×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Krievija paziņo par 438 Ukrainas karavīru pārbēgšanu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija pirmdien paziņojusi, ka aizvadītajā naktī robežai pārbēguši 438 Ukrainas karavīri. Ukraina šo faktu apstiprinājusi daļēji, neatklājot, par cik lielu karavīru skaitu ir runa.

Krievijas oficiālās ziņu aģentūras “Interfax” un “ITAR-TASS”, atsaucoties uz amatpersonu Krievijas Federālajā drošības dienestā (FDD), ziņoja, ka Ukrainas karavīri naktī uz pirmdienu “lūguši humāno koridoru” pāri Ukrainas-Krievijas robežai.

“Krievijas robežsargi atvēra humāno koridoru un atļāva 438 karavīriem no Ukrainas armijas” iekļūt Krievijas teritorijā, atklāja FDD amatpersona, piebilstot, ukraiņu karavīri nolikuši savus ieročus.

Viens no karavīriem, kuri pārbēga robežu, esot ievietots slimnīcā.

Pēc Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova sacītā, robežu šķērsojuši 438 Ukrainas karavīri, no kuriem 164 ir robežsargi.

Ukrainas valdības pretterorisma operācijas preses pārstāvis Oleksijs Dmitraškovskis paziņoja, ka ukraiņu karavīri pēc mēģinājuma izlauzties cauri prokremlisko kaujinieku rindām bijuši spiesti atkāpties pretī Krievijas robežpunktiem.

Viņš kategoriski noliedza, ka karavīri būtu padevušies.

Tikmēr Ukrainas robežsardzes sniegtā informācija liecina, ka karavīriem izbeigusies munīcija.

Krievijas televīzija svētdien pārraidīja interviju, kurā kāds Ukrainas armijas komandieris apgalvoja, ka ļāvis savai vienībai šķērsot robežu, lai karavīri varētu glābt savu dzīvību.

Ukrainas spēki ir pastiprinājuši militārās operācijas Krievijas pierobežā, cerot bloķēt Krievijas un Ukrainas robežas, lai apturētu kaujinieku papildspēku un bruņojuma ieplūšanu Krievijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. un komentārs vēl demagoģiskāks

  2. Uzskatāms piemērs, kā Latvijas žurnālisti nepareizi atspoguļo notikumus Ukrainā un dezinformē sabiedrību. Ievērojiet, vispirms tiek pasniegta informācija no Krievijas medijiem, ka Ukrainas karavīri
    “pārbēguši” uz Krieviju, lai arī īstenība ir pavisam cita. Ukraiņu karavīri nokļuva ielenkumā, daļa no viņiem izlauzās, bet citi kopā ar robežsargiem bija spiesti šķērsot Krievijas robežu, jo izbeidzās munīcija. Protams, Krievijas mēdiji šo faktu tūlīt izmantoja propagandai – ukraiņi pārbēguši un mūsu daži žurnālisti šo “faktu” kāri tiražē arī LA, tā izplatot melus. Liekas, ka starp LETAs žurnālistiem netrūkst arī tādu, kas simpatizē Krievijas politikai Ukrainā, jo šis nav vienīgais tāds gadījums.

Draugiem Facebook Twitter Google+