,ar .. tautu.Kriminala valsts ar .. prieksgalaa.

Draugiem Facebook Twitter Google+