Pasaulē

Krievijā protesta akcijās pret korupciju desmitiem aizturēto 16

Foto – AFP/LETA

Krievijā pirmdien protesta akcijās pret korupciju, kuras rīko opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs, aizturēti vairāki desmiti cilvēki.

Portāls “Vl.ru” ziņo, ka Vladivostokā, kur nesankcionētā protesta akcijā laukumā pie dzelzceļa stacijas sapulcējās apmēram 300 cilvēku, ieradusies policijas specvienība un cilvēki pa skaļruņiem aicināti izklīst. “Omonieši piegāja pie mītiņotājiem, sākās kautiņš. Vairākus akcijas dalībniekus, izmantojot spēku, aizturēja,” raksta “Vl.ru”.

Vladivostokā aizturēti 11, bet Blagoveščenskā, kur arī notika nesankcionēts mītiņš – četri cilvēki, ziņo vietne “OVD-info”.

Tā arī vēsta, ka Abakanā protesta akcija notikusi ar varas iestāžu atļauju, taču aizturēts kāds tās dalībnieks, kurš bija ieradies maskā.

Noriļskā mītiņā, kas bija atļauts, aizturēti apmēram desmit cilvēki, atsaucoties uz aculieciniekiem, vēsta “OVD-info”.

Arī Kazaņā noticis sankcionēts mītiņš, bet par pārkāpumiem aizturēti četri cilvēki.
Pēc Navaļnija iniciatīvas pirmdien, kad Krievijā tiek atzīmēti valsts svētki – Krievijas diena, protesta akcijas pret korupciju notiek visā valstī. Maskavā Navaļnijs saņēma pašvaldības atļauju rīkot protesta akciju Saharova prospektā, taču svētdienas vakarā Navaļnijs paziņoja, ka tā notiks Tveras ielā pilsētas centrā. Līdz ar to šī protesta akcija būs nesankcionēta.

Lēmumu mainīt akcijas norises vietu Navaļnijs pamatoja ar to, ka varasiestādes izdara spiedienu uz apakšuzņēmējiem, kuri, minot dažādus iemeslus, atteikušies paredzētajā pasākuma norises vietā Saharova prospektā samontēt skatuvi. Maskavas mērija paziņoja, ka policija netraucēs cilvēku pārvietošanos pa Tveras ielu, kas ir slēgta transporta satiksmei Krievijas dienas pasākumu dēļ, taču aizturēs tos, kam būs plakāti vai kas izkliegs saukļus.

LA.lv