Foto-LETA/AFP

Krievija pārtraukusi meklēt piektdien nokritušā meteorīta atlūzas 0

Krievijas varasiestādes svētdien, 17.februārī, pārtraukušas meklēt meteorīta atlūzas, kas 15.februārī nogāzās Urālu reģionā, ievainojot aptuveni 1200 cilvēkus un nodarot postījumus vairākiem tūkstošiem ēku.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Iekšlietu ministrija piektdien informēja, ka ir apzinātas trīs vietas, kur nogāzušās meteorīta atlūzas. Divas atlūzas uzietas Čebarkulas, bet vēl viens atlūzu gabals – Zlatoustovas rajonā. Vietējie mediji ziņoja, ka Čebarkulas ezerā atklāts liels caurums ledū, ko, visdrīzāk, radījusi meteorīta atlūza.

Gaisa temperatūrai turoties ap mīnus 17 grādiem pēc Celsija, sestdien nirēji pārmeklējuši ezera dibenu, bet neko nav atraduši, paziņojusi Ārkārtējo situāciju ministrija, norādot, ka astoņus metrus lielo caurumu ledū, visticamāk, nav izraisījis meteorīts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turpmāk ministrija nolēmusi koncentrēties uz atjaunošanas darbiem, paziņojis ministrijas preses pārstāvis.

Jau ziņots, ka Čeļabinskas meteorīts ir viens no iespaidīgākajiem kosmiskajiem notikumiem debesīs virs Krievijas kopš Tunguskas fenomena 1908.gadā, kad Sibīrijā milzīgus postījumus izraisīja spēcīgs sprādziens, ko vairums zinātnieku saista ar asteroīda vai komētas triecienu.

Vairāku metru lieli meteorīti, kāds nokrita Čeļabinskā, Zemi skar aptuveni reizi desmitgadē. Tomēr saskaņā ar zinātnieku rīcībā esošo informāciju nevienā citā gadījumā, kad virs Zemes eksplodējis meteorīts, nav bijis tik liels cietušo skaits kā piektdien.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.