×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
28. marts, 2017
Drukāt

Krievija pērn vērsusi kiberspiegošanu pret Latviju (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Krievija pagājušā gadā vērsusi kiberspiegošanu pret atsevišķiem Latvijas politiķiem, žurnālistiem un valsts iestādēm, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis.

SAB rīcībā gan nav informācijas, ka spiegošanas rezultātā Krievijas vai citu ārvalsts specdienestu rīcībā būtu nokļuvuši Latvijas valsts noslēpumi.

Maizītis šodien valdībai aiz slēgtām durvīm ziņoja par SAB darbību pagājušajā gadā. Pēc valdības sēdes biroja priekšnieks sacīja, ka kopš 2013.gada pasaulē daudzas lietas ģeopolitiski ir mainījušās un Latvija ir viena no ģeopolitikas sastāvdaļām. Kā piemēru viņš minēja pasaulē valdošo agresiju un bēgļu plūsmas, kas tiešā vai netiešā veidā ietekmē arī Latviju.

Viņš arī norādīja, ka Krievijas realizēto spiegošanas aktivitāšu līmenis pagājušā gadā nav krasi atšķīries no 2015.gadā piedzīvotā. Šīs aktivitātes esot mērāmas vidējā līmenī, skaidroja Maizītis.

Šogad Latvijā, tāpat kā abās pārējās Baltijas valstīs, ierodas NATO starptautiskie bataljoni, lai stiprinātu reģiona drošību. Ņemot vērā NATO pastiprināto klātbūtni reģionā, Krievijas specdienestu aktivitātes Latvijā varot saglabāties esošajā līmenī, taču nav izslēdzamas arī īpašas pret NATO karavīriem vērstas aktivitātes, norādīja Maizītis.

Viņš uzsvēra, ka ir jārēķinās ar to, ka esam robežvalsts un Krievijai ir pietiekami lieli tehniskie resursi, lai strādātu attiecībā pret Latviju arī no savas teritorijas. “Veidi, kā strādā izlūkdienesti, ir daudz un dažādi. Situācija var saglabāties esošajā līmenī, bet var arī būt kādas īpašas aktivitātes attiecībā pret NATO karavīriem, kuri uzturēsies Latvijas teritorijā. Šie procesi, protams, būs drošības dienestu uzmanības lokā arī šogad,” uzsvēra SAB direktors.

Jautāts par jau pieminētās kiberspiegošanas mērķiem, Maizītis tos nevēlējās atklāt. Arī to, kāda līmeņa politiķu virzienā kiberspiegošana tikusi vērsta, SAB direktors nekonkretizēja, taču piebilda, ka visdažādāko.

“Bija vairākas pazīmes, kas par to liecina. Spiegošanas mērķus nenosaukšu. Ja mēs konstatējam šādas situācijas, tad dalāmies informācijā ar tām personām vai iestādēm, kuras ir kļuvušas par mērķi,” norādīja Maizītis.

Latvijas drošības un tiesībsargājošo iestāžu rīcībā esošie valsts noslēpumi ir pietiekami labi aizsargāti, taču kiberspiegošanas rezultātā iegūtā informācija esot “pietiekami interesanta izlūkošanas informācija, taču ne valsts noslēpums”.

Maizītis arī apliecināja, ka kiberspiegošanas gadījumi liecina par to, ka Latvijas iedzīvotājiem un amatpersonām ir jābūt daudz uzmanīgākiem un jāievēro visi tie nosacījumi, kas ir saistīti ar tehnoloģiju drošību.

LETA jau ziņoja, ka SAB ziņojumā par 2015.gadu bija teikts, ka nozīmīgākos Latvijas drošības riskus rada Krievijas ietekmes pasākumi informatīvajā telpā, darbs ar ietekmes aģentiem, tajā skaitā tautiešu politikas īstenošanu, kā arī atsevišķas speciālo dienestu aktivitātes.

Pret Latviju 2015.gadā darbu turpināja vairāki ārpus NATO un Eiropas Savienības (ES) valstu izlūkošanas un drošības dienesti. Visaktīvāk pret Latvijas interesēm strādāja Krievijas specdienesti. To ietekme un pilnvaras Krievijā ir augstas un atsevišķās jomās turpina palielināties, kas attiecīgi palielina Krievijas specdienestu radīto apdraudējumu Latvijai.

Tāpat SAB secināja, ka 2015.gadā palielinājās apdraudējums, ko rada kibertelpā īstenotās ārvalstu specdienestu un to vadītu aktīvistu grupu aktivitātes. 2015. gadā vairāki kiberspiegošanas gadījumi tikuši vērsti arī pret Latvijas valsts iestādēm.

Latvijai mērķētās Krievijas informatīvās kampaņas un propaganda 2015.gadā lielākoties bija saistītas ar NATO politiku un militārā kontingenta klātbūtni Baltijas jūras reģionā. Ietekmes pasākumu īstenošanai arvien vairāk tiek izmantota virtuālā telpa un sociālie tīkli, kuros specdienesti var darboties attālināti un anonīmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Cik Launuma Imperijas spiegi un teroristi,kuri ir ari ES un NATO Valsts Latvijas politiku rindas,ir nodoti tiesa par saviem noziegumiem pret Latvijas Valsti un latviesu tautu ? Vai Latvija likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam netiek noverteta ka nozieguma un noziedzinieku atbalstisana? Kads sods draud par Valsts nodevibu ?

 2. lai nu voņučkas iztrakojas

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 5. Muļķa Mazpisāns ("Ontūns") Atbildēt

  Dzeja man nemaz neraisās,
  Dot pa bieti Vaņka taisās,
  Bet es palaiž lielu smaku
  Un dragā prom pa sādžas taku.

  Tomēr naudu šie man skaita,
  Jo es esmu varens maita;
  Latviešus bez mitas sūdo,
  Krievam ausī tikai dūdo.

  • tu, totāli nozombētais deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

   izēd ateju, kārtējo reizi. Kā jau ierasts, izpildies šajā disciplīnā kopīgi ar saviem sīklopiņu sugas biedriem – pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem, kas nu jau pat klaji demonstratīvi atļaujas piekopt apzināti PRETLIKUMĪGU CENZŪRU. Kopā ar saviem sugas biedriem varat to darīt arī par brīvu un pat bez savu dermoliberastu pidarskapja saimnieku nicinoši atsviestajiem Jūdasa grašiem – tikai dēļ taml. mūdžiem tipiski raksturīgā ģenētiski izdzimušā truli nemainīgā “lojālpatrEJotiskā” stulbuma.

   Un, kas arī vismaz tik pat būtiski priekš tevis un taml. garīgajiem kroplīšiem – ja jau tu riskē atļauties tēlot tādu personāžu, kāds tu neesi un nekad arī nebūsi, bet kuru tu nu jau gadiem “ilgtspējīgi” un ieciklēti nemainīgi apskaud ar truli lumpenisku melnu skaidrību, tad – papūlies tomēr apgūt saviem bezjēgas vāvuļojumiem izmantoto latviešu valodu kaut vai vismaz necilā pamatskolas līmenītī, sākotnēji. tevis publiski demonstrētais, ģenētiski aprobežotiem izdzimteņiem tipiski raksturīgais truli bezcerīgais analfabētisms ir vienkārši nožēlojams, bezdzimuma / bezvārda deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga.

   • Vai tu mazpisān,nevarētu parādīties atklātībā un šos savus “domu”graudus izteikt publiski.
    Traumatologa pakalpojumus apsolos apmaksāt.

    • ja neproti lidot - proties rāpot un (ie)līst Atbildēt

     tu, šķebinoši derdzīgais pusnosprāgušais rāpuli, varētu “parādīties” dakteriem un beidzot sākt apārstēt savu ģenētiski izdzimušo mikrocefālo aprobežotību, ar kuru tu regulāri plāties publiskajā telpā, izgāžoties kā veca sēta. Veterinārfeldšera pakalpojumus tev neapšaubāmi apmaksātu valsts, kā jau patoloģiskai galvas invalīdei.

 6. Класс! Просто высший пилотаж! Ни тебе доказательств, ни примеров, ни имён пострадавших. Мол, были признаки. Как удобно!

Draugiem Facebook Twitter Google+