×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Krievijā opozīcijas aktīvistei piespriež astoņu gadu cietumsodu

Krievijas tiesa notiesājusi opozīcijas aktīvisti Taisiju Osipovu uz astoņiem gadiem kolonijā par narkotiku glabāšanu.

Osipovas atbalstītāji šo tiesas prāvu uzskata par politiski motivētu. Viņi ir pārliecināti, ka visa lieta ir safabricēta un narkotikas tīšām noliktas Osipovas dzīvoklī. Kustības “Cita Krievija” aktīviste tika notiesāta Smoļenskā, kas atrodas aptuveni 400 kilometrus uz rietumiem no Maskavas, ziņoja krievu mediji.

Kreisās frontes līderis Sergejs Udaļcovs tiesas spriedumu raksturoja kā neierasti bargu. “Pat prokuratūra prasīja četrus gadus. Tas ir nelikumības un cinisma triumfs,” savā mikroblogošanas vietnes “Twitter” kontā ierakstījis Udaļcovs.

Kopš Osipovas aresta 2010. gadā viņas lieta tikusi kritizēta gan Krievijā, gan ārpus tās. Osipova tika arestēta uz aizdomu pamata par heroīna pārdošanu. Neskatoties uz to, ka viņai ir maza meita un viņa slimo ar cukura diabētu, Osipovai 2011. gadā tika piespriests desmit gadus ilgs cietumsods.

Janvārī toreizējais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs šo spriedumu atzina par pārāk skarbu un aicināja lietu pārskatīt, kas noveda pie jaunas tiesas. Osipovas lieta tika minēta arī ASV Valsts departamenta ziņojumā par situāciju cilvēktiesību jomā, konstatējot sliktu izturēšanos pret viņu cietumā un pienācīgas veselības aprūpes trūkumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+