Pasaulē
Eiropa

Krievija pie Ukrainas robežas sapulcējusi 77 000 karavīru un bruņutehniku3


Krievijas karavīri
Krievijas karavīri
Ilustratīvs attēls. Foto AFP/Scanpix/LETA

Krievija pie Ukrainas robežas sakoncentrējusi 19 bataljonu taktiskās grupas ar vairāk nekā 77 000 karavīru un gandrīz tūkstoti tanku, 2300 kaujas mašīnu, vairāk nekā 1100 artilērijas sistēmu un aptuveni 400 reaktīvās artilērijas sistēmu, paziņojis Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks.

“Mēs zinām, ka pretinieka operatīvie plāni ietver daudzus variantus kaujas darbībām mūsu teritorijā. Krievija izmanto Donbasu ne tikai karavīru sagatavošanai, kuri pēc tam karo citos karstajos punktos, tostarp Sīrijā, bet arī kā poligonu kara tehnikas izmēģināšanai kaujā,” sacīja Poltoraks.

Pēc viņa teiktā, agresīvu darbību turpināšanās Ukrainas austrumos ir pilnībā sagaidāma.

“Turklāt pastāv iespēja, ka konflikts pāraugs Kremļa pilna mēroga agresijā. Tā ir patiesība, kas sagrauj ilūzijas par Krievijas atteikšanos no mūsu teritorijas daļas okupācijas un tās spēku izvešanu tuvākajā perspektīvā,” norādīja ministrs.

“Pie mūsu robežas tā ir sakoncentrējusi pirmā un otrā ešelona 19 bataljonu taktiskās grupas vairāk nekā 77 000 cilvēku skaitā. Grupējumā ietilpst aptuveni tūkstotis tanku, 2300 kaujas mašīnu, vairāk nekā 1100 artilērijas sistēmu un aptuveni 400 reaktīvās artilērijas sistēmu,” piebilda Poltoraks.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

LA.lv