×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Krievija plāno Baltijas un Melnajā jūrā izvietot divas radiolokācijas stacijas

Foto - Sputnik/LETAFoto - Sputnik/LETA

Krievija, reaģējot uz NATO militārās aktivitātes pieaugumu, var izvietot Baltijas un Melnajā jūrā divas modernas radiolokācijas stacijas (RLS), kas spētu kontrolēt 200 jūdžu piekrastes zonu, aģentūrai “Interfax” pavēstījis informēts avots.

“Sagaidāms, ka Baltijā aizhorizonta modificētais radars “Podsolnuh” kaujas dežūru sāks 2017.gadā,” sacīja avots.

Analoģisks radars 2017.gadā var tikt izvietots arī anektētajā Krimā, un “tas fiksēs jebkuru karakuģi, kas šķērsos Bosforu”, piebilda avots.

Radara “Podsolnuh” valsts izmēģinājumi notika 2006.gadā. Pašlaik kaujas dežūrā ir trīs šādas radiolokācijas stacijas – pa vienai Ohotskas, Japāņu un Kaspijas jūrā.

“Podsolnuh” ļauj automātiskā režīmā aiz radio horizonta robežām vienlaicīgi konstatēt, pavadīt un klasificēt līdz 300 jūras un 100 gaisa objektiem, noteikt to koordinātas un pēc tām dot mērķa norādījumus kuģu un pretgaisa aizsardzības kompleksiem.

Koncerns RTI, kas izstrādā radarus “Podsolnuh”, jūnijā paziņoja, ka plāno nākamgad piegādāt Krievijas Aizsardzības ministrijai vairākas šādas radiolokācijas stacijas.

“Krievijas Aizsardzības ministrija plāno 2017.gadā iepirkt Jūras kara flotei vairākas stacijas, kuras tiks izvietotas Arktikā, kā arī uz Krievijas dienvidu un rietumu robežām,” sacīja RTI ģenerāldirektors Sergejs Bojevs.

“Podsolnuh” martā tika lietots Kaspijas flotiles kuģu mācībās. Flotile ir aprīkota ar raķešu kompleksu “Kalibr-NK”, un manevru gaitā tika risināti uzdevumi virsūdens un gaisa mērķu atrašanai, pēc kuras tika doti mērķa norādījumi kuģiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+