Pasaulē
Eiropa

Krievijā par protestēšanu pret Putinu notiesā Beslanas mātes 16


Piemiņas pasākumā 1.septembrī
Piemiņas pasākumā 1.septembrī
ITAR-TASS

Krievijas tiesa aktīvistēm, kas ceturtdien piedalījās Beslanas asinspirtī nogalināto bērnu māšu protesta akcijā, piespriedusi naudas sodu un sabiedriskos darbus, vēsta laikraksts “Novaja gazeta”.

Sievietes protesta akcijā ieradās kreklos ar uzrakstiem “Putins – Beslanas bende”.

Svetlanai Margijevai, Ellai Kesajevai un Emīlijai Bzarovai piespriestas 20 stundas piespiedu darbu, jo viņas nav varējušas samaksāt naudas sodu. Zemfirai Cirihovai, kura protesta akcijā nepiedalījās, bet atradās līdzās protestētājām, arī piespriesti piespiedu darbi, jo viņa “bijusi sieviešu grupā” un “pieļāvusi izteikumus”.

Emmai Betrozovai un Žannai Cirihovai piespriests 20 000 rubļu (273 eiro) naudas sods.
Sievietes nolēmušas veikt veselības stāvokļa pārbaudi, jo aizturēšanas laikā viņām nodarītas traumas.

Sievietes, kā arī laikrakstu “Novaja gazeta” un “Takije dela” žurnālistes Jeļenu Kostjučenko un Diānu Hačatrjanu aizturēja ceturtdien Beslanā māšu, kuru bērni 2004.gada 1.septembrī tika sagrābi gūstā vietējā skolā, akcijā.

Kesajevas meita skolas ieņemšanas operācijā tika ievainota, pārējo četru protestētāju bērni
gāja bojā.

Civildrēbēs tērpušies cilvēki pieprasīja, lai Kostjučenko pārtrauc filmēt, un atņēma viņai kameru.

Žurnāliste iebilda, ka viņas darbs ir tieši fiksēt notiekošo. Uz to policijas pārstāve, kas arī atradās notikumu vietā, sacīja: “Tie ir mūsu cilvēki, mēs ar viņiem tiksim skaidrībā.”
Hačatrjanai varas pārstāvji paziņoja, ka viņai ir “viltota pase”, bet Kostjučenko apsūdzēja “nepienācīgā dokumentu glabāšanā”.

2004.gada 1.septembrī smagi bruņotu kaujinieku grupa Ziemeļosetijas pilsētā Beslanā par ķīlniekiem sagrāba aptuveni 1100 bērnu, viņu vecāku un skolotāju, pieprasot Krievijas valdībai apturēt karadarbību Čečenijā un izvest no turienes savus spēkus. Ķīlnieku krīze ilga divas diennaktis un beidzās 3.septembrī ar skolas ēkas ieņemšanu triecienā, kas izvērtās par haotisku asinspirti ar 332 bojāgājušajiem, no kuriem puse bija bērni.

Upuru radinieki apsūdz amatpersonas un izmeklētājus centienos apslēpt drošības spēku nolaidību un neveiksmīgo darbību.

LA.lv