×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. maijs, 2015
Drukāt

Krievija pārmet Latvijai nepareizu skatījumu uz vēsturi (23)

Foto-LETAFoto-LETA

Svinības par godu Uzvaras dienai un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai Uzvaras parkā.

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) ir izplatījusi paziņojumu saistībā Latvijā notikušajiem Otrā pasaules kara piemiņas pasākumiem, kurā Latvijas politiķiem pārmet nepareizu skatījumu uz vēsturi, bet Eiropas Savienībai (ES) kopumā – nemācīšanos no kara pieredzes.

Krievijas ārlietu dienests ar gandarījumu konstatē, ka 9.maijā Latvijas galvaspilsētā un citās pilsētās ir notikušas svinības par godu uzvarai Otrajā pasaules karā, kurās piedalījušies vairāki desmiti tūkstošu dalībnieku, tomēr svinības esot aptumšojuši vairāki Latvijas politiķi.

“Mēs nevarējām nepievērst uzmanību tam, ka lielās svinības izraisīja slimīgu un neadekvātu Latvijas valdošo politiķu reakciju, kuri attiecībā uz svētku dalībniekiem tiražēja apvainojošus paziņojumus, piemēram, tēzi par to, ka “9.maijs ir sākums otrajai padomju okupācijai”,” teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

Kā īpaši cinisku Krievija novērtējusi Jelgavas rīcību, kur “Krievijas tautiešiem ar sadomātiem iemesliem tika atteikts sarīkot tradicionālo pasākumu un svētku koncertu”. “Tā vietā vietējā pilsētas dome organizēja demonstratīvu ziedu nolikšanu pie pieminekļa, kas veltīts pilsētu 1944.gadā no Sarkanās armijas aizstāvējušajiem “Waffen SS” leģionāriem,” Jelgavas pašvaldību kritizē Krievija.

Kā ziņots, 9.maijā krievu kultūras biedrības “Veče” Jelgavā rīkoja mītiņu un ziedu un vainagu nolikšanu par godu “Uzvaras dienai”. Šogad pasākums notika Stacijas laukumā, un “Veče” pauda neapmierinātību, ka organizācijai atteikta iespēja pasākumu rīkot Uzvaras parkā, turklāt esot ticis aizliegts vakara pasākums. Savukārt pašvaldība skaidroja, ka sākotnēji vakarā iecerēto svētku pasākumu pašvaldībai nācies atteikt, jo Uzvaras parks un Jelgavas pils apkārtne 9.maijā jau bija aizņemti citiem pasākumiem – Uzvaras parkā notika Eiropas festivāls, godinot Eiropas dienu Latvijā, savukārt Jelgavas pils apkārtnē noritēja “Latvijas Stādu dienas”.

“Īpašas bažas rada fakts, ka šādi amorāli paziņojumi un rīcība, kas aizskar visus antihitleriskās koalīcijas cīnītājus, kas izglāba Eiropu un visu pasauli no “brūnā mēra”, nāk no augstām valsts amatpersonām, kas pašlaik prezidē ES Padomē,” teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

“Šādai zaimojošai rīcībai nav sekojusi nosodoša attieksme no ES un tās dalībvalstīm, kas liek aizdomāties, cik labi Eiropā ir apgūtas Otrā pasaules kara traģiskās mācības,” paziņojumu noslēdz Krievijas ārlietu dienests.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Atbrīvotāji aizmirsa ceļu uz mājām. Normālajiem krieviem ir laba dziesma “Beri šineļ, pošļi domoj” , neatceros no kuras filmas, žēl, ka šī filma sen nav rādīta.
  Vispār Jelgavas dome- malači. Tā būtu jārīkojas visām pašvaldībām.

 2. Drīzāk ciniski ir tas, ka Krievija tikai tagad atcerējās, ka 9.maijā vajadzētu pieminēt Otrā pasaules kara karavīrus, nevis cildināt un reklamēt šo pasākumu kā Lielā tēvijas kara gadskārtu, piesavinoties visus nopelnus tikai Krievijai un krieviem. Šī reklāma ir ļoti liela nekaunība un cinisms, kurā tika uzspiests jaunatnei nepareizs priekšstats par citu valstu karavīru dalību un lielajiem nopelniem uzvaras iegūšanai. Un vispār, Latvijas un visām pārējām valstu ĀM vajadzētu iesniegt Notu par iejaukšanos citu valstu iekšējās lietās un nepārtrauktu savu noziedzīgo ideoloģiju īstenošanu tajās!

 3. netaceros, kursh no krievijas aizbraucot teica, ka Kremlii visi ir pillaa …, peec tiem darbiem un runaam ko vinji straadaa stipri arii izklausaas …

 4. ...................... Atbildēt

  visus noziegumus krievijas tv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kur mums skatīties, mēs zinām. Patreiz skatāmies, lai šarikovi čeburekos neliek suņu gaļu

 5. ??????????????????????? Atbildēt

  Vai tas ir rupjš mājiens, ka man, letiņam, pasaule jāvērtē ar kauslīga VAŅKAS aci?

 6. Katram sava pieredze – gan brūnā, gan sarkanā mēra vīrusa iznēsātājiem. Tomēr vislielākā pieredze ir tiem, kas bijuši spiesti BAUDĪT abus …

 7. … Ka jau GARIGI ATPALIKUSIEM un BERNA PRATA STADIJA IESTIGUSIEM …KREMLINISTU ZOMBETIEM sizofrenikiem ar kriminalam tieksmem pret cilveci pienakas … TIE SAVA VAJIBA PROJECE NO SEVIS UZ CITIEM … gluzi ka berni medas ar tiem vardos noraditiem nedarbiem … reagejot uz tik loti nepienemamo un nepatikamo PATIESIBU !!!!

  … Un to ideologisti, jau paspejusi piesavinaties senbaltu vardu ‘vece’, atvasinatu no musu valodas tradicijam kuras tika piekoptas Ziemelbaltija, baltu apdzivoto vietas ka Novgorada – un nozimeja vecako sapulci … kura noteica un veidoja dzivi tajas … pirms vinus Maskavijas tataru pakalpini mezonigie Carini tos izkava vai deporteja uz austrumiem … MAKJAVELLIANISTISKI DEMONIZEJOT TOS KA PAGANUS -NETICIGOS UN TAMDEL DRAUDUS MASKAVAI … no 1350 gadiem lidz Jana III – iebrukumam 15.gs. vidu … tiem aizstavoties pret Maskavas sirojumiem tie tika negeligi soditi – nocertot degunus, pargriezot muters …

  … It ka pasargajot Novgrodiesus – no pasu Caru viltigi sarikota bada nemieriem – to 17 000 elites piederigie tika izsutiti uz austrumiem un Novgroda izlaupita ar 200 zelta,sudraba un drebju piepilditu laupijumu …) … sk. The March of Moskavy – Lambs, Harolds.

  … Izskatas ka KREMLINISISKA vesturiska laupisana un marauderisms ka Baltija ta Ukraina ( Golodomore ) turpinas vel sodien … ar tadam pasam viltigam metodem … un kriminalu,pasaule nepienemamu,ideologiski pamatotu metodologiju …. !!!!!!!!!!!!!!!

 8. Krievija pārmet Latvijai nepareizu skatījumu uz vēsturi- kas ir pareizais skatījums?
  ”Brīvprātīga” iestāšanās PSRS, šodien izveidot Rīgas guberņu? Tas būtu pareizi? Vai vismaz tas uz ko mudina hūte un tā kabatas partija – skats tikai uz austrumiem? Pareizajā vēsturē vieta būs tikai SC kā Putina partijas filiālei – tā kā arī ZZS biedriem arī nāksies kāpt lopu vagonos…

  • Vai pareizais skatījums būtu tas, ka vēl tagad pa Rīgas ielām maršē un maršēs krievu okupantu bari ar okupantu lentītēm un priecājas par sarkanā mēra nogalinātajiem latviešiem? Mēs šeit vislabāk esam irzjutuši uz savas ādas šo krievijas sarkano mēri un kā lai pieveram acis uz viņu slepkavībām?

 9. Ko’t var sagaidīt no Hitlera sabiedrotajiem Molotova-Ribentropa draudzības aliansē?
  Lai tie ir tikai stulbi šitleristi, kuŗi atkārto visas Stalīna laika propa frazītes par “neuzvāramo” pasaules piedirsēju.- Padumjo Savienību.
  Šitlerists paliek Šitlerists. Drei Liter sHitler.

 10. Maskaļu neliešiem lielas bēdas: pasaule neatzist viņu “vēstures” pasaciņas.
  Sen jau noguldītas vēstures mēslainē.

  Starp citu, to izteicienu “vēstures mēslaine” izdomāja tie paši aprobežotie Maskavas ēzeļi.
  Drīz maskaļu “imperija” ari būs mēslaine. Ar visu Vovu.

 11. OJĀR,TU ESI MALACIS.

 12. Būtībā jau “dižā” krievu tauta pati visas nelaimes godīgi nopelnija. Nelaime tāda, ka cieta citas nevainīgas tautas. Kas lika draudzēties ar Hitleru, kādi nāves draudi lika līgumus slēgt? Kas lika Vāciju barot laikā, kad tā bombardēja, nākamo PSRS sabiedroto Lielbritāniju? Vai tas nebija “miermīlīgās” padomju tautas ieguldijums, kad Bumbas krita uz Londonu un Koventri? Patiešām godigi nopelnītie upuri saņemti atbildei par visu, ko jūs izdarijāt, pretīgie padcilvēki! Vispirms vēsturi vajag uzrakstīt, tad varēs domāt par pārrakstīšanu!

 13. Uzkāpts uz varžacs Atbildēt

  Krievijas melu atmaskošanu jāturpina!

 14. Taču,Krievija nekad neatļausies slikti izteikties par Čingishanu mongoļiem!

 15. Latvijai ir nepareizs skatījums uz Ivanu Bargo un Staļinu,bet Krievijai-uz Čingishanu un Ģeneralisimusa sabiedroto-Hitleru!

 16. ka ir LIELĪGI cilvēki ar vienu domu – MĒS un MĒS!?? PAR citiem viņiem NOSPĻAUTIES, kā tie jutās pēc 2.pasaules kara un KĀ JŪTAS VĒL TAGAD!?? Viņiem pie VIENAS VIETAS citu sāpes, ciešanas, salauztie likteņi un izpostītās dzīves, jo pašiem ir ĻOTI LABI…VIŅI PA DZĪVI IET KĀ TANKI ar pārākuma apziņu pār citiem un NEMITĪGI UZSPIEŽ SAVAS ATZIŅAS, MELĪGOS IZDOMĀJUMUS UN INTERPRETĒJUMUS!?? Viņi PĀRLIECINĀTI, ka NEVIENS cits 2.pasaules karā nav bijis un NEKO NAV BAUDĪJIS UZ SAVAS ĀDAS – TIKAI VIŅI CIETUŠI, KRITUŠI, ATBRĪVOJUŠI, zaudējuši savus tuviniekus, savu zemi un tautu pakļāvuši iebrukumam un vardarbībai… TĀ uztvert savu PĀRĀKUMU un vēl joprojām NEKO NECENSTIES IZVĒRTĒT UN KAUT UZ BRĪDI BŪT IZTĒLĒ citu tautu pāri nodarījumam šajā karā var vienīgi EGOISTI!?? KĀPĒC CITAS LIELĀS TAUTAS SAPROT UN PAT ATVAINOJAS, BET KĀPĒC IR TĀDAS, KURAS TO NEGRIB SAPRAST??? NEESMU vēl bijis dzimis, kad gāja 2.pasaules karš, bet cenšos saprast ne vien savu tautu, bet arī citas, kurām 9.maijs NAV UZVARAS DIENA… KĀ NEVAR SAPRAST UN NOLAISTIES NO AUGSTUMIEM!?? KĀ KAUT KO VAR UZSPIEST CITIEM, NEIZVĒRTĒJOT TOREIZĒJO SITUĀCIJU??? NESAPROTU un NEGRIBU SAPRAST CINISMU!!! Ja kādu teritoriju vai ko citu atbrīvo, tad atbrīvotājs aiziet, nevis paliek dzīvot!? TĀ MUMS MĀCĪJA.

  • A tu gribēji kaut ko citu sagaidīt No Maskavijas (valsts pirmnosaukums) halopu un mongoloīdu pēcnācējiem?

 17. Mēs nevaram saprast cik ilgi Krievija savu melīgo vēstures redzējumu centīsies uzspiest citiem, savu rijību pēc svešām zemēm maskējot ar atbrīvošanas teiksmu.Labi ka pašu tauta tā nodzērusies ka nesaprot neko citu kā vien bļaut -rosija! rosija! Kad atjēgsies būs jāiet kārties.

  • Nekad citam neveli to ko negribi sev.Pakarties jau vari ari pats.

   • Labāk iepūt sev vienā vietā, nevis kremļa bazūnē…

   • Kas tā krievijas ārlietu ministrija tāda ir, ka var citus komandēt? Labāk lai paši paskatās uz savu pēcpusi, vai nav galīgi apdirsusies ar saviem padomiem un pamācībām.
    Redziet, krustā sistais taču arī nebija domāts putins, bet paši utainie izsecināja, ka ir un ja jau paši sevi tajā saskata, tad jādomā, ka tas bija tomēr viņš! Redziet cik stulbi viņi ir un paši sevi nodod!

Draugiem Facebook Twitter Google+