×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Krievijā par interneta sensāciju kļuvis Putina “tiesāšanas video”

putins5

Krievijā par interneta sensāciju kļuvis videoklips, kurā redzams, kā uz apsūdzēto sola sēžas Vladimirs Putins.

Tiesa gan, patiesībā šis video ir vien veiksmīga un ļoti reālistiska montāža, kam pamatā ir bijušā naftas magnāta Mihaila Hodorkovska tiesas procesa kadri. Ierakstā Hodorkovskim piemontēta Putina seja.Tīmekļa videotēkā ievietoto video noskatījušies jau teju divi miljoni cilvēku. “Bijušais premjerministrs pirms aptuveni pusotras stundas tika atvests uz Hamovņiku rajona tiesu,” teikts videomateriālā, kam par paņemtu ņemts televīzijas sižets par Hodorkovska otro tiesas procesu.

Maskavas Hamovņiku rajona tiesa 2010. gada decembrī Hodorkovskim piesprieda 14 gadu ieslodzījumu kolonijā saistībā ar apsūdzībām par 200 miljonu tonnu naftas piesavināšanos un iegūtās peļņas legalizēšanu. Ieskaitot pirmo 2004. gada spriedumu, saskaņā ar kuru tika piespriests astoņu gadu cietumsods, un ieslodzījumā pavadīto laiku, soda izciešanas termiņš beigtos 2017. gadā. Taču 24. maijā Maskavas pilsētas tiesa mīkstināja piespriesto sodu par vienu gadu, kas nozīmē, ka brīvībā viņš varētu iznākt 2016. gadā.

Fiktīvajā videoierakstā Putins tiek apsūdzēts par krāpšanos, zādzību un pilnvaru pārsniegšanu, kā arī par “terorakta organizēšanu” ar mērķi iebiedēt Krievijas iedzīvotājus. Milzīgu popularitāti iemantojušais videoklips “YouTube” vietnē tika ievietots pirmdien. Tā acīmredzami ir oriģināla reklāma 2002. gada dokumentālajai filmai par 1999. gadā notikušajiem Maskavas daudzdzīvokļu māju sprādzieniem. Dokumentālā filma šomēnes tika ievietota arī tīmeklī. Filma balstīta uz Aleksandra Ļitviņenko grāmatu, kurā bijušais Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) virsnieks apgalvoja, ka sprādzienus pie daudzdzīvokļu mājām sarīkojis FDD pēc Putina rīkojuma, lai būtu iemesls iebrukt Čečenijā.

{source}
http://www.youtube.com/watch?v=v1hLtFn4CLU
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+