×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. marts, 2012
Drukāt

Krievija piedāvā Gruzijai diplomātisko attiecību atjaunošanu

gruzija

Krievija piektdien, 2.martā, piedāvāja Gruzijai diplomātisko attiecību atjaunošanu, kas tika sarautas, sākoties 2008.gada karam.

Norādot, ka tā atzinīgi novērtē Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili šonedēļ izteikto piedāvājumu vienpusējā kārtā noteikt Krievijas pilsoņiem bezvīzu ieceļošanas kārtību, Krievijas Ārlietu ministrija no savas puses piedāvājusi “diplomātisko attiecību atjaunošanu starp abām valstīm”.

“Mēs vēlētos vēlreiz uzsvērt, ka mēs joprojām esam ieinteresēti saišu nostiprināšanā starp Krievijas un Gruzijas tautām,” teikts ministrijas paziņojumā. “Mēs esam gatavi uz savstarpējības pamata ieviest bezvīzu ceļošanu Gruzijas pilsoņiem. Priekš tā Gruzijai nepieciešams nodrošināt (..) Gruziju apmeklējošo krievu drošību.”

“Mēs arī piedāvājam atjaunot diplomātiskās attiecības starp mūsu valstīm,” turpina Krievijas ministrija.

2006.gadā Maskava sarāva transporta un pasta sakarus ar Gruziju, reaģējot uz vairāku Krievijas virsnieku arestu, ko Tbilisi veica, pamatojoties uz apsūdzībām spiegošanā. Vēlāk tajā pašā gadā Krievija aizliedza gruzīnu vīna un minerālūdens importu, pamatojoties uz to neatbilstību sanitārajām prasībām.

Saspīlējuma eskalācija abu pušu attiecībās turpinājās līdz pat 2008.gada augustam, kad Gruzijas un Krievijas starpā izcēlās karš Dienvidosetijas dēļ. Pēc 2008.gada kara Maskava atzina Gruzijas separātisko Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību un paziņoja, ka tā vairs nekad neuzturēs attiecības ar Saakašvili.

Gan Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs, gan premjerministrs Vladimirs Putins ir norādījuši, ka Maskavas un Tbilisi attiecības varētu uzlaboties vienīgi pēc 2013.gada, kad beigsies Saakašvili pilnvaru termiņš.

Negaidītais Krievijas piedāvājums izteikts divas dienas pirms vēlēšanām, kurās Putins iecerējis atgriezties prezidenta krēslā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+