×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Krievija plāno apbruņot Nikaragvu (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nikaragvas amatpersonas paziņojušas, ka Krievija varētu valstij uzdāvināt iznīcinātājus "MiG-29". Viens šāds iznīcinātājs maksā aptuveni 29 miljonus dolāru, bet arī šādu lidmašīnu uzturēšana Latīņamerikas otrai nabadzīgākajai valstij varētu izmaksāt dārgi.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs vakar uzsāka divu dienu ilgu Latīņamerikas valstu vizīšu tūri, kuras laikā viņš paviesosies Kubā, Kolumbijā, Gvatemalā un Nikaragvā. Laikā, kad attiecības starp ASV un Krieviju sasniegušas savu zemāko punktu kopš aukstā kara gadiem, Lavrova vizīšu mērķis, domājams, ir atjaunot Maskavas savulaik ciešās attiecības ar Centrālamerikas valstīm. Februārī Latīņameriku apmeklēja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, bet janvārī līdzīgā vizītē bija devusies arī Krievijas parlamenta augšpalātas priekšsēdētāja Valentīna Matvijenko, kura viesojās Ekvadorā. Savukārt pērnajā jūlijā Latīņameriku sešu dienu braucienā apmeklēja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, viesojoties Kubā, Argentīnā, Nikaragvā un Brazīlijā.

Februāra vidū Krievijas aizsardzības ministra Šoigu vizītes laikā Nikaragva un Krievija parakstīja vairākus militārās sadarbības līgumus. Paraksti tika likti gan zem līguma, kas paredz Krievijas flotes kuģu ierašanos Nikaragvas ostās, gan militāri tehnoloģisko sadarbību. Tad arī kļuva zināms, ka Nikaragva ir iecerējusi tikt pie Krievijā ražotām kara lidmašīnām. Kaut arī pagaidām līgums par kara lidmašīnu piegādēm nav parakstīts, kā Nikaragvas, tā Krievijas mediji informē, ka Maskava varētu piegādāt saviem Latīņamerikas sabiedrotajiem iznīcinātājus “MiG-29”. Viens šāds iznīcinātājs maksā aptuveni 29 miljonus dolāru, informē Krievijas ziņu aģentūra “Interfakss”.

Komentējot ziņas par iznīcinātāju piegādēm, Nikaragvas parlamenta deputāts un valdošās sociālistiskās partijas pārstāvis, kurš atbildīgs par starptautisko attiecību veidošanu, Džasintu Suaress paziņojis, ka “Nikaragvas attiecības ar Krieviju piedzīvojušas kvalitatīvu lēcienu”. “Ikvienam ir tiesības aizsargāt savu nacionālo suverenitāti. Kāpēc lai kāds šā iemesla dēļ justos apdraudēts?” sarunā ar aizokeāna medijiem paziņoja Suaress, mēģinot atspēkot arī Nikaragvas kaimiņvalstu bažas, ka valsts armijas apbruņošana varētu mainīt spēku līdzsvaru kontinentā. Turklāt Suaress apstiprināja, ka, iespējams, viņa valsts – otra nabadzīgākā Latīņamerikā – nemaz nepirks Krievijas kara lidmašīnas, bet tās saņems kā dāvinājumu.

Pagājušajā mēnesī Nikaragvas armijas ģenerālinspektors Adolfo Martiness apstiprināja, ka viņa valsts ir pieņēmusi lēmumu “veikt nepieciešamos pasākumus, lai iegādātos iznīcinātājus”. Viņš apgalvoja, ka šie iznīcinātāji tiks iegādāti aizsardzības nolūkiem un “narkotirgoņu tvarstīšanai”. Taču, kā sarunā ar aizokeāna medijiem norādījuši vairāki reģiona politikas apskatnieki, Nikaragvas apbruņošana ir daļa no “globālās šaha spēles starp ASV un Krieviju”, raksta ASV interneta vietne “McClatchydc.com”. Sarunā ar to Kostarikā esošā pētniecības centra “Miera un demokrātijas fonds” vadītājs Karloss Rivera prātoja, ka “ASV klātbūtnes Krievijas pierobežā dēļ Krievija mēģina to pašu darīt mūsu reģionā”. Viņš arī norādīja, ka Nikaragvas sociālistu valdība rīkotos ārkārtīgi bezatbildīgi, ja iegādātos Krievijas iznīcinātājus, kamēr lielākā daļa valsts iedzīvotāju dzīvo nabadzībā. “Pat arī tad, ja šīs lidmašīnas tiks uzdāvinātas, to uzturēšana un apkope maksā ļoti daudz,” norādīja Rivera, piebilstot, ka parasti šāda veida iznīcinātāji gan netiek izmantoti narkotiku tirgoņu tvarstīšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Nikoragi negrib pieņemt dāvinājumā kosmosa kuģi narkotiku trnsportēšanai no putlerfašista ?

 2. LAABS,a kāpēc nē? Ja,jau jenķi var apbruņot bandītisku ,nelikumīgu veidojumu/režīmu pie Krievijas namdurvīm,kāpēc krievi to nevar pie jenķu?

  • Ak Tu krievu propagandas vergs… man žel tavava prata…

   • :):):)man tevi tiešām jāapbēdina,ir tads A.Pildegovičs (ārlietu ministrijas valsts sekretārs),šis cilvēks skaidri un gaiši atbildēja uz viņam uzdoto jautājumu,” vai patreizējā Ukrainas valdība ir likumīga?”,” Nē” bija viņa atbilde…..un triollisms un prata neskaidrība šeit nav pie vainas.

 3. nu redz indosiem nsak aradit reali zobus un izvieto armijas blakus ASV robezam super vel raketes uz ASV ka Polija izvietoja vispar jauki aliek .

 4. Tajā pašā laikā krievu ģerevņās cilvēkus utis ēd nost un bads katrā otrajā mājā!
  Tu utu apsēstais labāk paskaties kā cilvēki dzīvo latvijā tādā pašā badā un netīrībā un nabadzībā ne tikai laukos bet arī pilsētās un statistika rāda ka oficiālā ka zem nabadzības robežas ir 35% iedzīvotāju bet patiesībā to ir 2x vairāk labi un priecīgi ir tikai 10% bet arī viņi gribētu būt vēl bagātāki

 5. Labāk būtu savu tautu apģērbuši un pabarojuši, gaida uz humpalām un rietumu pārtikas pakām – nu utaiņi ir un paliek utaiņi

 6. Ko tie lupatas var apbruņot,viņi paši nevar apģērbties,kur nu vēl kko apbruņot.

 7. TAS IR LIELISKI ! VĒL VIENA ZAGĻU – KOMUNISTU VALSTS TIKS NOVESTA LĪDZ BANKROTAM ! PUĶINS PIEGĀDĀJA IEROČUS VENECUĒLAI , BET TĀ PAT AR SAVĀM NAFTAS BAGĀTĪBĀM IR IEDZĪTA BANKROTĀ ! TUR VEIKALOS VAR IEPIRKTIES 2 REIZES NEDĒĻĀ UN TUALETES PAPĪRA VISPĀR NAV . TUALETĒS AR PIRKSTU RAKSTA ” VIVA RESPUBLIKA ” . GANDRĪZ KĀ KRIMĀ !

 8. Cool, klāt vēl varētu piemest pārsimsts žiguļu un kravu ar roltōniem. Tad nu noteikti neviens amītis negribēs karot ar Nikaragvas specnaziem.

 9. Latviešu prese bez murgiem iztikt nevar! Ķīna finansēs jauna kanāla izveidošanu Nikaragvā. Jo PAnamas kanals ir šaurs un neatbilst Ķīnas un Krievijas stratēģiskām interesēm. Problemātiska Ķīnas un Krievijas kara flotes pārvietošanās. Kanāla militāro apsardzību un protams valsts aizsardzību uz sevi pilnībā pārņem Ķīna un Krievija. Jau šobrīd Tur atrodas Ķīnas un Krievijas desantnieki ar visu smago tehniku. Tiek veidota milzīga militāra bāze ar lidlauku un atbalsta bāze kara flotei. Radio elektronisks novērošanas punkts, kas parklās visu ASV. Pēc Materiāliem starptautiskā presē, Google, Yandex un citi. 12 SU 24 krievijas bumvedēji jau atrodas Argentīnā.

Draugiem Facebook Twitter Google+