Krievija pēc divu gadu pārtraukuma izcīna PČ zeltu 0

Par šī gada pasaules čempionvienību hokejā svētdien kļuva Krievijas valstsvienība, kas finālspēlē ar rezultātu 6:2 (1:1, 3:0, 2:1) pieveica Slovākiju.

Notriektā tautumeita 6

Krievijas izlase uzvarēja visās desmit šajā pasaules čempionātā aizvadītajās spēlēs.

Rezultātu jau cīņas 66. sekundē atklāja slovāku hokejists Zdeno Hāra, bet pirmās trešdaļas vidū izlīdzinājumu panāca Aleksandrs Sjomins.

Otrajā trešdaļā Krievijas hokejisti guva trīs bezatbildes vārtus, precīzi metot Aleksandram Perežoginam, Aleksejam Terešenko un Sjominam.

Trešajā trešdaļā Pāvels Dacjuks panāca jau 5:1. Hāra vienus vārtus vēl atguva, bet cīņas izskaņā čempionāta rezultāts Jevgēņijs Malkins sasniedza gala rezultātu 6:2.

Spēles rezultātu Hāra atklāja jau pēc 66 sekundēm, kad ar tālmetienu ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī. Turpinājumā Krievijas izlasei piederēja pārsvars, tomēr reāli bīstamus momentus tā izveidot nespēja.

Rezultātu Krievijas izlasei izdevās izlīdzināt desmitajā minūtē, kad pēc Vašingtonas “Capitals” komandas spēlētāju Aleksandra Ovečkina un Aleksandra Sjomina saspēles pretuzbrukumā precīzs bija otrais. Īsu brīdi pirms tam iespēja bija arī čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam Jevgēņijam Malkinam, tomēr viņa raidījumu jau tukšos vārtos bloķēja Ivans Baranka. Pirmās trešdaļas otrā puse aizritēja līdzīgā, bet aizraujošā cīņā, rezultātam vairs nemainoties.

Otrās trešdaļas sākumā Krievijas izlase uzbruka arvien aktīvāk, tomēr arī slovāki nepadevās un neļāva ar ripu atrasties tikai pretiniekiem. Tomēr precīzāk nospēlēja krievi, septītajā minūtē pārņemot vadību, kad ar vārtu guvumu izcēlās Aleksandrs Perežogins.

Arī pēc otrajiem gūtajiem vārtiem Krievijas izlase spēlēja arvien aktīvāk un nepilnu divu minūšu laikā guva vēl divus vārtus, precīzi metot arī Terešenko un Sjominam. Līdz ar to pēc otrās spēles daļas Krievijas valstsvienība jau atradās vadībā ar 4:1.

Trešās trešdaļas sākumā Dacjuks no vārtu priekšas panāca jau 5:1. Kaut Krievijas izlase turpināja pārliecinoši dominēt mačā, trešdaļas vidū vienus vārtus atspēlēja tieši slovāki. Brīdī, kad uz noraidīto soliņa atradās Aleksandrs Ovečkins, Hāra sākotnēji vairākkārt centās vārtus atkal gūt ar tālmetieniem, tomēr, kad tas neizdevās, viņš devās vārtu priekšā un iespieda ripu vārtos no turienes. Zīmīgi, ka pirms finālmača Hāra šajā čempionātā nebija guvis nevienus vārtus.

Atlikušajā laikā Slovākijai neradās reālas izredzes vēl vairāk pietuvoties pretiniekiem un vēl vienus vārtus guva tieši Krievijas izlase, kad divas minūtes pirms cīņas izskaņas ar precīzu metienu izcēlās Malkins.

Jau neilgi pirms mača noslēguma organizatori izplatīja informāciju, ka par čempionāta vērtīgāko spēlētāju atzīts tieši Malkins, kurš desmit aizvadītajās spēlēs izcēlās ar 11 vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Par čempionāta labāko vārtsargu kļuva slovāks Jans Lako, bet aizsargu – Hāra.

Savukārt simboliskajā izlasē tika iekļauti Lako, Hāra, Iļja Ņikuļins (Krievija), Malkins, Patriks Tūresens (Norvēģija) un Henriks Zeterbergs (Zviedrija).

Kā ziņots, pirms tam notikušajā mačā par trešo vietu Čehijas valstsvienība ar rezultātu 3:2 (3:1, 0:0, 0:1) pieveica pagājušā gada spēcīgāko komandu un vienu no sacensību saimniecēm Somiju.