×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
20. jūlijs, 2017
Drukāt

Krievija plosās: partizāni un NATO – visi fašisti! (40)

atmaskots

NATO oficiālajā “Twitter” kontā nesen ievietotā īsfilma “Forest brothers. Fight fot the Baltics” (“Mežabrāļi. Cīņa par Baltiju”), kaut gan tikai astoņas minūtes gara (“LA” par to rakstīja 17. jūnija numurā), izpelnījusies lielu Krievijas plašsaziņas līdzekļu uzmanību. No tās atvasināts desmitiem ziņu, sižetu un raidījumu.

Baltijas valstu mežabrāļu cīņām veltītais, lakoniskais informatīvais materiāls Krievijā parādījās starp ziņu vadošajiem tematiem vairāku dienu garumā. Šajā galvenokārt uz pašu Krievijas pilsoņu auditoriju orientētajā ziņu plūsmā tika akcentēts, ka, citējot Krievijas vicepremjeru Dmitriju Rogozinu: “NATO sižets par “mežabrāļiem”, kas nogalina mūsu karavīrus, apstiprina, ka NATO personā mums ir darīšana ar nenosisto (“ņedobitki”) hitleriešu pēcnācējiem.”

Krievijas mediji vēsta, ka mežabrāļu jeb nacionālo partizānu kustība pēckara Baltijai esot bijusi “nacistisko specdienestu” izveidota. Proti, vācieši gatavojuši diversantu vienības, tā sauktos “mežakaķus” jeb “Jagdverband Ost”, kuru uzdevumos ietilpis izvērst darbību aiz padomju frontes līnijas. Vēl nacionālajos partizānos gājuši “nacistu kolaboranti – tie, kas aktīvi piedalījās vērienīgos kara noziegumos un holokaustā”, tādi kā, piemēram, Arāja komandas dalībnieki, leģionāri, bijušie “policaji”.

Pretpadomju partizānu rindās viņi, izmantojot teroristiskas metodes, turpinājuši uzbrukt, slepkavot un aplaupīt mierīgos iedzīvotājus, cīnīties galvenokārt pret saviem tautiešiem, tāpēc būtībā Baltijas republikās ritējis pilsoņu karš.

Kā pierādījums šiem vārdiem tiek piesaukta pat savulaik slavenā lietuviešu kinorežisora Vītauta Žalakeviča filma “Neviens negribēja mirt”, kas tika uzņemta PSRS 1966. gadā (!) un bija pietiekami drosmīga tam laikam, tomēr nekādā gadījumā nav uztverama kā īstenības atspoguļojums.

Tā kā mežabrāļu kustība bijusi nacistu iniciēta, NATO īsfilmā veikusi “pretīgu fašistu līdzskrējēju un slepkavu pārvēršanu supervaroņos”. Šīs, pēc Krievijas Ārlietu ministrijas sabiedrisko attiecību vadītājas Marijas Zaharovas domām, “vēstures sagrozījums”, tiekot izplatīts ar mērķi “graut Nirnbergas tribunāla spriedumus”. Citiem vārdiem sakot, NATO nodarbojoties ar nacistu reabilitāciju.

IZCELSME UN IZPLATĪBA

“Mežabrāļi. Cīņa par Baltiju” paliktu maz ievērota, ja vien Krievijas valsts amatpersonas un mediji nenodrošinātu tik liela mēroga absolūti neadekvātas reakcijas un secinājumu plūsmu vairāku dienu garumā. Trauksmes zvani vispirms iezvanījās Krievijas Ārlietu ministrijā (ĀM). 12. jūlijā cīņas karogu pirmā pacēla ministrijas pārstāve Zaharova. Nākamajās dienās Krievijas ĀM savos sociālo tīklu profilos sagatavoja vēl veselu virkni iepriekš uzskaitītās ievirzes materiālu krievu un angļu valodā, pārsvarā gan koncentrējoties uz Lietuvu, kur nacionālo partizānu kustība bija visplašākā. Paralēli tam ziņa dažādos pārstāstos aplidoja Krievijas masu medijus. Piemēram, izdevums “Argumenti i fakti” virsrakstā licis: “Mežabrāļi – stāsts par teroru, ko pasludināja par varoņdarbu”.

Plaši par Baltijas mežabrāļiem, “fašistiem” un NATO tika runāts arī Krievijas telekanālos, turklāt vairākas dienas pēc kārtas. RTR 1. kanāls dublēja filmiņu ar krievu tekstu un 13. jūlijā tai veltīja debašu, drīzāk “kurš kuru pārkliegs” šovu “Vremja pokažet” (“Laiks rādīs”). Šajā raidījumā no dažāda ranga “ekspertu” puses jau tradicionāli stāstā tika iepīta Ukraina un “banderieši” un pausta tēze, ka “NATO ir Hitlera Vācijas turpinājums mūsdienu pasaulē”. Īsfilma pierādot NATO agresīvos nolūkus pret Krieviju; gatavojot alianses dalībvalstu sabiedrības karam, iespējams, Ukrainas teritorijā.

ATMASKOJUMS

Par nacionālo partizānu kustību Latvijā daudz rakstījuši vēsturnieki Heinrihs Strods, Zigmārs Turčinskis, Ritvars Jansons, Uldis Neiburgs un ne tikai viņi. Baltijas valstīs pārliecināt publiku, ka nacionālie partizāni bijuši “nacistu līdzskrējēji” Krievijas amatpersonām un medijiem būtu grūti, taču pašu zemē tas iedarbojas. Vēsturnieks un Saeimas deputāts Ritvars Jansons (NA), runājot par mežabrāļu kustības personālsastāvu un motivāciju, atgādina, ka kopējais bruņoto partizānu skaits Latvijā bijis 12 tūkstoši.

No tiem ap 4000 vīru bija leģionāri, kas palika Kurzemes mežos pēc kapitulācijas. Kas bija pārējie? Latgalē un Kurzemē nacionālo partizānu rindās iekļāvās ne mazums to, kurus 1944./1945. gadā mēģināja ar varu mobilizēt sarkanajā armijā, kā arī tie, kas, jau iesaukti, dezertēja.

Daudzi, tostarp sievietes, devās mežā, lai izvairītos no padomju režīma represijām. Īpaši to varēja vērot pēc 1949. gada 25. marta deportācijām. Vācu gatavotie “mežakaķi” nacionālo partizānu kustībā nekādu lomu nespēlēja, jo šīs diversantu grupas bija ļoti mazskaitlīgas (pat ne 1% no nacionālo partizānu skaita), turklāt 1945. gada vidū jau iznīcinātas. To starp citu pierāda arī čekas dokumenti. Nekādu konkrētu darbību “mežakaķi” tā arī neizvērsa.

“Nacionālie partizāni bija tautas pretošanās kustība okupācijas režīmam,” uzsver Jansons. Krievijā sacelto neadekvāto brēku saistībā ar filmu viņš tomēr aicina uztvert nopietni: “Tā var būt sabiedriskās domas augsnes sagatavošana saistībā ar septembrī gaidāmajām militārajām mācībām “Zapad”.

Krievija ir neprognozējama valsts. Tās armija pēc mācībām var arī palikt Baltkrievijā, pataisīt to par sava veida protektorātu, pamatojot, ka NATO ir “vēsturiskais pretinieks”, kurš “pietuvojies Krievijas robežām”, tāpēc jāatbild šādi.”

ATBALSTA

kkf

Paldies! Jūsu jautājums/ziņojums ir saņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Cik ilgi var runāt par saprotamām lietām? Visiem daudzmaz vēsturi saprotošiem ir skaidrs, ka 1940.g.jūnijā un atkārtoti 1944.g.vasarā Baltijas valstis tika militāri okupētas(occupatio bellica). Okupācija tika pārvērsta par zināmu patvaļas aktu, pieprasot piedalīšanos okupācijas varas sarīkotajās “tautas vēlēšanās”un valsts iekārtas maiņā, uzspiežot svešu Satversmi(Staļina konstitūciju), svešu tiesu sistēmu un svešus likumu, izsūtot okupēto zemju iedzīvotājus uz Sibīriju, aplaupot to īpašumus. Pēc militārās okupācijas un politiskās intervencijas seko Baltijas valstu aneksija. Un ko īsti varēja sagaidīt okupants, pat maz zināmajiem par to ir skaidrs. Pretošanos! Un par kādu tad vēstures pārrakstīšanu varam runāt mūsdienās,par ko tik dikti sašutuši mūsdienu lielkrievu šovinistiskie spēki. Bet Krievijas politiskā valdība, šķiet iet šo šovinistisko spēku pilnīgā pavadībā.

  • Это всего лишь ваша интерпретация, не более. Вы всё очень сильно упрощаете, как будто не было ни компартии Латвии, ни классовой борьбы! А ведь всё это имело место быть, иначе откуда тогда взялась массовая поддержка населения. Далее. И где вы видели такую «оккупацию», когда всем без исключения предоставили гражданство, со всеми гражданскими правами, то есть, правом избирать и быть избранным? Когда существовали и действовали местные выборные органы власти из представителей местного же населения? А совсем даже не военного командования! Когда строились школы, заводы, фабрики, ГЭС (вспомните хотя бы Плявиньскую ГЭС, чтобы вы сейчас без неё делали?!), когда развивалась и поддерживалась национальная культура и было бесплатное образование на местном языке?!
   Да и сколько же было этих ваших «борцов», в процентном отношении ко всему населению Латвии? Ничтожно малое количество. Потому, что большинство население новую жизнь приняло.

   • Hahaa, CCCP pilsonība – tencinu, bet nevajag… CCCP pilsonība bija kā aresta orderis, ar NKVD tiesībām uz spīdzināšanu, beztiesiskumu, laupīšanu… Pilnīgs absurds ir tēze, ka CCCP notika vēlēšanas, murgi, kopš Učerdjiteļnaja sobraņije izdzenāšanas nevienas atklātas, līdzvērtīgas vēlēšanas nenotika. Tikai boļševiku organizētais farss ar savu pašu kandidātu formālu apstiprināšanu… Muldēšana par “klassovaja borjba i poddjržka v massah” – nekas cits kā padomju poļitruku propaganda un aģitācija… 70 gadus šos vājprātīgā murgus centās potēt… Kā redzams, russkojazičniju vidē tie ir labi iezombēti… Visa tā CCCP rūpniecība netika būvēta vietējo vajadzībām un pēc vietējo vēlmēm, tā bija Kremļa iegriba, kalpoja Kremļa interesēm, kā jau tas pienākas totalitāram režīmam okupētās teritorijās…

    • Тем не менее гражданство было у всех, повторяю, у всех. А не так, как сейчас. И право избирать и быть избранным, пусть и номинальное с вашей точки зрения. А ещё бесплатная медицина, и бесплатное же образование (на латышском же языке в том числе!!!), бесплатное (фактически) жильё, отсутствие безработицы. И ещё предлагаю вспомнить имена руководителей, от колхозов, районов и городов, до Верховного Совета и ЦК. Всё местные ребята были, из латышей, некоторые даже в сейме сидят. Не было классовой борьбы? А памятник на набережной кому стоит? Промышленность не та? А что же вы её так шустро прихватизировали? А очему тогда ГЭС не взорвали? Жалко да? А большинство школ, в которых ваши дети учатся, в советское время построены. Вот так, зомбированный вы наш.
     Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 2. Cik ilgi var runāt par saprotamām lietām? Visiem daudzmaz vēsturi saprotošiem ir skaidrs, ka 1940.g.jūnijā un atkārtoti 1944.g.vasarā Baltijas valstis tika militāri okupētas(occupatio bellica). Okupācija tika pārvērsta par zināmu patvaļas aktu, pieprasot piedalīšanos okupācijas varas sarīkotajās “tautas vēlēšanās”un valsts iekārtas maiņā, uzspiežot svešu Satversmi(Staļina konstitūciju), svešu tiesu sistēmu un svešus likumu, izsūtot okupēto zemju iedzīvotājus uz Sibīriju, aplaupot to īpašumus. Pēc militārās okupācijas un politiskās intervencijas seko Baltijas valstu aneksija. Un ko īsti varēja sagaidīt okupants, par maz zināmajiem par to ir skaidrs. Pretošanos. Un par kādu tad vēstures pārrakstīšanu varam runāt mūsdienās,par ko tik dikti sašutuši mūsdienu lielkrievu šovinistiskie spēki. Bet Krievijas politiskā valdība, šķiet iet šo šovinistisko spēku pilnīgā pavadībā.

 3. Manu vecāku lauku mājas arī ienāca gan nacionālie partizani gan laupīdami siroja NKVD čekisti. Partizāni gribēja sasildīties, padzert siltu tēju, palūdza arī zupu. Savukārt barbari čekisti iebruka pieliekajamā nolaupīja ēdamo, piekāva manu tēvu un lika ar pajūgu aizvest uz Gulbenes NKVD nodaļu.
  Pirmais vācietis kurš iebrauca mūsu lauku mājās par reihsmarkām pirka speķi, boļševiku okupanti laupīja ko redzēja pat plītes riņķus. Vācu karavīri palīdzēja apstrādāt zemi, bērnus cienāja ar šokolādēm.

  • katram sava pieredze Atbildēt

   musu ciemā nacpartizāni tikai laupija un vel kādam pa granātai logā iemeta par nesadarbošanos

    • А в армии никто никогда не служил, да? Так после этого все шпионы тогда, а как же. Ну подрядился человечек наёмником, и что? А что, на той стороне таких нет?!

     Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 4. Tie kas ienīda krievu okupantus un komunistus,tie gāja mežabrāļos.Žēl,ka par maz bija to,kuri ieročiem rokās cīnījās par neatkarīgu Latviju.Kas vatnikiem nav saprotams?

 5. Galvenokārt, vienīgais kas jādara- jānosoda tos, kuri izraisīja karu, kuri izsūtīja uz nāvi Sibīrijā tautas!!!

 6. To ka ēs esam Gansi,Labusi,Fašisti,slepkavas un viekārši urodi mums visiem ir zināms.Un Mēs pat esam apraduši ar to ka kaimiņi mūs mīl un ciena. Nesaprotu tikai vienu, ko tie nabaga vateņi šajā tik naidīgajā pasaulē ir atraduši, ka Viņi uz šejieni rautin raujas, itkā ar medu būtu nosmērēts.

 7. Pagaidām vājākais atmaskojums, kāds te lasīts. Faktiski haltūra. Klikšķu ģenerēšana. Smagākie apvainojumi ir tādi, ka mežabrāļi piedalījušies mierīgo iedzīvotāju slepkavībās. Lietuvā pat esot 25 000 noslepkavojuši. Nu tad kā ir īstenībā? Kur atmaskojums? Piedalījās, nepiedalījās? Cik tad īstenībā civilos nošāva? Skaidrs, ka gan jau pa burzmu un tumsu noblieza arī kādu, ko nevajadzēja. Cik tādu galu galā bija? Cik daudz laupīšanas izdarīja? Tikai publicējot šādus datus, var izdarīt secinājumu – bija viņi teroristi vai nē, un cik adekvātas bija šīs cīņas metodes. Skaidrs taču, ka cilvēks parastais visas tās vēsturnieku grāmatas lasīt neskries, lai tiktu ar to skaidrībā – kāpēc tad šīs publikācijas autors nevarēja tiem vēsturniekiem šos jautājumus uzdot un noskaidrot?

  Žēl, ka šādu haltūru (par nodokļu maksātāju naudu) atbalsta arī Valsts Kultūrkapitāla fonds.

  • Правильные вопросы задаёте. Только вот историкам вашим правда не нужна. Красочный миф лучше горькой правды, особенно, если он создаётся по заказу местной политической элиты, в качестве морального оправдания её сегодняшних действий. Коллаборантам всех мастей нужны «герои», а их нет, поэтому их надо выдумать. Конечно среди них были наивные романтики, которые могли думать, что они борятся за свободу. Но любой военный эксперт легко докажет, что ни по количеству людей, ни по своему вооружению, они никак не могли этого достичь. Максимум на что они были способны, это воевать с мирным населением с представителями местной власти на местах. Ни о каких боевых действиях против регулярной армии не могло и речи идти. Ну, и какая это тогда борьба за свободу?!

   • Aizej un palasi NKVD atskaites raportus… Par to, ka cīņā pret nacionālajiem partizāniem iesaistījās regulārās RKKA daļas, jo NKVD netika galā…. Jā, Baltijas tautu cīņa pret boļševiku pārspēku bija lemta neveiksmei, bet tas, ka ļaudis cīnījās līdz pat 1954.g., tauta tos atbalstīja, ir fakts tam, ka boļševiki bija okupanti… Un nevajag sovjetu pēctečiem melot, mānīties, ka boļševiki atnesa svobodu… Kādu svobodu varēja atnest totalitārais režīms ar saviem NKVD, GULAG un 20 mlj prettiesiski represēto???

    • Ну конечно, конечно. А как по другому вы представляете себе операции по зачистке? Леса большие, территории захламлённые, стандартная армейская операция против диверсантов. И особой такой поддержки у них не было, это неправда. Чтобы убедиться в этом, достаточно почитать комментарии к опубликованной на этом портале статье про нацпартизан. Остальное – обычный антисоветский трёп, не более.

  • anonīmais grafists Atbildēt

   Tinies vien atpakaļ pie seņčiem, un paņem līdz to kirilicā klabinošo mērkaķi!

   • Сам ты обезьяна! Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Меня поражает то упорство с каким вы удаляете мои ответные (!!!) комментарии.

    • komentāri? Kopš kura laika kremļa okupantu propaganda un aģitācija ir objektīvs viedoklis? Brīvi melot vari kremļa ruporos…

     • А вам, и ваши друзьям цензорам, значит дозволено нарушать конституцию своей страны?! Ловко!

 8. 1940.gads Wikipedia Atbildēt

  Jūnijs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
  14.—15. jūnijs — Sarkanās armijas karaspēka vienības uzbruka Latvijas robežposteņiem (Latvijas robežsargu brigādes III Abrenes bataljona 2.sardzes mītnei Masļenkos un 3.sardzes mītnei Šmaiļos).
  16. jūnijs — PSRS valdība iesniedz Latvijai un Igaunijai ultimātus, pieprasot nekavējoties izveidot jaunas valdības un ielaist Latvijas teritorijā neierobežotu PSRS karaspēka vienību skaitu, lai tās varētu ieņemt Latvijas svarīgākos centrus. PSRS draudēja ar bruņotu iebrukumu, ja ultimāta prasības noteiktajā laikā netiks pieņemtas. Vakarā Latvijas valdība ultimātu pieņem un 17. jūnijā sākās Latvijas okupācija.
  17. jūnijs — PSRS karaspēks pārgāja Igaunijas un Latvijas robežas un ieņēma stratēģiski svarīgākos objektus. Militāru pretošanos Ministru kabinets noraidīja, jo uzskatīja, ka tā izraisīs asinsizliešanu, bet neglābs Latvijas valsti.
  19. jūnijs — PSRS ārkārtas pārstāvis Andrejs Višinskis izveidoja jaunu Latvijas Tautas valdību ar mikrobiologu Augustu Kirhenšteinu priekšgalā.
  20. jūnijs — par Latvijas Ministru prezidentu kļuva Augusts Kirhenšteins.
  Jūlijs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
  5. jūlijs — tika izsludinātas jaunas Tautas Saeimas vēlēšanas.
  14.—15. jūlijs — tika noorganizētas nedemokrātiskas Tautas saeimas vēlēšanas. Vēlēšanās piedalījās tikai viens saraksts katrā apgabalā – Darba tautas bloks.
  21. jūlijs — Latvijas Tautas Saeima pasludināja Latviju par Padomju republiku. Kārlis Ulmanis atstāja Valsts prezidenta amatu.
  22. jūlijs — K. Ulmanis tika arestēts un deportēts uz Krieviju.
  25. jūlijs — tika pieņemts likums par banku un lielo rūpniecības uzņēmumu nacionalizēšanu.
  26. jūlijs — nevēlēdamies izpaust Latvijas armijas izlūkošanas noslēpumus Fricis Celmiņš nošāvās. Militārais darbinieks, pulkvedis. No 1936. līdz 1940. gadam Latvijas armijas štāba Informācijas daļas priekšnieks. Latvijas okupācijas , .
  Augusts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
  2. augusts — Aglonas ģimnāzijas skolēni izveidoja Aglonas ģimnāzijas nacionālo pretestības grupu, kurā bija 14 biedri. 1940. gada septembrī un oktobrī savā skolā tās biedri izplatīja pret padomju okupāciju vērstus uzsaukumus. 1940. gada decembrī grupas dalībnieki tika atmaskoti un iznīcināti.
  4. augusts — PSRS Augstākā Padome, noklausoties Saeimas pilnvarotās delegācijas pieteikumu, nolēma apmierināt latviešu tautas lūgumu un uzņemt Latviju Padomju Savienības sastāvā, tādējādi izveidojot Latvijas Padomju Sociālistisko Republiku.
  5. augusts — Maskavā pieņēma lēmumu par Latvijas PSR uzņemšanu PSRS sastāvā.
  13. augusts — VK(b)P CK Politbirojs apstiprināja Latvijas PSR konstitūciju.
  25. augusts — par LPSR Augstākās Padomes Prezidija priekšsēdētāju kļuva Augusts Kirhenšteins.
  27. augusts — LPSR Tautas komisāru padome pieņēma lēmumu pārveidot Latvijas armiju par Sarkanās armijas 24. Teritoriālo strēlnieku korpusu. Līdz ar to tajā tika apvienoti 14 467 Latvijas armijas karavīri un 720 virsnieki.
  Septembris[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
  8. septembris — par Latvijas telegrāfa aģentūras (LETA) direktoru tika iecelts padomju armijas politiskais darbinieks (poļitruks) Vladimirs Kinkavecs.
  Oktobris[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
  9. oktobris — tika izpildīta 1940. gada 3. oktobra LPSR iekšlietu tautas komisāra pavēle par Latvijas robežsargu brigādes 1. Dagdas, 2. Zilupes, 3. Abrenes, 5. Krāslavas bataljona izformēšanu un 1240 robežsargu atvaļināšanu no dienesta. Šajā dienā, izpildot pavēli, tika arestēti un represēti vairāk nekā 100 robežsargi, kas savus dienesta pienākumus pildīja uz valsts austrumu robežas.
  25. oktobris — sākās lata nomaiņa ar PSRS rubli attiecībās 1:1. Lata reālā vērtība gan bija vismaz trīs reizes augstāka. 1941. gada 25. martā lats pilnīgi tika izņemts no apgrozības.
  29. oktobris — PSRS Tautas komisāru padome nolēma izveidot Latvijas Valsts jūras kuģniecību (kopš 1991. gada — “Latvijas Kuģniecība”). Uzņēmumam dibināšanas brīdī piederēja 54 kuģi, Rīgas, Liepājas, Ventspils un Sventājas ostas, kā arī kuģu remonta rūpnīcas.

  • Jāuzsver, ka: 1) jaunu Saeimu nevarēja vēlēt, jo spēkā bija iepriekšējā, kuras darbība bija tikai apturēta. Bija jāsasauc esošā Saeima! 2) Satversmes 77.pants nedod tiesības Saeimai mainīt valsts iekārtu un nedod tiesības lemt par pievienošanos citai valstij, valstu savienībai. Tam ir nepieciešama vispārēja tautas nobalsošana/ referendums. Tāda NEBIJA!

 9. Slavenākais nacionālais partizāns pretojās līdz pat 1995.gadam! Ja vimaz 1% no 12 000 rīkotos līdzīgi, tad šodien oligarhi nevaldītu:” Pēdējais Otrā pasaules kara mežabrālis no mežiem iznāca tikai 1995. gada 9. maijā. Septiņdesmit gadu vecumā Jānis Pīnups vērsās Pelēču pagasta padomē ar lūgumu atjaunot personas dokumentus un pavēstīja, ka viņš piecdesmit gadus ir slēpies vietējos mežos no okupācijas varas iestādēm. Legalizēties nolēma tikai pēc Krievijas karaspēka izvešanas no Latvijas, kas notika 1994. gada 31. augustā.” Latvijas nacionālie partizāni. (Vikpēdija)

  • uzmanīgi ar to vikipēdiju Atbildēt

   nu vikipēdija gan nav tas drošākais avots, uz ko paļauties.

  • Ko tu glupam padarīsi? Dzīvīte pa *ipelēm, otras nebūs …

  • Jānis Pīnups nebija nacionālais partizāns, bet vienkāršs nelegālists, jo savā mūžā nevienā partizānu darbības akcijā vai grupā neiesaistījās. Viņa tupēšanu zemgrīdē par “pretošanos” var uzskatīt tikai tie, kam no patiesiem partizāniem bail.

 10. Būsim taču domātāju tauta-karš tas ir slepkavības no visām pusēm,un nevajag tracināt cilvēkus tikai ar vienu patiesību,jo ir vel dzīvi tie kas to piedzīvoja.

  • Nu jau iebrauci auzās, Ilzīt. Kopš kura laika ir tāda lieta kā „vairākas patiesības”, turklāt, pilnīgi pretējas? Un ko dos tas, ka sāksim raustīties un pieņemsim kaut kādas „vairāks patiesības”, lai tikai, nedod Dievs, kādu „netracinātu”? Viņiem šā vai tā būs un paliks viņu viena vienīgā „patiesība”, ka visi, kam nepatīk Padomju Savienība, ir „nacisti”,

   • pats tu, Viesturiņ, iebrauci auzās, turklāt riktīgi. Glāze var būt pa pusei tukša un pa pusei pilna. Ir taču zināms tas stāsts, kad vairāki aklie taustīja ziloni – viens asti, viens snuķi un ko tur, un katrs ziloni aprakstīja citādāk. vai katram no viņiem nebija sava taisnība? Tie, kuru kādu radinieku savulaik mežabrāļi nošāva, lai arī kāds komjaunietis tas nošautais nebūtu bijis, nekad par mežabrāļiem nejūsmos, un viņiem tie būs bandīti un teroristi. Uz katru faktu var paraudzīties dažādi. Un tā arī diemžēl ir latviešu problēma – nespējam atzīt, ka var būt arī citādāks skatījums, lai arī cik pretīgi un nepieņemami mums tas neliktos.

   • tu pats nejēdz ko raksti. 3 cilveki kas piedalās vienā notikumā, sniegs 3 dažādas notikuma interpretācijas un vsas viņas bus patiesas. tā ar ar to katram taisniba. eiro ar katrā pusē savādāks un vel ari kantite ir. par karu tieši tas pats, katra karojošā puse redz savādāk un no viņas skatijuma viss ir taisniba. skatijums atšķiras pat no vienkārš karavira un oficiera skatu punkta, ģenerālim jau pavisam cits skats paveras un valstu galvām vel pavisam cits. tā ka nav tādas vienas absalutās taisnibas. (nu jau protams viena, bet ar no katras puses savadak izskatās tik daudz pat tik aprobežotam kā tev vajadzetu saprast )

   • Tad Krievijā būs ar pirkstu iebraukuši zilonim pakaļā un paziņojuši, ka viss zilonis ir sūdiem klāts. Vai tas būtu precīzs ziloņa raksturojums vai tomēr vienas mazas daļiņas absurds novispārinājums? Izlasītu rakstu, redzētu, ka latviešu vēsturnieki nenoliedz, ka ļoti nelielā skaitā un ļoti īslaicīgi (līdz 1945. gada vidum) tiešām bijuši tādi vācu „mežakaķi”. Arī 4000 vācu armijā formāli iesaukto latviešu, bet tas viņus uzreiz nepadara par „nacistiem”, jo mobilizēšana, tāpat kā padomju armijā, lielākoties bija piespiedu. Un noteikti visās tajās jukās bija arī padomju zaldāti un citi bandīti, ko viegli varēja sajaukt ar mežabrāļiem. Vai tas nav daudzkārt niansētāks un precīzāks skatījums par „visi mežabrāļi bija nenosisto hitleriešu pēcnācēji”? To nu nekā nevar nosaukt pat par viedokli, kur nu vēl par kaut kādu „otru patiesību”.

 11. Kas bija briesmīgāki vācu nacisti vai komunisti? Cik miljonus cilvēku iznīcināja vieni ,cik otrie, vai ir kaut kur publicēts? Pašreizējā krievijā krievu nacisms kļuvis par valsts pamatu. Hitlers sludināja vācu pasauli, Putins veido jauno krievu pasauli, metodes un lozungi tādi paši. Putinam drusku vieglāk, viņu atbalsta pareizticīgā baznīca.

  • Pat ja star Viņiem varētu likt KP=SS zīmi, tad tomēr jāatzīmē,ka vācu okupācija ilga tikai dažus gadus,bet krevu okupācija sešus gadu desmitus !!!!!

 12. Aļoša Iekarotājs Atbildēt

  Vai tie vaņkas vienreiz neaizrīsies? Šiem taču ātri vien izdevās izbendēt visus KRŪMU KAROTĀJUS. Pašiem gan tiktāl bij iepaticies ATBRĪVOŠANAS process, ka ilgajam ceļam no trešdaļeiropas uz mājām vēl tagad gala neredz …

 13. Kara un pēckara laikā šaujamierocis it viegli varēja nonākt jebkādās rokās.Mana tante(kara laikā vēl bērns) no 5 bērnu ģimenes stāstīja,ka katram bērnam bijis savs ierocis, ar ko mežā šāvuši uz celmiem noliktos mērķos līdz vecāki uzzinājuši un mazgadīgos savlaicīgi atbruņojuši.Pieaugušo rokās nonākušie ieroči vēl šodien var būt apritē.Katram gadījumam,tā teikt.Tad ko,sauksim viņus par bandītiem vai fašistiem?

 14. brivibas cinitājs, tas otram terorists. ari musdienās ne tikai 70 gadus atpakaļ. tā ka viss pareizi no kremļa puses skatoties tie bija un paliek fašistu banditi. un ja godigi tad ari no musu puses skatoties tie “brivibas cinitāji”nekādas dievgosniņas nebija. tas jau pēc gadiem viņu tam visam klāt patriotisko mērciti pielēja, realitātē 99% no viņiem bija prasti bandīti

  • Liec galvu ķīlā, ka 99% bija bandīti? Tev neliekas, ka pēc 41. gada izvešanām
   daudzi vēlējās atriebties par saviem tuviniekiem Baltijā?

   • esmu runājis ne tik ar “lielajiem patriotiem”bet ari ar iedzivotājiem kam nācās saskarties ar šiem patriotiem, kā viņi nakts vidū ar ieročiem viensētas izlaupija lai butu ko ēst, ka tie kas nesadarbojās bez mājām palika…… un tā nev nekāda propoganda, tā ir reālu cilvēku pieredze ar “brivibas cīnitājiem”
    tas bija klasisks terorisms tā briža iespēju līmenī

 15. visu cieņu, bet tāpat daudz kas netiek masu medijos pastāstīts līdz galam, utml., kad to var izdarīt ja ņem talkā daudz grāmatu, ne tikai Latviešu, bet Vācu, Krievu .. utt., vienkārši salīdzināšanai!

Draugiem Facebook Twitter Google+