×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

Krievija pārkāpj gaisa telpu (7)

Foto: AFPFoto: AFP

Pēdējo pāris gadu laikā Krievijas armijas lidmašīnas Igaunijas gaisa telpu pārkāpušas arvien biežāk, paziņojis Igaunijas Gaisa spēku komandieris Jāks Tariens.

“Pēdējo pāris gadu laikā viņi lido krietni biežāk. Mums ir bijuši daži nulles gadi, kad Igaunijas gaisa telpa nav tikusi pārkāpta nemaz, bet pērn un šogad atkal ir notikuši pārkāpumi,” Tariens sacīja telekanālam ETV. Komandieris atzina – viņš nezina, vai tas ir noticis tīši vai ne, bet, visticamāk, notiek sava veida testēšana. “Visi Igaunijas gaisa telpas pārkāpumi notikuši vienā vietā – netālu no Vaindlo salas. Igaunijas gaisa robeža sniedzas 12 jūras jūdzes no Vaindlo salas. Pārkāpumi ilgst mazāk nekā minūti – viņi ielido vienu kilometru Igaunijas gaisa telpā un tad ir prom,” viņš paskaidroja. Šogad Krievijas lidmašīnas Igaunijas gaisa telpu pārkāpušas četras reizes. “Patiesībā pat dažas reizes vairāk, bet daži no tiem ir godīgi manevri, lai izvairītos no negaisa mākoņiem. Viņi ir pateikuši civilajiem gaisa satiksmes dispečeriem, ka viņiem ir jāveic pagrieziens,” skaidroja Tariens.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Viņi ir tik stulbi, ka paši savu nacismu neapzinas.

  2. Ja droshi zinaatu,ka notrieks,tad nepaarkaaptu…Bet nenotrieks,pat ja ielidos 100 km taalu ! Vieniigi saudziigi pavadiis liidz robezhai…Liidz naakamai reizei!

  3. un tūdaliņi skrien apenes mainit:)

  4. Turaties bāleliņī, izsakatās, ka būs jādod purnā. Izrēķinājuši , ka Saiuļi ir tālu.

  5. Neuztraucieties Igauņu bāleliņi, ar tiem veciem krievu dzelžiem grūti lidot, it īpaši dzērumā!

Draugiem Facebook Twitter Google+