Pasaulē

Krievija pastiprina savus spēkus Ukrainas robežas tuvumā 16


Krievijas karavīri
Krievijas karavīri
Ilustratīvs attēls. Foto AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks vizītes laikā Viļņā paziņojis, ka Krievija Ukrainas austrumos dislocē tūkstošiem karavīru un nostiprina savus spēkus uz robežas, un tas liecina, ka Krievijai ir agresīvi plāni.

Ministrs klāstīja, ka prokrievisko kaujinieku kontrolētajos Doņeckas un Luhanskas apgabalos Krievija ir izveidojusi divus armijas korpusus, kuros kopumā ir 36 tūkstoši karavīru, turklāt Ukrainas austrumos darbojas vairāk nekā 3000 Krievijas Bruņoto spēku regulārā dienesta karavīru.

“Krievija arī pastiprina Ukrainas un Krievijas robežas tuvumā dislocētos spēkus, kuru skaits nepārtraukti aug. Tas viss liecina par agresīviem Krievijas Federācijas nodomiem un plāniem attiecībā uz Ukrainu,” Poltoraks piektdien sacīja preses konferencē pēc tikšanās ar Lietuvas aizsardzības ministru Raimundu Karobli.

Ukrainas aizsardzības ministrs stāstīja, ka valsts austrumos “nav dienas, kad teroristi un Krievijas regulārā dienesta karavīri nepārkāptu pamieru”. Viņš stāstīja, ka šie spēki izmanto bruņojumu, kuram saskaņā ar pamiera līgumiem vajadzēja būt atvilktam.

Saistītie raksti

Poltoraks pateicās Lietuvai par tās sniegto palīdzību, jo īpaši militāro instruktoru darbu. Viņš sacīja, ka Ukrainai interesē Lietuvas pieredze NATO standartu ieviešanā valsts armijā, bet pati Ukraina ir gatava dalīties savā pieredzē.

Savukārt Karoblis norādīja, ka Lietuvas palīdzība Ukrainai mainās “no vienreizējiem komandējumiem uz plašām mācību misijām”.

Lietuva ir piegādājusi Ukrainai bruņojuma elementus, neizmantoto munīciju, kā arī Lietuvā ārstēšanai uzņem ievainotos Ukrainas armijas karavīrus.

Ar Krievijas atbalstu kaujinieki 2014.gadā pēc prokrieviskā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča gāšanas pārņēma savā kontrolē Ukrainas Luhanskas un Doņeckas apgabalus. Bruņotajā konfliktā bojāgājušo skaits pārsniedz 10 tūkstošus.

Krievija noliedz, ka reģionā ir izvietoti tās armijas karavīri, un apsūdz Ukrainu pamiera pārkāpšanā.

LA.lv