×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Krievija plāno tiesāties ar Franciju “Mistral” kuģu dēļ (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievija ir sagatavojusi dokumentus, kas nepieciešami, lai iesniegtu tiesā prasību pret Franciju, ja Parīze nepiegādās Maskavai desantkuģus “Mistral” saskaņā ar noslēgto līgumu, ceturtdien paziņoja Krievijas prezidenta palīgs Vladimirs Kožins, kurš atbild par militāri tehnisko sadarbību.

“Mēs jau visus dokumentus esam sagatavojuši,” viņa teikto citē aģentūra TASS. Vaicāts, kad dokumenti varētu tikt iesniegti tiesā, viņš nesniedza konkrētu atbildi.

Francijas prezidents Fransuā Olands otrdien paziņoja, ka Francija uz nenoteiktu laiku atliek “Mistral” tipa desantkuģa piegādi Krievijai. Olands paskaidroja, ka pašreizējā situācija Austrumukrainā nepieļauj piegādāt pirmo karakuģi.

Iepriekš Krievija brīdināja Franciju par “nopietnām sekām”, ja pirmais no diviem “Mistral” kuģiem netiks piegādāts līdz novembra beigām.

2011.gadā parakstītais 1,2 miljardu eiro vērtais līgums paredzēja, ka pirmo kuģi ar nosaukumu “Vladivostok” piegādās šogad oktobrī vai novembrī, bet otro ar nosaukumu “Sevastopoļ” – 2015.gadā. Šis līgums glābj no atlaišanas tūkstošiem Sennazēras kuģubūvētava strādnieku.

Tomēr Ukrainas krīzes ietekmē un krasā Rietumu un Krievijas attiecību pasliktinājuma dēļ uz Franciju tās sabiedrotie, jo īpaši ASV izdara lielu spiedienu nepiegādāt kuģus.

Līguma izpilde nozīmētu, ka pirmo reizi Krievijai tiktu pārdotas augsta līmeņa aizsardzības tehnoloģijas, par ko bažas ir izteikušas vairākas NATO dalībvalstis, īpaši Baltijas valstis, kas bažījas par kuģu nonākšanas Krievijas bruņojumā negatīvo ietekmi uz to drošības situāciju.

Gaidot kuģa nodošanu Krievijai, Sennazēras ostā uz mācību kuģa “Smoļnij” atrodas 400 Krievijas kara jūrnieki – “Vladivostok” un “Sevastopoļ” apkalpju locekļi, kas no 30.jūnija ir mācījušies vadīt ” Mistral” tipa kuģus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neko neiztiesās, ir būtiski mainījusies līguma darbības vide. Ne jau par vairumtirdzniecības precēm iet runa. Likumus krievs zina labāk par visiem! Kara spēku ievadīt svešā teritorijā arī nav likumīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+