×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Krievija priecājas pārdot ieročus Asadam

sirija5

Krievijas amatpersonas vakar apstiprināja, ka negrasās pārtraukt ieroču piegādes Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma spēkiem, neskatoties uz to, ka tie tiek izmantoti civiliedzīvotāju nogalināšanai, raksta britu avīze “The Independent”.

Krievijas aizsardzības ministra Anatolija Serdjukova vietnieks Anatolijs Antonovs uzsvēra, ka Maskava turpinās ievērot ar Asada režīma noslēgtos līgumus par bruņojuma piegādēm, kaut arī no vardarbības plosītās valsts pienāk ziņas, ka gadu ilgajos konfliktos starp Asada spēkiem un diktatora opozicionāriem dzīvību zaudējuši līdz pat astoņiem tūkstošiem cilvēku. Turklāt tiem desmitiem tūkstošu cilvēku, kuri no Sīrijas grib bēgt, jāriskē ar savu dzīvību, jo režīma spēki pie robežām ar Turciju un Libānu izvietojuši mīnas, informē cilvēktiesību aizstāvības organizācija “Human Rights Watch”. Arī šīs mīnas esot Krievijā ražotas, raksta “The Independent”.

“Krievija priecājas par labo un spēcīgo militāri tehnisko sadarbību ar Sīriju. Mēs neredzam iemeslu šo sadarbību pārtraukt,” paziņojis Antonovs. “Krievijas un Sīrijas sadarbība ir pilnīgi leģitīma.” Viņš arī atzina, ka Sīrijas režīma spēkus apmāca Krievijas instruktori. “Tādi nosacījumi ir rakstīti līgumos. Ja mēs piegādājam bruņojumu, mums jānodrošina arī apmācības,” atklājis Antonovs. Vienlaikus viņš noraidīja apgalvojumus, ka Sīrijā būtu izvietotas Krievijas īpašo uzdevumu vienības, kas palīdzētu Asadam plānot kaujas ar režīma pretiniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+