×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. oktobris, 2014
Drukāt

Krievija paplašina ES gaļas produktu importa aizliegumu (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievija nolēmusi paplašināt Eiropas Savienības (ES) gaļas produktu importa aizliegumu, 18.oktobrī pavēstīja Federālais Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor”, norādot, ka, sākot ar 21.oktobri, aizliegts ievest bīstamos liellopa gaļas subproduktus.

Dienestā paskaidroja, ka “nav pamata uzticēties” Eiropas Komisijas garantijām. Gaļā esot atrastas bīstamas vielas un antibiotikas.

Varasiestāžu noteiktais produktu embargo jau novedis pie tā, ka Eiropā pārtikas produktiem pieredzēts cenu krituma rekords, savukārt Krievijas tirgū tiek paredzēta cenu kāpuma turpināšanās.

“No 21.oktobra mēs nosakām ierobežojumus attiecībā uz liellopa gaļas subproduktu, trimingu un citas produkcijas ievešanu, uz kuru nebija attiecināts augustā noteiktais aizliegums,” ziņu aģentūra “Interfax” citē “Rosseļhoznadzor” vadītāja Sergeja Dankverta teikto.

Pēdējā laikā ievestajā produkcijā konstatētas kaitīgas vielas un antibiotikas, norādīja amatpersona.

Tikai pēdējo divu mēnešu laikā konstatēti 17 gadījumi, kad gaļas subproduktos, kas ievesti no sešām ES valstīm, konstatētas kaitīgas vielas un antibiotikas, sacīja Dankverts. Kas ir šīs valstis, amatpersona neatklāja.

Vēlāk izplatītajā “Rosseļhoznadzor” gan minētas tikai piecas valstis, no kurām saņemta normām it kā neatbilstošā produkcija.

“Pēdējo divu mēnešu laikā, “Rosseļhoznadzor” veicot valsts federālo drošības monitoringu, konstatēti 17 gadījumi, kad vairākās ES valstīs (Austrijā, Dānijā, Itālijā, Polijā un Vācijā) ražoto subproduktu preču partijas neatbilst Muitas savienības un Krievijas veterināri sanitārajām normām,” teikts dienesta paziņojumā. “Turklāt vairāku ražotāju produkcijā patogēnie mikroorganismi un smagie metāli konstatēti atkārtoti.”

“Īpašu satraukumu rada tas, ka pārbaudītajā produkcijā konstatēta antibiotika hloramfenikols, kura lietošana ir aizliegta ES teritorijā.”

“Tas liecina par to, ka no ES valstu veterināro dienestu puses netiek kontrolēts, kā tiek ievērotas Muitas savienības prasības, tā arī pašu iekšējās likumdošanas prasības,” teikts dienesta paziņojumā.

Pārkāpumi ir “sistēmiski un nopietni”, tāpēc “Rosseļhoznadzor” uzskata par nepieciešamu “noteikt pagaidu ierobežojumus attiecībā uz to uzņēmumu subproduktu piegādi, kas savu darbību veic ES teritorijā. Ierobežojumi stājas spēkā no šā gada 21.oktobra.”

Savukārt, runājot par cūkgaļas kontrabandu, Dankverts sacīja, ka bijuši mēģinājumi ievest Krievijā 7500 tonnu gaļas caur Vācijas un Lietuvas teritoriju, kā arī, iespējams, caur Latvijas, Baltkrievijas un Kazahstānas teritoriju.

Jau ziņots, ka Krievija 7.augustā noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nav jau pirmā reize, ka Krievijas sanitāri konstatē kaut ko īpašu. Arī tagad konstatēts, ka gaļā ir antibiotika, kuru ES nemaz nedrīkst lietot. Zemteksts: ES uzraudzības dienesti ir pavirši un bērnu autiņos, salīdzinot ar Krievijas attiecīgiem dienestiem. Ja nedzīvotu ES un nebūtu saskarē ar šiem dienestiem, tad
    varētu arī tam noticēt! Acīmredzot, šādas darbības ir domātas Krievijas patērētājam, sak, redziet kādi tur nekvalitatīvi produkti, nepērciet! Un piecietiet, ja pašu zeme nevar sevi nodrošināt ar pārtiku! Daļa no lielās politikas!

  2. Beidzot laikam noslēguši līgumu ar Ķīnu par cūkgaļas piegādi. Lai tik notiekās. Jo vairāk Krievija atraus savu ekonomiku no mums jo veselīgāk tas būs mūsu gudriniekiem-krievijas faniem un jo ātrāk veidos pareizu ražošanas sistēmu. Krievu tirgus pasaulē ir niecīgs.

Draugiem Facebook Twitter Google+