×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. marts, 2014
Drukāt

Krievija plāno atdot atpakaļ Ukrainai nederīgo zemūdeni (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Zemūdene ar dīzeļa un elektrodzinēju “Zaporožje”, kas iepriekš bija Ukrainas vienīgā zemūdene, bet pagājušajā nedēļā to savā kontrolē pārņēma Krievijas spēki, tehniski nav salabojama un netiks izmantota Krievijas Melnās jūras flotē, tādēļ to varētu atdot Ukrainas Aizsardzības ministrijai, 29.martā paziņoja Krievijas Jūras kara flotes galvenajā štābā.

“To varētu atdot Ukrainas Aizsardzības ministrijai tālākam izmantojumam pēc tās ieskatiem vai utilizācijai,” norādīja štāba preses pārstāvis.

Viņš paskaidroja, ka zemūdene ir 44 gadus veca, tādēļ kaujas iespējām tā jau sen ir morāli novecojusi, turklāt vairāku gadu desmitu laikā praktiski nav izgājusi jūrā uzdevumu izpildei.

“Ukrainas puse periodiski centās atjaunot to darba kārtībā, izmantojot kuģubūves uzņēmumu palīdzību. Tomēr šie pasākumi pozitīvu rezultātu nesniedza,” stāstīja Krievijas Jūras kara flotes galvenā štāba pārstāvis.

Zemūdene galvenokārt esot stāvējusi piestātnē, bet ekipāža nodarbojusies ar tās uzturēšanu peldošā stāvoklī un sprādzienu un ugunsdrošības garantēšanu uz tās.

641.projekta, pēc kura būvēta arī “Zaporožje”, zemūdenes jau sen vairs netiekot izmantotas Krievijas Jūras kara flotē. Dažas no šāda veida zemūdenēm ir kļuvušas par muzejiem.

“”Zaporožje” ekipāžai piedāvāts turpināt dienestu Melnās jūras flotes sastāvā,” norādīja Krievijas jūras spēku pārstāvis, piebilstot, ka Melnās jūras flote tuvākajā laikā tiks papildināta ar sešām jaunām zemūdenēm, kas tiek būvētas Sanktpēterburgas uzņēmumā “Admiralteiskije verfi”.

Jau vēstīts, ka 22.martā Krievijas Melnās jūras flotes preses pārstāvis Vjačelsavs Truhačovs paziņoja, ka “bijusī Ukrainas zemūdene “Zaporožje”” ir pievienota flotes zemūdeņu divīzijai.

Ukrainas karogs uz zemūdenes tika nomainīts ar Krievijas jūras spēku karogu.

Krievijas spēki pagājušajā nedēļā pārņēma savā kontrolē vairākus Ukrainas flotes kuģus, kā arī jūras spēku galveno mītni Sevastopolē, tādējādi pastiprinot militāro kontroli Krimā pēc tam, kad Krievijas parlaments un prezidents apstiprināja Krimas iekļaušanu Krievijas sastāvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Galvenais bija nozagt. Pilnīgi degradējusies nācija.

  2. Iet lācis pa mežu un skatās uz taciņas brūna čupa, pieliecās paņem pagaršo- pfu sūds labi ka neiekāpu.Nu Krieviem apmēram tā iznāca.

  3. Un tad krievi brīnās, ka ir tāds fenomenons kā “rusofobija”. Katrs normāls cilvēks neieredz krievnacistus!

  4. Pirms laupi, apskaties vai ir vērts. Tuvredzīga politika. Kā bez kara pieteikšanas var otrai valstij nozagt ņe tikai nekustamo īpašumu , bet arī kustamo. Laupītāju banda ne valsts.

  5. Pļekš…un tikai šmuce.

Draugiem Facebook Twitter Google+