×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Krievija piegādās Sīrijai pretgaisa aizsardzības sistēmas

Foto - AFPFoto - AFP

Krievija plāno pildīt savas līgumsaistības un piegādāt Sīrijai pretgaisa aizsardzības sistēmas, apstiprināja Krievijas Federālā militāri tehniskā sadarbības dienesta vadītāja vietnieks Vjačeslavs Dzirkalns.

“Mēs turpināsim pildīt līgumus un piegādāt pretgaisa aizsardzības sistēmas. Nav iespējams runāt par embargo noteikšanu Sīrijai attiecībā uz ieroču vai militāro tehnoloģiju piegādi,” skaidro Dzirkalns. Šīs nedēļas sākumā Dzirkalns nāca klajā ar paziņojumu, ka Krievija Sīrijai vairs nepārdos ieročus, kamēr situācija valstī nestabilizēsies, taču jau noslēgtie līgumi tiks pildīti. “Krieviju, tāpat kā citas valstis, satrauc situācija Sīrijā,” atzina Dzirkalns. “Mēs nerunājam par jaunu ieroču jaunām piegādēm šai valstij. Kamēr situācija nestabilizēsies, jaunu ieroču piegādes netiks veiktas.”

Jau ilgu laiku Maskava apgalvo, ka, piegādājot bruņojumu Sīrijai, tā pilda tikai jau noslēgto kontraktus un ka Damaska nesaņemot vismodernākos ieročus. Tajā pašā laikā atsevišķi Krievijas bruņojuma ražošanas uzņēmumi joprojām paši veic sarunas ar Sīriju. Krievijas mediji nesen ziņoja, ka esot noslēgts līgums par vairāku treniņlidmašīnu “Jak-30” pārdošanu Sīrijai, taču Dzirkalns, kas bija ieradies Britānijā uz Fārnboro aviācijas izstādi, uzsvēra, ka šie lidaparāti Damaskai netikšot piegādāti.

Par Maskavas nolūkiem turpināt to ieroču un militārā aprīkojuma piegādi, par kuru jau iepriekš noslēgti līgumi, paziņoja arī bruņojuma eksporta pārvaldes direktors Aleksandrs Fomins. “Sīrija ir sens mūsu draugs, un mēs pildām visas mūsu saistības pret mūsu draugiem,” Krievijas ziņu aģentūras citēja Fomina teikto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+