Pasaulē
Eiropa

Krievijā par spiegošanu Ukrainas žurnālistam piespriež 12 gadus cietumā0


Kievijā notiesā Ukrainas žurnālistu Romanu Suščenko uz 12 gadiem cietumā, apsūdzēja par spiegošanu, 04.06.2018.
Kievijā notiesā Ukrainas žurnālistu Romanu Suščenko uz 12 gadiem cietumā, apsūdzēja par spiegošanu, 04.06.2018.
Foto – LETA/AFP

Krievijas tiesa otrdien spiegošanā apsūdzētajam Ukrainas ziņu aģentūras “Ukrinform” žurnālistam Romānam Suščenko piespriedusi 12 gadus cietumā. Kijeva prāvu jau raksturojusi kā “politiski motivētu”.

Vairāk nekā desmit gadus aģentūrā “Ukrinform” strādājušais Suščenko tika aizturēts Maskavā 2016.gadā.

Krievijas Federālais drošības dienests apsūdzēja Suščenko, ka viņš strādājot Ukrainas militārā izlūkdienesta labā un esot centies iegūt valsts noslēpumus.

Maskavas pilsētas tiesas tiesneša Oļega Muzičenko pasludināto spriedumu Suščenko nodēvēja par netaisnīgu un solīja to pārsūdzēt.

49 gadus vecā žurnālista advokāts Marks Feigins ziņu aģentūrai AFP iepriekš norādīja, ka prokuratūra saistībā ar apsūdzībām, par kurām maksimālais sods ir 20 gadi cietumā, esot pieprasījusi 14 gadus ieslodzījumā.

Saistītie raksti

Suščenko bija “Ukrinform” Parīzes korespondents, bet Maskavā aizturēšanas brīdī esot pavadījis brīvdienas, iepriekš skaidroja “Ukrinform”.

Feigins iepriekš pieļāva, ka Maskava un Kijeva plāno cietumnieku apmaiņu, ņemot vērā, ka Ukrainā aizturēts “RIA Novosti” žurnālists Kirilo Višinskis, kurš tiek apsūdzēts valsts nodevībā.

LA.lv