Pasaulē
Eiropa

Krievija pieprasa Lielbritānijas atvainošanos par Skripaļa lietas “idiotismu”5


Arhīva foto. Policija pie Skripala mājas Solberi, 28.03.2018.
Arhīva foto. Policija pie Skripala mājas Solberi, 28.03.2018.
Foto – LETA/REUTER

Kremlis pieprasījis Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas un viņas valdības atvainošanos par apsūdzībām bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanā, norādot, ka “šis idiotisms aizgājis par tālu”.

“Viņu teorija jebkurā gadījumā neapstiprināsies, jo nav iespējams to apstiprināt,” otrdienas vakarā Ankarā paziņojis Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, kurš pavada savu šefu vizītē uz Turciju. “Un Lielbritānijas ārlietu ministram, kurš izteicis apsūdzības prezidentam Putinam, [kā arī] Lielbritānijas premjerministrei nāksies kaut kā skatīties acīs saviem ES (Eiropas Savienības) kolēģiem.”

“Un kaut kā viņiem nāksies atvainoties Krievijas pusei,” piebilda Peskovs. “Tas noteikti būs garš stāsts; idiotisms aizgājis pārāk tālu.”

Sergejs un Jūlija Skripaļi 4.martā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā, un Londona, kā arī tās sabiedrotie Rietumos notikušajā apsūdzējuši Krieviju.

Tikmēr Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons iespējamo atbildību uzvēlis Putinam personīgi, norādot, ka ir “ārkārtīgi ticami”, ka pavēli izrēķināties ar Skripaļu devis pats Kremļa saimnieks.

Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad Eiropā pielietots ķīmiskais ierocis, un incidents vēl vairāk saspīlējies Maskavas un Rietumu attiecības, abām pusēm izraidot ievērojamu skaitu pretējās puses diplomātu

LA.lv