Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
23. janvāris, 2015
Drukāt

Krievija plāno atsākt cūku importu no ES valstīm; Latvijas sarakstā nav (4)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Krievija drīzumā plāno atjaunot dzīvu cūku eksportu no vairākām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tomēr uz Latviju atkāpes neattieksies vēl vismaz trīs gadus, kas skaidrojams ar Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu un tā sekām, atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

Viņš norādīja, ka Krievijas Veterinārais un fitosanitārais dienests “Rosseļhoznadzor” sāks sarunas par iespējamajām dzīvu cūku un cūku subproduktu piegādēm ar sešām ES dalībvalstīm – Franciju, Ungāriju, Itāliju, Vāciju, Dāniju un Nīderlandi.

“Tiks izstrādāti grafiki, kad minēto dalībvalstu uzņēmumi tiks inspicēti, un grafikus saskaņos ar Muitas savienības dalībvalstīm. Ņemot vērā, ka Baltijas valstīs un Polijā ir konstatēti Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumi, uz mums atkāpes neattieksies,” sacīja Balodis.

Viņš arī norādīja, ka uz eksporta atjaunošanu Latvija nevarēs cerēt vēl vairākus gadus, jo Muitas ūnijas prasībās ir noteikts, ka valstij jābūt brīvai no ĀCM trīs gadus pirms produkcijas eksporta sākšanas.

Kā ziņots, tīmekļa laikraksts “EUObserver” ziņo, ka Krievija varētu ļaut atsevišķām ES valstīm atsākt pārtikas produktu eksportu un Eiropas Komisija (EK) šādam solim esot piekritusi.

Šādu vienošanos pagājušajā nedēļā esot panākuši Krievijas veterinārijas un fitosanitārijas dienesta “Rosseļhoznadzor” vadītājs Sergejs Dankverts un EK Veselības un patērētāju aizsardzības ģenerāldirektorāta vadītājs Ladislavs Miko.

“EUObserver” rīcībā nonākusi ar 16.janvāri datēta vēstule, ko Miko sūtījis Dankvertam, un šajā vēstulē norādīts, ka Krievijas importa ierobežojumu atcelšanas mehānisms paredz, ka ES izsniegs eksportētājiem sertifikātus, kas apliecina produktu drošumu un kvalitāti.

Tikmēr atsevišķi ES diplomāti jau paspējuši paust bažas par jauno vienošanos, uzskatot, ka tas ļaus Krievijai šo situāciju izmantot savā labā, atalgojot Krievijai draudzīgākās valstis un sodot nedraudzīgākās.

Kopš Krievija pagājušā gada augustā ieviesa pārtikas produktu importa embargo pret valstīm, kas tai noteikušas sankcijas, ES lauksaimnieki un eksportētāji ir cietuši zaudējumus miljoniem eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Bútu loti lietderígi Atbildēt

    Saistíbá ar pédéjiem notikumiem Ukrainá,bútu loti lietderígi Eiropai solidarizéties,un vnk cúkas uz Krieviju neexportét.Lai vini (krievi) pasi iemácás strádát un sevi uzturét,nevis tikai karot…

  2. krievu cuukas jau vairaak eksportprece 🙂

  3. Vai tad rezerves jau izsīkušas un būs aptrūcies ko ēst?

  4. Krievija nav pelnijusi Atbildēt

    But noteiceja, neviena lieta… ta ir mafijas kriminalvalsts. Ar krieviju var tirgoties tikai pec saviem, ne Krievijas noteikumiem. Viss kas cits ir bistama pat letala mulkiba.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+