×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Krievija piesienas uguns zīmei (35)

ziime

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vadība izcēlusies ar kārtējo dīvaino rīcību, pieprasot no Latvijas kluba Rīgas “Dinamo” paskaidrojumu par Latvijas neatkarības 95. gadadienai veidoto pirmsspēles priekšnesumu.

Pārprastais sveiciens


Rīgas “Dinamo” svētdien “Arēnā Rīga” pirms spēles pret Hantimansijskas “Jugra” sveica līdzjutējus gaidāmajā Latvijas valsts dzimšanas dienā – Nacionālo bruņoto spēku deju kopas “Bramaņi” un “Dižbramaņi”, izmantojot Latvijas karogus, uz ledus rādīja interesantu dejas inscenējumu. Krievi satraucās, ka viens no izveidotajiem ornamentiem vizuāli atgādinājis svastiku.

“Par savu uzvedumu esmu pilnīgi pārliecināta, un tam nav nekāda sakara ar nacistisko Vāciju. Ja grib, tur var visu ko saskatīt, taču tā ir latviešu zīme, kas simbolizē sauli – iegriezta uz nākotni, uz labu. Cilvēkiem ir jāizglītojas un jāatpazīst zīmes,” “LA” skaidroja dejas iestudētāja, horeogrāfe Taiga Ludborža.

Ugunskrusta zīmes vēsture ir ļoti sena, daudzām tautām tā simbolizēja sauli, gaismu, aizsardzību. Pa kreisi rotējošs ugunskrusts kļuva par nacistiskās Vācijas simbolu un pēcāk jebkura šīs zīmes izmantošana kļūdaini tiek saistīta ar nacisma slavēšanu.

Hitlers nozaga


“Nebija tur nekādas svastikas. Es priekšnesumā redzēju latviešu tautai senas un mīļas nacionālās zīmes. Tās bija vēl pirms Hitlera (Ādolfa), un viņš tās nozaga,” krievu medijiem atzinis Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Horeogrāfe atzīst, ka ugunskrusta zīmi izmantot deju iestudējumos ir riskanti: “Ņemot vērā situāciju, kad var rasties pārpratumi, mums vienmēr ir vajadzīgs kāds atvasinājums uguns zīmei. Pa taisno nevaram likt, jo tā ir aptraipīta. Šajā gadījumā bija rombs pa vidu.”

Īpaši saasināti uz ugunskrustu reaģē Krievijā, lai gan tas bija labi pazīstams slāvu tautai jau senos laikos. “Pirms gadiem septiņiem grāmatā lasīju, ka Krievija pat esot uzsvērusi, ka šī zīme pie viņiem izmantota senāk nekā latviešiem – saistībā ar folk-loru,” teic Taiga Ludborža, kura piedalījusies pēdējo divu latviešu Dziesmu un deju svētku veidošanā. Viņa norāda, ka esot pārsteigta par iestudējuma negatīvo rezonansi Krievijā.

KHL vadība pieprasījusi “Dinamo” uzrādīt pasākuma scenāriju un paši, pieaicinot heraldikas speciālistus, pētīja videoierakstu. Beigās secinot, ka pārkāpumi nav izdarīti un uzvedumā redzamajam simbolam nav nekādas saistības ar svastiku. Taču mediji savu panākuši, skandāls izcēlies un krieviem droši vien tikai vairosies uzskats, ka latvieši, redz, ir fašisti. Rīgas “Dinamo” spēlētāji šādu apsaukāšanos piedzīvojuši vairākās Krievijas pilsētās.

Dīvainie lēmumi


KHL pirmā reakcija par “Dinamo” pirmsspēles šovu bija dīvaina, taču tas šai organizācijai piestāv un – jau ir labi pazīstams. Sportiskajā ziņā, piemēram, visus pārsteidza paziņojums šā gada sākumā, ka komandām, kas neiekļūs izslēgšanas spēlēs jeb Gagarina kausa izcīņā, būs jāpiedalās Cerību kausā. Par šādiem jauninājumiem būtu jāvienojas pirms čempionāta, nevis tā gaitā. Tāpat KHL reiz grasījās Rīgas klubam piešķirt sodu par to, ka līdzjutēji pēc Aleksandra Ņiživija trīs gūtiem vārtiem izmeta laukumā cepures. Šāda tradīcija nāk no Ziemeļamerikas un ir zināma visā pasaulē, bet KHL to sākotnēji vērtēja kā pārkāpumu.

Rīgas “Dinamo” šī pagaidām ir veiksmīgākā no līdzšinējām sešām sezonām KHL. Šobrīd rīdzinieki Rietumu konferencē ieņem trešo vietu 14 komandu konkurencē un šodien turpinās regulāro čempionātu, Astanā tiekoties ar “Baris”.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Svastika ir un paliek svastika, lai kā to sauktu – par pērkoņkrustu, saules zīmi vai kaškrustu.

 2. NU NE JAU SARKANO ZVAIGZNI VEIDOT, UN VIENTEIZ JĀBEIDZ KLANĪTIES KRIEVU MAZ IZGLĪTOTAJAM ŠOFINIZMAM, KUR IET ROKĀ AR ŠIZOFRĒNIJU

 3. KO jūs GRIBAT IESKAIDROT CILVĒKIEM, KURIEM NAV NE MAZĀKĀS VELĒŠANĀS KAUT KO SAPRAST UN KURU GALVĀS IR “IEDALBĪTA” TIKAI VIŅU PAŠU IZDOMĀTĀ PATIESĪBA!?? VELTAS PŪLES! NEVAJAGA PĀRCENSTIES!??

 4. Tas lieko reizi parāda krievu zināšanu līmeni , ar ,,īso kpss vēstures kursu,, nepietiek , lai to saprastu.

 5. krievi kautkā vienmēr pamanās izcelties ar stūlbumu.

 6. Ko var gribēt no truliem, neizglītotiem un nodzērušamies cilvēciņiem !Tādi nu viņi ir — mūsu lielie un varenie kaimiņi ar savu sovjetisko domāšanu.

 7. Es domāju ,ka tie ,kas apzinās sevi kā KRIEVUS un lepojas ar KRIEVU tautas vēsturi ,tādiem jevrejčiku blējieniem atbildēs ar nicinājumu un nosodījumu .No alexa komentāra var spriest ,cik viņs neieredz KRIEVU TAUTAS senvēsturi ,tātad arī pašus krievus .

 8. Smuki, man patīk !!! Kā arī neinteresē krieva domas šajā jautājumā.

 9. Krievi?Traci sacela ebreju organizacijas.

 10. надеюсь вы Обаму или меркель такими же знаками встретите?? или делегацию израиля!! если нация дебилов непонимает, что данный символ – фашистская свастика, то ей трудно что то обьяснить!!! вперёд несите гордо угунскрустс в европу и америку!!! в америке вам бы его засунули в …..

  • Pats tu esi “***”. Nav mums ne par vienu jāuztraucas, kaut tik neaizvainotu. Ja kādam ir problēmas, tad tās ir viņa problēmas!

  • Tie paši amerikāņi, taču brauc, piemēram, uz Japānu. Tur visas kartes vienos kāškrustos! Aprobežotie komuņagas droši vien infarktu dabūtu.

 11. Tā ir universāla zīme visā pasaulē – arī pašā krievijā. Nu, dumji cilvēki tai “priekšgalā”.

 12. šmeiser42 > VA un viņam līdzīgajiem Atbildēt

  Var tikai pabrīnīties par cilvēku aprobežotību. Liekas ,ka šiem “gudreļiem” smadzenēs ir tikai viena kroka un tā pati ļoti liela… PĒTERBURGĀ , MASKAVĀ un citās Krievijas pilsētās 17 – 18 – 19. gadsimtā celtajās ēkās kā rotājumi izmantoti UGUNSKRUSTA jeb KĀŠKRUSTA zīmes .Senajiem slāviem ,jeb krieviem,kāškrusts bija saules un labā simbols Tāpat kā indoeiropiešiem .

 13. Īsāk sakot, inteliģences deficīts.
  Bet trakākais tas, ka, kam inteliģences nav vispār, to nesaprot.
  Stulbi blenž virsū un turpina bļaurot.
  Liekas, ka tas attiecas uz daudziem NA garīgajiem produktiem.

 14. mjā – nabaga cilvēki
  viņi tak paši laikam nesaprot, ka krievijas oficiālā propoganda viņiem ir neglābjami izskalojusi smadzenes…

 15. Kāškrustam ragi it uz otru pusi!!!

 16. Кто будет шапки со льда подбирать?

 17. Krievu stulbumam nav robežu.

  • Stulbums bija šādu scenāriju taisīt. Labuma nekāda, vienīgi Latvijas starptautiskā reputācija atkal apķēpāta. Kaut ko tāda izdomāt var tikai patiess riebeklis, kas grib ieriebt Latvijai.

 18. Krievija ir slima valsts, ar tautu, kam propaganda gadu desmitu laikā ir tā izskalojusi smadzenes, ka cilvēku rīcība kādreiz jau būtu jāvērtē psihiatriem.

 19. Stulbie k—-i.

 20. Ne jau KHL piesējās ugusnkrustam, bet gan vietējie boļševiki nosūtīja sūdzību. KHL to tikai formāli izskatīja un paziņoja, ka viss ir OK. Kāds te ar hokeju mēģināja taisīt politiku.

 21. Visiem”antfašistiem”,kas tik ļoti šausminās par tūkstošgadīgo ugunskrustu iesaku noskatīties BBC filmu “The Story of the Swastika”. Tajā parādīts,ka ugunskrusts ir neiztrūkstoša atribūtika pat visās indiešu kāzās,kas ievada jaunlaulātos jaunā dzīves posmā.
  Ļoti jau negribas viņiem atcerēties par dižo vadoņu Hitlera un Staļina lielo draudzību,Polijas dalīšanu un kopējām Wermachta un Sarkanarmijas parādēm Polijas pilsētās zem kāskrustainiem karogiem.

 22. Cik es zinu- ugunskrusti un kāškrusti ir arī seno slāvu zīmes, bet laikam krievi nav slāvi un ir Kremļa izcelsmes…

 23. Un,protams,atkal tikai Latvijai,jo piesieties Ķīnai,Indijai,Japānai un Irānai-kiškā tonkā!

 24. Nacistiem izdevās veikt provokatīvu akciju. Kārtējais kauna traips Latvijai. Dubļus jau nomazgāsim, bet nacistu smaka paliks.

  • Jā. Diemžēl kārtējā krievu fašistu akcija bija daļēji veiksmīga.

   Bet tas nekas. Vēl daži tādi skandāli un visi pieradīs, un atkal ugunskrustu varēs sākt izmantot ikdienā. Tas, patiesībā, ir tikai laika jautājums.

  • Nabaga boļševiks… Tā iet, kad sadurās ar sirpi un apdauzās ar āmuru – visa pasaules vesture sākās ar Austrumeiropas okupāciju. 😉
   Jautājums redakcijai – vai mans iepriekšējais komentārs personīgi aizskāra kādu LA darbinieku?

  • Va, muļķīti, saproti vispār, ko uzrakstīji ? Palasi kādu grāmatu !

 25. Krievam visur rādās nacisms un latviešu legions. Tam ieskaidrot kaut ko ir tukša laiku tērēšana. Krievs nav nekādi slāvi un par ugunszīmēm tiem nav ne jausmas.

Draugiem Facebook Twitter Google+