×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Krievija palielina militārās spējas Baltijas virzienā (21)

Foto - AFPFoto - AFP

Krievija nepārtraukti palielina savas militārās spējas Baltijas valstu virzienā un ir arī palielinājusi militāro mācību mērogu un sarežģītību, liecina Igaunijas ārējās izlūkošanas dienesta – Informācijas pārvaldes – pirmais publiski pieejamais ziņojums.

“Viena no nozīmīgākajām pārmaiņām ir 15.armijas aviācijas brigādes izveide Ostrovā (Pleskavas apgabalā) un taktisko raķešu sistēmu “SS-26 Iskander” (NATO ziņojumos “Stone”) izvietošana Lugā.

Vairākas 6.armijas vienības ir pārvietotas uz Narvas taktisko virzienu, un Sertolovas mācību centrs uz ziemeļiem no Sanktpēterburgas tiks pārveidots par tanku spēku mācību centru,” lasāms Igaunijas ārējās izlūkošanas dienesta ziņojumā, kurā piebilsts, ka ir iespējams, ka Baltijas operatīvajā virzienā (Igaunija un Latvija) tuvāko gadu laikā Krievija izveidos militārās aviācijas brigādi un izlūkošanas vai īpašo spēku brigādi.

Informācijas pārvaldes dati liecina, ka Krievija Rietumu militārā apgabala sauszemes spēku manevrēšanas vienības spēj izvietot 13-15 bataljonu taktiskās grupas, kas ir pielīdzināmas piecām manevrēšanas brigādēm, kas ir pilnībā vai daļēji nodrošinātas ar profesionālā dienesta karavīriem, kuri ir pietiekami apmācīti, lai veiktu kaujas uzdevumus. Gaisa desanta spēki spēj izvietot līdz 15 bataljonu taktiskajām grupām, bet jūras kājnieki – divas līdz trīs tādas grupas.

Bataljona taktiskā grupa ir militārā vienība, kas spēj neatkarīgi veikt kaujas operācijas. Tādu grupu pamatā ir bataljoni, kas papildināti ar atbalsta elementiem no citām vienībām. Ierasti vienā tādā grupā ir 700-900 karavīru.

Turklāt Krievija Kaļiņingradas apgabalā un pie Igaunijas un Latvijas robežas ir izvietojusi jaunas ieroču sistēmas, kas arī apdraud Igauniju. Ar šiem ieročiem, piemēram, “Iskander”, jūras vai gaisa spārnotajām raķetēm un citiem Krievija varētu izolēt Igauniju no tās sabiedrotajiem un uzbrukt kritiskiem mērķiem, kas liegtu NATO atbalstam nonākt Igaunijā.

“Krievijas militārajā plānošanā arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta uzbrukumiem kritiskiem mērķiem. Baltijas valstīs tādi mērķi varētu iekļaut infrastruktūru, kas ir saistīta ar NATO pastiprinājuma uzņemšanu vai apkalpošanu. Tomēr taktisko kodolieroču izmantošana pret šeit izvietoto Igaunijas vai NATO vienību mērķiem ir maz ticama,” norādīja Igaunijas Informācijas pārvalde.

Ziņojumā arī teikts, ka notikumu attīstība Kaļiņingradas apgabalā un Baltkrievijā būtiski ietekmē Igaunijas drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Protams nav ko baidities no sis Putinas spekiem. Latviesu, igaunu un lietuviesu divizijas kaujas
  pret Hitlera armiju bija daudz specigaki, ka kríevu divizijas. Tatad ari sodien Baltijas valstu speki
  bez saubam sagraus Putina meginajumi ieklauties Baltija!

 2. Protams, ka Latvijā vajag NATO kara bāzes. Gadījumā, ja vietējie negribēs uzņemt tiem pienākošos bēgļu skaitu, NATO karavīri varēs pārliecināt to tomēr darīt. Tāpat varēs izlabot nepareizus vēlēšanu rezultātus vai palīdzēt atdot īpašumus tiem, kam tie vairāk pienākas.

 3. Kremļa propagandistiem Atbildēt

  Te kāda daļa Kremļa lakstīgalu mēģina vietējiem iedzīt galvā domu: jūs jau neko nevarat, jūs iznīcinās, pakļaus 8-24 stundās, jūs nekas neesat, citiem vārdiem – ar primitīvu propagandu mēģina noslāpēt jebkādu pretošanās gribu un darbību. Esat savā lielummānijā aizmirsuši, ka atomieroči un desanta divīzijas nav tikai Krievijai, bet arī pārējām pasaules lielvalstīm, ka ASV viena pati militāri un tehnoloģiski ir n-reizes spēcīgāka par Krieviju + vēl NATO valstu potenciāls. Tā ka jūsu tukšajai muldēšanai nav reāla pamata un ar to jūs te nevienu neiebaidīsiet. Baltieši tādus kā jūs labi pazīst un, ja vajadzēs, arī zinās kā rīkoties.

 4. Modris no Krimas Atbildēt

  Baltija ir sikas monetinas nato globalaja spele .Jus tracina ar Krievu briesmam jau 25 gadus ,rezultads kads ?Vienigais labais rezultats prieks nato ir jauni pasutijumi kara tehnikai un visada veida skribentiem rakstit un tracinat tautu .

 5. jā,pakārt Volstrītas-Pentagona bandu ASV valstelei iznākslētāk kādabūty dažas atombumbas aiz apkakles…

 6. zeit zu lēben un zeit zu šterben Atbildēt

  laiks sākt pakaļot zviedreļu un žīdeļu augļojošos mēslu?

 7. Lai arī skaitļi nau lieli to apjoms un tehniskais nodrošinājums ļauj veikt ātru zibenskara operācijas a-la Krimas okupācija. Ņemot vērā ka Latvija nau ilglaicīgi centusies izveidot pietiekami apjomigus spēkus
  un sabiedroto izvēsrsto(nāvmieku) Rotas-bataljona-Pulka apjoms nau pietiekams lai kompensētu Krievijas zibenskara(8-24h) spēkus. Baltijas okupācijai Krievijai nepieciešamas 8h bet darba pabeikšanai 24h. Palīdzības ierāšanās 48h -ja atļauj un NATO gatava konflikta eskalācijai. Tātad de Fakto bet tālāko redzam Krimas ps. gadijumā ,embargo ievilksies 3-6 un mazticamus 10 gadus ,tālāk Realpolitik !

  • NAV raksta ar “V”, tu, stulbeni! Vai tiešām nemaz neesi skolā gājis? Un tu tāds, ņegramotnijs, baigo militāro spečuku te grbi tēlot, ībli? :DD

 8. Kārtējais krievi nāk. Vajag aši, aši pirkt kādas izšautas flintes, lai pa burzmai varētu naudiņu kabatās sabāzt. Tautai kārtējais fufelis ausī, tik šie, nekauņas, atļaujas šaubīties un neticēt. Jau 25 gadus viens un tas pats meldiņš. Pašiem vēl nav apnicis?

  • žīdeļu apzagts latvis Atbildēt

   mana krnkajau gatava ,vēlman iraid snaider-enfield aparāts, lode iesmērēta ar parafīnu, ne cūku taukiem, sipaju dumpisnedraud..

 9. Ņemot vērā potenciālā agresora Krievijas lielo pārspēku, Baltijas valstīm ir nepieciešams piegādāt preventīva rakstura bruņojumu (“deterrent”). Tāds būtu visa veida raķetes, ieskaitot tālgaitas raķetes kas var sasniegt Maskavu. Krievijai neviens uzbrukt netaisās, bet Pūķins (tāpat kā Ziemeļkorejas diktators) žvadzina ieročus un tracina savu tautu ar kara psichozi, lai novērstu uzmanību no tautas augošās nabadzības un stagnācijas savā valstī.

 10. Vajag pārliecinoši aicināt, neabšaubāmi! Lai NATO ienāk Latvijā ar Patstāvīgām savām kara bāzēm! NATO kara aviācijas bāze, Moderna, Varena ar jaunākajiem iznīcinātājiem un nepieciešamo raķešu kompleksu, Būtu NATO Trumpis! Mums Drošāka, Garantēta drošība! Tagad jau ir arī, bet tad kad būs Gruntīgāk, tad Mums būs galīgi po, uz tiem krievu armijas manevriem. Viņiem darīt nav ko, un šie tur čupojas. Labāk būtu Kremlis domājis par ekonomisko attīstību savos plašumos! Tur arī vienkārši cilvēki nevar sagaidīt Laklājību!

  • Redz vecīt NATO sanāksmē jau deklarēja ka Baltijas valstis ,Rumānija,Bulgārija Nevar cerēt uz tāda apjomā un veida bāzu izvietošanu kā vecās dalībvalstis ! Ar to pasakaot ka Bāzu nebūs un arī tas mazumiņš ko varētu izdarīt ar Peldošām bruņojuma noliktavām, tas ir Kuģiem arsenāliem arī netiks izmantots ! Iemesls ,ASV neskatoties uz agresiju pret Ukrainu un okupāciju ,aneksiju nevēlas konflitēt !
   Formāli Baltijas valstis IR Nato ,bet Praktiski ….Drošibas jautājumā viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no valsts INVESTĪCIJĀM drošibā. Minētā Palīdzība reālitātē bez Spēku klātbūtnes kuru apjoms ir Gatavs un Spējīgs atvairīt Nau realizējama.REALPOLITIK.

 11. 15 taktiskās grupas ir 12 tūkst. karavīru, jeb viena kaujas divīzija un otru divīziju veido desantnieki.
  Lai ar pāris divīzijām uzbruktu NATO valstīm, tā jau būtu pašnāvība, tāpēc pagaidām troksnis ir lielāks nekā praktiskā darīšana un varēšana. Bet Putina mērķis jau arī ir – demonstrēt muskuļus un uzturēt sasprindzinājumu, kas labi palīdz Rietumiem atjēgties no bezgalīgās spriešanas,”kā būtu, ja būtu”!

Draugiem Facebook Twitter Google+